Gaunt Hanesi

Hane Adı : Gaunt Hanesi
Arma : Siyah zemin üzerindeki dik pemde çizgide 3 siyah mızrak
Sözleri : Bilinmiyor
Bağlılık : Kral Toprakları-Baratheon Hanesi

Gaunt hanesi Taç Toprakları’na bağlı soylu bir hanedir.Armaları yarı-kanun kitaplara göre Siyah zemin üzerindeki dik pemde çizgide 3 siyah mızraktır.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Gaunt Hanesi
Hiçbir üyesi görülmedi.

Kitaptan Referanslar
Sör Gwayne Gaunt Aerys II’nin Kral Muhafızları’ndan biriydi.
Sör Gwayne Duskendale Muhalefeti sırasında öldürüldü.İntikamı Sör Barristan Selmy tarafından alındı…

böyle bir hane olduğunu hiç bilmiyordum. başlığı görünce ilk aklıma gelen harry potter’da ki gauntlar oldu :smiley:

sözlerinin “bilinmiyor” olduğunu sandım ilk hahah :smiley:

Bir yerde Kral, bir yerde Taç Toprakları yazmışsın. İkisini aynı anlamda mı kullandın? Birkaç yerde daha görmüştüm böyle.

kings landing i kral toprakları diye, crownlands i taç toprakları diye çevirmiş … sıkıntı yok yani :smiley:

Çok tırık bir hane sanırım :smiley:

Yok sıkıntı olduğundan değil, ikisi aynı yeri mi temsil ediyor diye sormak istemiştim. :slight_smile:

arkadaş tüm hane çevirilerini yapma işine kalktı ve ondan ufak büyük bütün haneleri çeviriyor sağolsun … hepsi burda var : Haneler

Kral Toprakları - Baratheon Hanesi demek, House Baratheon of King’s Landing demek. Taç Toprakları’da bölge oluyor.
@Maxcaiser

tam aynı yer değil aslında kral toprakları surların içi taç toprakları çevresiyle beraber oluyor galiba :smiley:

evet taç toprakları kral şehine bağlı