Genel Seçim Anketi

Bir anlık sessizlik ve ölüm :smiley: Pat pat pat .d Adamlar yanından geçen sivil aracı taradı la bu ne kalleşlik :S

Bugün Güneydoğu Anadolu Halkı teröre karşı tepkisini koydu.Onlardan bahsedilmiyor, doğuyu önemsemeniz için 40.000 asker daha mı ölmeli bakın terör örgütü dağda mecliste değil.Kıyılarımıza çocuklar vuruyor doğudan ölüler geliyor ama sorundan bahseden yok.Avrupa da yapılan ırkçılıktan bahseden yok.Şimdi soruyorum bu olaylara şimdi mi tepki koyulacağı tuttu .Daha kaç kişi ölecek ki bu sorunlar bitsin.Şehitlere bende üzülüyorum ama bu sorunlar fark edilmedikçe çözülemeyecek artık hepsini fark edin.

Tarihi Coğrafya’yı bilmeyenler gelmiş burada tarih bilgisi ile ahkam kesim dil bilimci gibi atlıyorlar. Üniversitede hocam ki kendisi Elazığlı Zaza’dır hoş Zaza ile Kürt farklı etnisite grupları adam Sasani Tarihi Arap-iran ilişki üzerine çalışma yapmış Farsçası olan konunun uzmanı olarak Kürtçe ile Farsça arasında ciddi ve yapısal benzerlikler olduğunu belirtiyor. Kürt kökenli olan arkadaşlarda Farsça’yı daha kolay öğreniyor. Sorun dil mi değil mi orasını bilmem ama aslen İran Coğrafyasına ait bir yapıdır. İkinci olarak Kürdistan kalp yapma nasıl uçuk bir kafadır onu anlamıyorum. Tarihi ve gerçekci Kürt coğrafyasına bakacak olursak Divan-ı Lugat-ı Türk’de Kaşgarlı Mahmud çizdiği haritada Erbil Süleymaniye ve Zağanos Dağları bölgesinde bu coğrafyayı belirtiyor. Sen tutup da Arap Bekir kabilesinden adını alan Diyar-ı Bekir’i Akkoyunlular’ın başkenti olan şehri ve bölgeyi tarihsel Kürt bölgesi ilan edersen adama gülerler. Gerçek Kürt Bölgeleri olan Erbil Süleymaniye Duhok bölgeleri Kürt yayımacılığı için yeterli gelmiyor olsa gerek Ayn-el Arap’da Tel Abyad’da Arap ve Türkmenler sürülüyor. Bölgenin nüfus yapısı değiştiriliyor. Mersin’e ve Adana’ya yoğun bir göç oluşturuluyor. Asıl oldukları bölgede İran’da Zağanos’da faaliyet yerine kendi kafalarınca Yunan Megalo İdeası benzeri bir yapıda hareket ediyorlar. Planlarının ise ne derece açık olduğu gözüküyor. Güneydoğuyu kopardıktan sonra ise Ardahan Kars bölgesine doğru yayılmak ardından Akdenize açılma hedefi doğrultsunda Antep ve Hatay yönünde ilerleme ve batıda kalan Kürtleri bahane ederek ilerleyen süreçte Anadolu coğrafyasını istila etmek gibi planların olduğu biliniyor. Gözüküyor. Bir de Kürtlerin biz bölgeye daha önce geldik şeklinde de komik bir savı var. Bu hesapla gideceksek zaten bölgenin asli sahibi Bizans Ermenistan’ı olur. Hoş belli dönemlerle Türklerin de 450’li ve 750’li yıllarda Musul’a kadar inmişliği de vardır. Fakat böyle saçma sebeplerle siyasal sınır tartışmaları yürütülmez.

Ben her zaman diyorum. Adam gibi aynı ülkede eşit yaşamayı kabul edeceksin benim ailemden elektrik borcu hesabı soruluyorsa senden de sorulacak yada direkt düşman olduğunu belli edeceksin. Barış pıtırcıklığı yapmanın alemi yok.

Tunceli’ye bir Sabiha Gökçen daha lazım:

Eğer bugünkü savaş ve kaos ortamınjn sorumlusunun Hdp olduğunu düşünüyorsanız size acı gerçeği söyleyeyim kronik şekilde gerizekalısınız. Akp’nin kaybettiği oylardan sonra milliyetçi taraftan oy çalabilmek için giriştiği yöntem bu. Seçimden önce her şey normalken seçimden bir ay bile geçmeden hükümet ‘çözüm süreci’ bitti açıklması yapıyor. Daha sonra tekrar ve tekrardan şehitler, ölen masum insanlar. Size mantıklı geldi mi? Chp ve Hdp meclise bu konunun araştırılması için önerge sunuyor. Ölen insanlardan çok güzel istifade eden Mhp ve Akp ret oyu kullanıyor. Size mantıklı geldi mi?

