Gece Kralı

Lakap

Gece Kralı

Unvan

Gece Nöbetçileri Lord Kumandanı

Bağlılık

Gece Nöbetçileri(Eskiden)

Irk

İlk İnsanlar

Doğum

Kahramanlar Çağı

Kitaplar
Kılıçların Fırtınası
Kargaların Ziyafeti

Gece Kralı,Gece Nöbetçileri’nin efsanevi Lord Kumandanı’dır,Kahramanlar Çağı’nda yaşamıştır.

Tarih

Efsaneye göre,Gece Kralı Sur’un tamamlanmasından kısa süre sonra Kahramanlar Çağı’nda yaşamıştır.Korkusuz, güçlü bir savaşçıdır.Gece Nöbetçileri’nin 13. Lord Kumandanı seçilmiştir.Ardından hakkında “ay kadar beyaz tenli, yıldız kadar mavi gözlü” denilen bir kadına aşık olmuştur.Derisi buz gibi soğuk olsa bile onu sevmiş ve tohumlarıyla birlikte ruhunuda vermiştir.(Kadının tanımı Ötekiler ile eşleşir.)

Daha sonra kadını Gece Kalesi’ne getirdi,kendini kral,onu kraliçesi ilan etti ve Gece Kalesi’ni kendi kalesi olarak 13 yıl boyunca yönetti.Saltanatının karanlık yıllarında Kuzey’de hala anlatılan korkunç zulümler işledi.Kardeşi olan Kuzey Kralı ile Surun ötesindeki kral Joramun güçlerini Gece Kralına karşı birleştirirler ve onu devirip Gece Nöbetçilerini serbest bıraktılar. Düşüşünden sonra onun da Ötekiler’e kurban verdiği ortaya çıkar (büyük ihtimalle Craster ile aynı yoldan.)Hakkındaki tüm kayıtlar silindi ve adının anılması yasaklandı.Kuzeyin Lordları Gece Nöbetçileri’nin inşaa edecekleri kalelere öncülük etmiş, her zaman güneyden ulaşılabilmesini engeleyecek şekilde duvar örülmemesini güvence altına almıştır.

Yakın Tarih

Kuzeye giderken Bran Yaşlı Dadı’nın Kışyarı’nda anlattığı Gece Kral’ının hikayesini hatırlar.Bazı insanlar gece kralının bir Bolton,Skagos’un dışından bir Magnar,bir Umber,Flint,Norrey yada Demiradamlar gelmeden önce Ayı Adasına hükmeden Woodfoot’lardan biri olduğunu düşünür.Ancak Yaşlı Dadı onun bir Stark olduğunu ve Kuzey Kralı’nın kardeşi olduğunu söyler.

İlk resim her ne kadar ilginç olsa da güzel konu. teşekkürler.

Benim aklım hala almıyor bir insan ve bir white walker ?? aralarında nasıl bir ilişki olabilir çok merak ediyorum ve bence coldhands kesin bu ikisinin ürünü :smiley:

  1. sırada olması ilginçç

Gerçekten garip. Sır var bunun altında.

Şimdi düşünsek insan olmayan ve akgezen olmayan birşey çıkmalı. Melez yani.

Ama etkileşimden sonra bir ırk diğerini etkileyip kendi tarafına da çekmiş olabilir. Ne bileyim. Vampir gibi.

Kuzey Kralı’nın kardeşiydi bence. Öyle düşünüyorum ama nedeni yok.
Tamamen sır. Merak ettiğim biri. Hele öteki bir kadını sevmesi tamamen garip. Ölü birini neden sevesin ki? Garip

Ötekiler tanımı AkGezenler ise ölü değiller. Yaşıyorlar en azından. Büyüsel bir şeyle heralde. Ayrıca gözleri ile adamı bağlar bu cadı…

adam sevmiş arkadaş

Bence bolton bu adam ama Surun ilk kumandanlarin Stark olması mantıksız değil

yaşlı dadı stark diyosa stark’tır :smiley: