Geçit Lordunun Misyonu

Karabalık eğer ölmediyse neler yapabilir, kimin yanına gidebilir merak ediyorum. Nehirova yakınlarında olmasından dolayı LS ile dolayısıyla Jamie ile tekrar karşılaşma olasılığı var gibi geliyor bana. Yada kuzeye yöneliyor olabilir diye düşünüyorum(Neden böyle düşünüyorum bilmiyorum, Stannis ile bir şekilde buluşmasını istiyor olabilirim).

O sancaksız kardeşlik şeysine katılabilir. Ancak Stannis’in kışın arasında yenilmekten başka pek misyonu kaldığını düşünmediğim için pek oraya gideceğini zannetmiyorum.

Jeyne hamile ise ve Karabalık ile kaçmış ise Kuzey büyük bir yer olduğu için, onu orada saklamak ister diye düşünüyor idim eskiden.

Şimdi ise Jeyne meselesinden o kadar emin olmadığım ve açılış sahnesinin onunla yapılacağı(kızın öleceği %99 gibi bir şey) için Karabalık için en mantıklı kaçış noktasını kestirmekte zorlanıyorum. Kaçar iken tekrardan Vadi’ye gitmek isteyebilir, diye düşünebiliriz. Her ne kadar yeğeni ölse de Vadi Lordları ile yıllar süren bir ilişkisi/dostluğu ve hizmet etmişliği var. Orada saklanabilir ama yolda Sancaksızlara da denk gelebilir.

Jaime Edmure’u Nehirovanı teslim etmeye ikna etdiği povda onu bir şarkıcıyla çadırda yalnız bırakır ve şarkıcıya Castemere Yağmurlarını Nehirova Lordu için çalmasını ister. Şarkıcı aslında Sancaksız Kardeşlikden biri ve kuşatmaya bilgi toplamak için sızmıştı. 95% ihtimalle Edmure ve şarkıcı yalnız kaldıklarında Nehirovanın teslim edilmesi ve Karabalığın kaderiyle ilgili konuşmuş ve Sancaksızların onları desteklediğini söylemiştir(büyük ihtimal Lady Stoneheartdan bahsetmemiştir çünki hiç kimse gözüyle görmeden böyle bir şeye inanmaz). Karabalığın kaçışının işte tam da bu sırada planlandığını düşünüyorum. Muhtamelen Karabalık ve eğer onunla kaçtığsa Jeyne Sancaksızlara katıldılar. Kaçtıkları gece bir sancaksız birliği tarafından karşılanmış ve karargaha götürülmüş olmalılar.

Şu şarkıcıyla ilgili bir kaç ilginç bilgi de vereyim. Yedilerin Tomu olarak çağırılıyor. Bu şarkıcı aynı zamanda Edmure’un bir genelevde içkili halde yaşadığı başarısızlıkla ilgili şarkıyı yazan şarkıcıyla aynı kişi. Yani Edmurela daha önceden pekte hoş olmasa da tanışıklığı var. Edmure Tom yüzünden hiç bir şarkıcıdan hoşlanmaz. Hatta yanlış hatırlamıyorsam Tomun kendi söylediğine göre eğer Edmure onu yakalarsa büyük ihtimalle asıcakmış.
Şarkıcının tek başarısı kuşatma sırasında Edmurela yalnız kalmak olmadı. Aksine Sancaksızlara çok daha büyük kazançlar sağladı. İlk olarak Ryman Freyin küçük bir kafileyle İkizlere döndüğü haberini sancaksızlara ulaşmasını sağlar. Kafiledeki her kes yakalanır ve asılır. Böylelikle Walder Frey varisini kaybeder. Ayrıca bu sayede Freyler arasında da bir düşmanlık baş gösterir. Çoğu Frey bu ölümlerin sorumlusu olarak Kara Walderi suçlar. Son olarak Jaimenin Ryman Freyin fahişesinden aldığı Robbun tacını çalıyor ve Catelyne veriyor.

Oooo bak işte ben bu yalnız kalma meselesini unutmuştum, evet; muhtemelen Sancaksızlar arasına katıldı. Edmure’u geri almak için bir girişim olabilir, her ne kadar ciddi ve güçlü bir koruma ordusu ile gönderilmiş dahi olsa. Jeyne de onlarla; açılış POV’da Jeyne de varmış ya da onun povu olacakmış, her ne ise; bu durumda 6. kitap açılışı Sancaksızların, Kaya’ya giden Lannister(Edmure) kafilesine saldırısı ile açılabilir. :slight_smile:

Tom ile Edmure arasında böyle bir ilişki mi vardı? Ayrıntıları hatırlamıyorum, kitapları yeniden okusam güzel olur. :slight_smile:

Eğer karşılaltılarsa çok üzülürüm çünkü Jeyne ve Karabalık’ın LS ile karşılaştıklarındaki tepkilerini çok merak ediyorum. Belki Tom ile onların yanlarına varmalarını görürüz. Hatta abartıyorum esir olan Jaime’yi filan da görebilirler.

Görmezlerse ayıp olur zaten.