Bu toprakları daha ne kadar kanla sulayacaksınız? Ölen insanlarınızı şereflendirmek için her seferinde şehit verecek, ardından vatan sağolsun mu diyeceksiniz? Toprak artık kana doydu, boğuluyor. Nefretiniz ve inadınız yüzünden öldürülen her türk, kürt, sivil ve asker ülkenin alnına çalınan bir kara lekeden başka bir şey değildir.
Sizden tek istediğimiz biraz durup mantıklı düşünmenizdi. Ama çok sağolun o kadar nefret dolusunuz ki, bu nefret sadece sizi ve düşmanınızı bitirmiyor. Sizin sayenizde yıllardır bu ülke de batıyor.

Tarih hakkında emin olduğum bir şey varsa o da öfkeyle kalkanların zararla oturduğudur. Uzun vadede tarih hak ettiği herkese hak ettiği özeni iade etmiştir. Gelecekten bugünlere bakan herhangi bir türkün sizde göreceği şey hala barbar, öfkeli ve sözden anlamayan mağara adamlarından kalan özellikler olacaktır. Hiçbir insan gelecekte size öldürdüğünüz, öfke saçtığınız için minnettar kalmayacaktır. Tarihin Sabiha Gökçenleri sizin adınızın üstünü bombalayacaktır.

Oha be oha.İllüminati filan demedin iyiki.Hani şu forumda zorlama teoriler oluyor ya o tarz olmuş :d Bu yeni bir şey değil.30 yıl oldu.Bu aşağılık mahlukat örgüt kotalı beyinleriyle bir şey yaptıklarını sanıyorlar.Adamlar bu tarz düşünemezlerken siz düşünüyorsunuz onlar yerine.Bravo

En son yazdıkların senin gibiler için geçerli ben hala barbar dediğiniz atalarımla gurur duyuyorum.Kaldı ki atalarım neler neler yapmışlar :smiley:
Terör örgütünün son kalıntısı da yok edilene kadar bu topraklar kanla sulanacak.Şehirleri resmen cephaneliğe çevirmişler,her gün polise askere saldırıyorlar şehit ediyorlar,yol çevirmesi yapıp durmayan sivil araçları tarıyorlar,bazı yerlerde kontrolü ele geçirdikleri söyleniyor bütün bunlara rağmen bunlarla mücadele etmeyeceksin de ne yapacaksın?
Ayrıca umarım buna cevap verirsin.Seçim zamanı barış barış diye kendinizi yırtıyodunuz resmen.Barıştan anladığınız polis merkezi basmak mı?Yollara bomba yerleştirmek mi? Nedir sizin barıştan anladığınız?

Aferin benim kıvanç dolu kardeşime. Ataların ile gurur duy.
Anlamıyorsunuz. Hiçbirimiz kusursuz değiliz. Biz insanız. Devletlerimiz de kusurlu. Ama sürekli atalarınızın insan olduğunu; bencil, açgözlü ve vahşi olabileceğini reddediyorsunuz. Sırf sizinle aynı etnik kökene sahip oldu, milli duygularıyla dünyayı fethetmeye çalıştı diye bir insanla nasıl gurur duyabilirsiniz?

Söylediğin şey Erdoğan’ın açıklamasına ne kadar çok benziyor… Bu topraklar şehît kanıyla sulandı ve sulanacak diyorsunuz hala. Nereye kadar devam edecek bu çift taraflı katliam? Yeryüzünde dul bırakmadığınız anneler, yetim bırakmadığınız çocuklar da olacak mı? Sırf içinizdeki nefret yüzünden bütün bir milleti iç savaşa, katliama ve soykırıma mı sürükleyeceksiniz? Yetmedi mi tarih boyunca yaptığımız hatalar? Hala ders almadınız mı bu yolla bir şey başaramayacağımız tecrübesinden? Bugüne kadar hep şiddete ve öfkeye başvurduk. Ölen on binlerce insan, kanlara boğulmaktan çoraklaşmış toprak ve vatan sağolsun demekten başka çaresi kalmayan gözü yaşlı ailelerden başka ne geçti elinize? Terör bitti mi? Barış geldi mi? Huzur? İstihdam?

Hükümet tarafından çözüm süreci fesheldilinceye kadar kürt meselesinde son kırk yılın en büyük ilerlemeleri katedilmişti. Sırf sizin bugün sözleriniz ve eylemlerinizle beslediğiniz başımızdaki vampirler insanların milli duygularını harekete geçirerek rant elde edebilsin diye aylardır yerine oturtulmaya çalışılan barış ve anlaşma dönemini rafa kaldırdı. Pkk ile olan kısa süreli ateşkes boyunca her gün şehit haberi duymadığımız için mutluyduk. En azından ben öyleydim, sizi bilemem. Bu karmaşa ve savaş ortamı elinize silahı alıp kürtleri öldürmeniz için size bir fırsat vermiş gibi sevinçlisiniz, hayırdır? Hayır tabi ki sizin hiçbir zaman barış yanlısı iddialarda bulunmadığınızın farkındayım. Her zaman asmak kesmek biçmek hayaliniz oldu. Şimdi de buna fırsat buldunuz. Kürt milliyetçileri de coştu. Yiyin birbirinizi. Ülke üzerinde tek bir milliyetçi türk ve kürt kalmayıncaya kadar birbirinizi kesin, beter olun, helak olun, geberin gidin. Yalnızca masum insanları kaderinize ortak etmeyin. Madem barış gelmeyecek, savaş yanlıları savaşsın o halde, bana hava hoş. Hatta bak ne diyeceğim, eline ne geçerse kap, in sokağa ilk sen başla.

Benim de sizden mantıklı bir cevap istediğim bir soru var. Mhp ve özellikle Akp’ye oy veren sağ görüşlü seçmenler neden sol görüşlü seçmenlere göre daha eğitimsiz? Eğer yüksek eğitim düzeyi kaliteli bir zihin ve düşünme mekanizması oluşturuyorsa, Mhp ve Akp çağdışı geri kalmış siyasi oluşumlar değiller midir? Eğitim seviyesi ile insani gelişmişlik arasındaki paralel bağlantı gerçekten çok ilginç değil mi?

Kardeşim batı sempatizanlığın var anlıyorum.Dur şimdi sana olayı başka bir şekilde anlatayım da birde başka sekilde gör.
Diyelim barış geldi kürdistan kuruldu.Bu en çok kimin işine gelecek.ABD ve israil.Adamların büyük ortadoğu projesi için çok çok büyük bir olay olur.Sen kürdistanın kendi kendini yöneteceğini mi sanıyorsun? Tabi ki hayır.Yıllardır Irak’ta olduğu gibi olacak oralar.Kaldıki bu insanlar senin eğitim sorununa parmak bastığın gibi eğitimsiz insanlar.Barış filan yalan yani.Dış devletler yıllardır besliyor pkkyı.Niye beslediğini anlayamayacak aptallar ne yazıkki.
He ben savaşı seçiyorum 30 yıldır olduğu gibi ozaman kalleşçe değil , kadın kılığına girerek değil adam gibi savaşacaksın.He birde küçük yaşta çok anime ,periler vs izleyip ergenlik yıllarında da bu bilinçaltıyla ne tür kafalar yetişiyor sayenizde görüyoruz.Bu tarz insanlar ergenlik sonrası daha tehlikeli oluyorlar dikkatli olalım.

Bahsettiğin çözüm süreci biraz daha sürseydi ülkeye barış huzur değil bölünme gelecekti ki alçak pkklıların çözüm sürecinden faydalanıp şehirleri silah depolarına çevirdiği ortada.Neyin barışından bahsediyorsun gözünüzü boyuyorlar ve sizde buna inanıyorsunuz.Dediğim gibi pkk yok olmadıkça kan akmaya devam edecek.Türk halkı pkknın yaptığı kalleşliklere rağmen hiç bir zaman kürtlere karşı öfke ve şiddetle hareket etmedi.Halk işe karışmadı yani öyle bir şey olsa daha ilginç sonuçlar olabilirdi.
Huzur geldi mi diye soruyorsun evet Çillerin zamanında yani 1995-2002 arasında gayette huzurlu bir ortam vardı ama bu hükümet yanlışlarıyla pkkyı yeniden hortlattı.

Ben Mhpye oy veren sağ görüşlü bir seçmenim benim eğitim durumumu biliyor musun mesela?Mhpye oy atan seçmenlerin eğitim durumuyla alakalı bi araştırma varda benim mi haberim yok?Nasıl böyle bir genelleme yapabilirsin.Milliyetçilik nasıl çağdışı olabilir?

Ben mi hayallerle kafayı bozmuş ergenim?
Aklın yaşta değil başta olduğunun canlı kanıtı da sensin, ne yapalım?
Kimse kürtlerin bağımsızlığını istemiyoruz çünkü o devlet kurulursa ‘dış mihraklar’ kürtleri kullanacak ayağına yatmasın. İstemiyorsunuz çünkü o topraklar türklerin sanıyorsunuz. Değil. Etnik köken ve milli benlik benim umrumda değil ancak siz çok önemsiyor gibisiniz. Türkiyenin etnik haritasına bakın derim. Güneydoğuda azınlıkta kalanlar türkler değil, o topraklarda yüzyıllardır yaşayanlar da türkler değil.
Son derece gerçekçiyim. Hayal kurduğum yok. Madem çok rahatsızsınız kürtlerden, teröristlerden ve kaçakçılardan, o halde kürtlere bağımsızlıklarını verin. Herkes birbirinden kurtulsun. Ona da yanaşmıyorsunuz. Bağımsız olmak isteyen kürtleri isyancı olarak görüp hepsini kazığa oturtmak istiyorsunuz. Kurulacak Kürdistanın kendi kendini yönetmesini dert mi edindiniz kendinize? Bize ne kürdistandan? Size ne ortadoğudan? Nah şu başımızdaki takunyalı da böyle düşündüğü için bugün ülkenin önünde bombok olmuş ortadoğu ilişkileri var.

Akşamları yatarken kendini kürtleri öldürmüş, doğuda göndere türk bayrağını çeker ve gururla gökyüzüne bakarken de hayal ediyor musun Mustafa? Kendini pkkya yapılan yardımları çözebilecek kadar zeki sanıyorsan ülkeyi de sen kurtarabilirsin belki bu kürtlerden? ‘Uuu bütün ayrılıkçıları öldürdüm, ekonomiyi düze çıkardım, milletim için gurur kaynağı oldum.’ diyor musun? Çünkü burada hayal kuran daha çok sizlermişsiz gibi geliyor bana. Milliyetçi ve ümmetçi duygular ile şişmiş Emir veya Mustafa, ülkesi için en iyisini gerçekçi bir şekilde düşünürler, kürtleri ülkeden kovar, kovmakla da kalmaz yüzyıllık türkçülük hayali Musul’u, Kerkük’ü de ülkesine katarlar. Onlar bu dünyadaki en vatansever ve doğru bilir kişidirler. İyi ki vardırlar <3. Sayelerinde Türkiye üzerindeki bütün kirli planlar gün yüzüne çıkmış, ama onlar gibi düşünen insanlar sayesinde bu ülke bir türlü gün yüzü görememiştir. Acaba nerede yanlış yapılmıştır? Acaba Pkk’yı Abd değil de Rusya mı besliyordur? İlginçtir…

O değil de komplo teorileri ile kafayı bozmayın diyip bana Abd’nin ve avrupanın pkkya yaptığı yardım teorilerini anlatman??? On üzerinden yirmi veriyorum benim herşeyin-arkasındaki-gizli-güçleri-anlayan über zeki arkadaşım.

Ve evet benim zihniyetim çok tehlikeli. Yıllardır süregelen çarpışmaların ve diğer bütün haltların sorumlusu benim ve benim gibi düşünenler. Nasıl olsa size insan olun, barışın, mantıklı düşünün, vicdanınızı dinleyim dedim ya, siyasi ideolojinize çok büyük bir tehlike oluşturmuş oldum. Hemen ülkeden kovun yada ne bileyim öldürün beni? Sicilime de herkes gibi milliyetçi olamadı yazarsınız.

Cidden soruyorum benim bugüne kadar söylediklerimden veya yaptıklarımdan kim zarar gördü söyler misiniz? Sadece insanlar ölmesin dedim. Her tartışmamda bu fikri temel alarak taraf oldum. Yanlış mı yaptım?

Hala sanki asker durduk yere millete terörist diye saldırmış gibi konuşuyorsunuz.Bakın barışı herkes ister ama biz en azından sırtını terör örgütlerine yaslayanlarla aynı masada oturmuyoruz.Veya doktor öldürdükten sonra yüzsüz yüzsüz özür dileyenlerle.

