Gendry Cersei'nin oğlu mu ?

7-sezon

Kafa karıştırıcı bir ayrıntı olsa da 1 yaşını doldurmadan öldüğü için belki sayılmıyordur.

Büyücü 3 çocuğun olacak derken Cersei hamile kaldı ve çocuk bir şekilde elinden alındı. Cersei öldü denilen oğlanı hiç tanımıyor. Ve evet ne olursa olsun Baratheon geni baskın.

Volanqar da küçük erkek kardeş demek ya hani ? Acaba diyorum Gendry kardeşini öldürürken yanlışlıkla annesini de öldürebilir ve böylece kehanet gerçekleşebilir mi ?

Kim bu sonucu tahmin eder ? Kimse. Gerçek şu ki Gendry’nin annesi bizim bildiğimiz ve gözümüze sokulan bir kadın. Ben Cersei olduğunu düşünüyorum

@Ulu_Kurt
Ilginç. Neden elinden alinmis olabilir peki? Robert ve Cersei’nin ogluysa, yani Kral ve Kraliçe’nin, neden Gendry için Cersei’ye öldü demis olabilirler?

Ellerinde kalsa Cersei’nin banko öldüreceğinden olabilir tahminimce @Starkgaryen

@MaesterLord He yani Cersei’nin Robert’tan olan çocugunun yasamasini istemeyecegini tahmin ediyorlar? Kendi çocugu da olsa bile? O zaman digerlerinin Robert’tan olmadigini bilirler.
Kafam karisti, biraz daha detayli açikla :smile:

@Starkgaryen ilk olarak zaten herkes çocukların farkından işkillenirdi. Üçü sarışın Lanny, biri düz tip Baratheon. Büyük ihtimal orada ‘3 çocuk mu, 1 çocuk mu’ sorusuna girdi.

Ee bir de sevmemesi var Cersei nin yani.

Sonuçta kendi hayatı da riske girebilirdi en kötü olasılıkta. Bunları düşünerek hasta iken öldü diye uydurup Flea Bottom’a tekmelemişler Gendry’i.

Peki bu bize neyi ispat eder ? Robert ve Cersei’nin aslında meşru evlatları olduğunu kanıtlar. Yani tahtın meşru bir varisi var. Gendry kral olur ve Sansa yada Arya onun kraliçesi olur. Şuan bunları yazarken çok mantıklı geldi

@ulu_kurt Aegon Maegon varken zor be arkadaşım. Gendry’nin meşru çıkmasını çok isterim yoksa.

Ensest pislikleri tahta geçeceğine Gerdy olursa güzel olur.

Aegon mu? Dostum Aegon dediğin kim ya :smile: Adamın toplam beş bin gücü var o kadar. Dorne ona katılmaz bence. Daenerys’i beklerler. Yanı Aegon fos

Dizidekini kastettim ya :slight_smile: Kitaptakini tanımıyorum bile. @Ulu_Kurt

Katılırlar kesinlikle, Hatırlarsan Aegon, tabii o Aegonsa, Elia Martell’in oğlu.

Kitapta mı dizide mi bu? @catto

Şimdi arkadaşım bu teori tutarsa Jaime bebek katili olmamış oluyor :open_mouth:

@catto dostum Cersei Robert’ın piçini öldürmek istiyor. Hatırlarsanız Gendry’in demirci olmasını sağlayan Varys’dir. Ve yine Gece Nöbeti’ne gönderip güvende olmasını sağlayanda odur. Ayrıca Edric’e her doğum günü hediyesi gönderen kişide Varys. Varys zaten Robert’a karşı kötü niyet beslemiyor. Çünkü Robert’ın zamanında diyar gerçekten huzur dolu. Açın kitapları bakın diyar 12 yıl huzurlu ve bol hasatlı geçmiş.

Varys Robert’ın iyi yönettiğini düşünüyor ve isyan etmiyor. Ama bir yandan da işini sağlama alıyor. Robert ölünce gerçek taht sahibinin Aegon olduğunu düşünüyor ve Gendry’i güvende tutmak için Gece gozculerine gönderiyor. O da yedekte tutuluyor yani.

Varys’e göre tahtın sürekli bir yedeğe ihtiyacı var diye düşünüyorum

Gendry annesini hatırlıyor, sarı saçları olduğunu söylüyor ama Cersei’nin bebeği doğumdan hemen sonra ölmüş, bir araya gelmemişler, Gendry onu hatırlayacak yaşa gelene kadar birlikte vakit geçirmemişler yani. Gendry’nin hatırladığı sarışın kadın kim o halde? Cersei değil belli ki, o halde bu teorinin kaynağı ne?

Yok yaa, ben doğru çıkacağını düşünmüyorum. Zorlama geldi, duruma uydurmadan ibaret bir teori. Açıklamalar var ama sağlam, net değil.

Kitaptaki Aegon’un 10 bin askeri gücü var; Robb 20 bin ile kafa tutuyordu; 10 bin baya yüksek bir rakam yani.

Gendry sabit piç arkadaşlar, anası Cersei falan değil. Doğru olduğunu farz etsek, kadının 1. çocuğu doğduktan sonra neden öldü diye sallasın ya da bilmem ne yapılsın? Bu kadın-kocasını sevmese bile- çocuklarına her daim düşkün bir kadın. Hatta Sansa’ya bile “Bir annenin çocuklarını sevmek başka şansı yoktur.” tarzından bir sözü var; kocasını sevmese bile. Tamam, Cersei acımasız bir kadın ama kendi kanına/çocuklarına karşı değil.

Tommen’a Leap of Faith yaptıran Cersei’den bahsediyoruz değil mi ? @YeniAy_Ottoman . Eğer öyleyse her şeyi de yapar. Bir çocuğun o kadar farkı bolca laf açar, laflar onları bitirir.

Cersei için tek değerli şey kendisi… Bu gerçeği hatırlayacak olursanız mantık bulabilirsiniz.

Karaya çıkardığı gücü beş bin. Ayrıca Cersei’nin dediğine göre ilk çocuğu hemen kendisinden alınmış. Gömülmesini görmemiş

Kalan 5 bini Essos’da bırakmadı herhalde, birlikte getirdi. Yani 10 bin.

Kadın oğlanın tipini güzel tarif ediyordu; demek ki görmüş. Neden yaşayan çocuğuna öldü desin birileri?