Gece Gözcüleri Neden Diyarı Uyarmıyor?

Ötekiler ortaya çıktı ve açıkhava hapishanesi görevi gören yer kimse bilmese de en önemli cephe haline geldi. Diyar yakında öğrenecek zaten. Peki neden diyara ötekilerden bahsetmiyorlar? Yani tüm Kale komutanları bir araya gelip mühür bassa inandırıcılığı artar. Tamam belki nasılsa inanmazlar diye düşünüyor olabilir de sanki lordların adam gönderdiği var doğrudürüst. Bir kere adam isterler Janos’u gönderirler, bir defa daha adam isterler Jon’u pıçakla sonra gel beni kap ^^ diye karakazan abazanını yollarlar. Yani ne bileyim abi zaten ejder söylentileri falan da her yerde. Uyar diyarı, millet alay etse de en azından bir iki lord adamlarına bir git gör bakayım gerçek miymiş diyebilir, konsey toplantısında dalga geçerken benim piçi geçen gönderdim oraya dürüsttür valla herkes ötekilerden bahşediyor dedi der falan…

Ya haklısın da diyar umursamıyor bile

Diyar biribrini doğrarken akgezenlerin bişey yapmasına bile gerek yok. Gidip direk diriltecekler işte.

NW’nin kendisi bile pek ciddiye alıyormuş gibi duruyor mu senin gözünde? Jon, yabanılları içeri sokuyor diye takınmadıkları tavır kalmadı; Stannis’in karışı bile biliyor olan biteni ama o bile aynı tepkiyi verdi. Olayı ciddiye alan bir tek Jon; onun da başına gelen malum. Adamlar bildiğin embesillerden oluşan bir sürü; Diyar’ı uyarmak akıllarına bile gelmemiştir.

Ha Jon niye haber göndermedi? Lord Kuman’dan olalı ne kadar olmuştu öldüğünde bilmiyoruz ama anlayabildiğim kadarıyla daha çok karman çorman durumu toparlamaya, taşları yerine oturtmaya odaklandığından pek aklına gelmemiştir. Nitekim kanıtsız inanmayacaklarını da biliyor. Zaten kimsenin Sur ve nöbeti ciddiye aldığı yok.

Aslında Stannis anlaşılır, amacı diyarı birleştirip öyle suru savunmak. Hani neden acele etmiyor dersen Melisandre faktörü var. Daha zamanı gelmiş değil, Ejder uyanacak tarzı şeylerle dolduruşa getiriyor.

Sanırsam 1 yıl civarı olmuş olması lazım ama bundan önemli bir şey yok. Ben olsam ilk iş haberdar ederdim. Kara kardeşler ciddiye alsalar da yabani tiksintisi çok fena.

Filmden örnek vermek gerekirse cersie ww görene kadar inanmıyordu, gördükten sonra da Kendi iç çekişmelerine dönüyor.

Aradan 8 bin geçmiş, gerçekler efsaneye dönmüş. Özellikle güney lordlari

Mesele inanç değil uyarı. Sen yazıver yap görevini bırak inanmazlarsa İnanmasınlar.

Tyrion ve Ed idam edildiği sırada kralın şehrine gelen kesik el bile bir haber niteliği değilmi*

jon zindanlarda galiba ceset tutuyordu canlanırsa kanıt olarak onları gönderecekti ama canlanmadı ayrıca daha önce de denendi bu kimse sur u ciddiye almıyor ve şuan büyük bir karışıklık var westerosta kimse kendi hanesinden asker göndermez.

Kesik el yok oluyor ama sonrasında [quote=“Muratkocak, post:9, topic:11171”]
ayrıca daha önce de denendi bu kimse sur u ciddiye almıyor ve şuan büyük bir karışıklık var westerosta kimse kendi hanesinden asker göndermez.
[/quote]

İnsanların ciddiye almadığı şeyler yabaniler. Gerçekten de bir yabani kralının suru geçip Kuzeyde az yağma yapması çok az şey ifade ediyor diyarın geri kalanı

bir defa 5 kralın savaşı döneminde uyardılar ama kimse dinlemedi daha doğrusu Stannis dışında kimse…
benGece Gözcüleri Neden Diyarı Uyarmıyor? sorusunun cevabını Stanisin öğrenmesinde ve diğer 4 kraldan en az birinin daha (Robb ) bundan dolayı gelmediğinde buluyorum.
Davos okuma pratiğini krallığa gelen mektuplar üzerinden yaptı bir tane bir tane daha diye diye Üstadın gönülsüz olarak verdiği mektuba ulaştı. Bu mektuptan Stanisin haberi var mı dediğinde mırın kırın etmişti üstat.
Bence mektupları üstatlar sakladı yada saklıyor. Haber veriliyor ama mektuplar bu şekilde didik didik edilmediğinden bulunmuyor yada umutlarını kaybettiler diyardan yana belkide Stanisi barındırdıkları için gelecek ordu bize savaşır korkusu da vardır

Kimse önemsemiyor.Ötekileri herkes hikaye olarak düşünüyor gören olmamış,yabanıllar desen çok uzakta neden korksunlar.Mel olmasa Stanniste gitmezdi o kadar önemsiyor insanlar suru.

Stannis’in Mel yüzünden gittiğini düşünmüyorum. Etkisi var ama Stannis’in işine geldi Kuzeye gitmek
Stannis Fırtına burnunda sıkışmış yapacağı hamle kalmamıştı kuzey ise başsız kendisi kuzeyi birleştirir baş atarsa kuzeyi arkama alırım sonra oradan yavaş yavaş güneye inerim diye düşündüğünden geldi. Arada büyük savaşta da komutan olursa dahada güçlerim düşüncesinden geldi. Kuzeyde güçlü bir baş olsaydı bu kadar rahat kuzeye gelemezdi tüm gücü ile duvara gelse bile duvardan güneye inemezdi
diğer dediğine katılıyorum işte o inanmayanların başında üstatlar var diyorum bende

Peki o zaman be şunu sormalıyım.Robb stark öldükten sonra ve Mel söylemese idi Kuzey’e gider miydi?Bunu söyleyebilmek için bu sorunun cevabının evet olması lazım ama Tyrion bile 5.kitapta Dorne olur Kuzey olmaz gibisinden laf ediyordu.

Yav Stannis’in sözlerine göre onu oraya gitmesini sağlayan Davos

ben anlamadın ne sorduğunu benden farklı ne demek istedin ???

Senaristlerin konuyu uzatma çabası kanka başka bir açıklamasa olamaz çok saçma yani bence de haber vermeleri gerek.

Uyardılar zaten Jeor Mormont Westeros’ta ki her haneye kuzgunla haber gönderdi sadece Stannis geldi.

Uyarıyor aslında.Hatta Alliser Thorne kesilmiş wight eli ile King’s Landing’e gönderiliyor fakat dizide sanırım bu kısım işlenmedi.Şaşırtmaz eğer öyle ise.

İşlenmedi Alliser gitmedi Kingslanding’e surda Yabanıllarla savaştı.