Bizden de kimse suçlular affedilsin demiyor? 28 Şubat zihniyeti kadar teröristlerinde yargılanması lazım. Yargılanması diyorum, öldürülmesi değil. Birisni yargılamak, cezalandırmak için o kişiyi dinlemek gerekir. Siz direk öldürmeye çalışıyorsunuz. Ortaçağdaki gibi, yada Şeriat hükümlerindeki gibi. İnsanları öldürdüğü için insanları öldürmek mantıklı mı? Bunu yaparsanız savunduğunuz barışın, kurmaya çalıştığınız medeniyetin ne anlamı kalır ki? İnsan hayatına yapılan bu tecavüzü cezalandırmak için siz de insan öldürürseniz teröristlerden ne farkınız kalır?

Adına çözüm süreci denilen ihanet sürecinde o kişileri dinlemeye çalıştılar.Seni hdpli olarak biliyorum yanlışsam düzelt Pervin Buldan ve bir çok vekil yönetici vs… terörist başı serbest bırakılmadan bir barıştan bahsedilemeyeceğini belirttiler maalesef bal gibi affedilsin deniyor.

Çok farkı var suçsuz insanı cezalandırmakla suçlu insanı cezalandırmak arasında olduğu gibi.Benim hayatının baharındaki 20 yaşında kardeşimi eşimi dostumu öldürecek ve devlette onu benim vergimle besleyecek öyle mi?

Ben kimseyi ülkeden kovmadım ve kovmak gibi bir şey benim kişiliğimde yok.Anime vs vs dememdeki sebep; küçük yaşta böyle şeylerle yetişen çocuklar ilerde kişilik bozukluğu , gerçeği inkar ve kendini farklılaştırma gibi olaylar yaşıyor.Ben sana hayalci filan demedim.Gerçek olanı gördüğün halde inkar ediyorsun dediğim bu.Rusya Abd çin vs vs fark etmez.Adamların amacı yylardır bu topraklara girebilmek.Hiç bir sebep yokken bu ülkelerin gazıyla desteğiyle ayaklanıyorsun.Bu ayaklanan insanlar sırada kendileri olduğunu fark edemeyecek kadar cahil ve liderleri bir okadar batı kuklası insanlar.Kürdistandan sonra Statikosu bozulan Türkiye ne kadar dayanabilir sanıyorsun? Bunlar komplo teorisi mi? Senelerdir Abd’nin israille ortaklaşa ortadoğuda yaptıkları her şeyi kanıtlamıyor mu?
Ayrıca benim lisede en yakın arkadaşım kürttü.Ben vatanseverim.Vatanı bölmeye çalışana gereken dersi vermeye çalışırım.

Çözüm süreci denen ihanet mi? Siyasetten ve hukuktan bahsediyoruz… Ne ihaneti? Bu bir ihanet değil herkesin birbirini anlaması için ortaya atılan bir süreçti. Sizin dürüstlükten anladığınız sürekli birilerini öldürmek mi? Kürtleri öldürürsek dürüstüz ama ateşkes yaparsak hainiz öyle mi? Mustafa Kemal Atatürk Kurtuluş Savaşı’nda Sovyetlerden silah ve para yardımı aldığında hain mi olmuştu? Öcalan’ın idamını erteleyen Bahçeli hain mi olmuştu?

Bunu ilk diyecek diye bekliyordum :smiley:

Aşırı milliyetçi gibi bir şey dedin diye dedim.Öyle bir şey yok yani.Vatan tek olduğu sürece içerisindeki millet umurumda değil .d

Senin vatanını sevmek zorunda mı? Çoğunlukta yaşadığı memleketinde kendi vatanını kurmak isterse?

Bu sınırlar içerisindeki her toprak Türkiye Cumhuriyetine ait topraklardır.Sırf orada uzun zamandır yaşıyorlar diye onlara bu ayrıcalığı vermem.Ne zamanki kendi toprağını korur gerçekten seninmiş gibi davranırsın o zaman masaya otururum.Ne yazıkki uzun uzun yıllardır bu olay ne yazıkki kürt halkı tarafından uygulanmıyor.Onlara özel imkanlar bile vermiş devlet.Ha illa devlet isterseler hala kurulmuş bir yer var.Kuzey ırak gayet uygun bir yer olur.Kendi kendilerini orada yönetebilirler isterseler tabi.

He sevmek olayına gelirsek.Sevmek zorunda değil ama bununla yaşamayı bilmeli :slight_smile: