Genel Seçim Anketi

O yüzden mi çöplerde boş oy pusulaları bulunuyor, seçim gecesi bütün yurtta trafoya kedi girdi bahanesi ile elektrikler kesiliyor, sandıkta oy kullanan kişi sayısından çok oy pusulası çıkıyor, polisler 142 belgesi ile bütün sandıklarda birden çok oy kullanabiliyor?

Oy ve Ötesi kuruluşuna Akp ve Akp seçmeni dışındaki insanların büyük oranda sıcak bakması, yandaş medyanın korku ve elemle bu kuruluşa saldırması da çok ilginç…

Sizi bilemem ancak bu iktidar döneminde benim ne yargıya ne Ysk’ya güvenim kalmadı. Bizzat kendim gidip başından sonuna kadar bekleyeceğim 380 kişinin oyunu.

Arkadaşlar seçim görevlisi olduktan sonra anladim ne kadar zor bir iş olduğu.Bu işi yapanlarin gönüllülük esasina göre secilmedigini de bilirim. Bu hadiselerin yasanmasinda sandik kurul görevlilerinin is bilmezligi ve bazi serefsizlerin seçime saibe kondurmak istemelerinden kaynaklandigini da söyleyebilirim. insanlar sandik görevlilerinin bu isi profesyonelce yaptigini saniyor halbuki 2 saatlik bir kurs sonucu ülkenin geleceği emanet ediliyor ,cok ağır bir yük,stresten,hata korkusundan, baskidan adama imza attirmayi unutursun oy kullanandan cok zarf cikar,cozumu var random cekilen zarf yakilir bitti.ysk haddiden fazla pusula gonderiyordu eskiden damgalanmayan sayilmayan unutulan pusulalar is bilmezlikle çöpe atilir.halbuki tutatak tut bagla muhurle koy torbaya.yine söylüyorum bu isi yapanlar strrsten baskidan ne yapacagini unutuyor. Sor ben sana soyleyeyim bahanelerini ama icimizde art niyet oldukdan sonra ister inan ister inanma, yandas de ,saibeli de.(hatta sana sunu soyleyeyim tv de gordum adamlar pusulalari muhurlememis oylar kullanilmis sayarken muhursuz oldugunu gorunce sayim esnasında muhur basmaya kalkmislar musahitler ortaligi ayaga kaldirmislardi.) Bunlar secim sonucuna etki etmez diye dusunuyorum. Bu is zor is bu isi yapanlar korkuyor hatadan korkuyor,korktugu icin secim sonucuna etki etmeyecek hatalar yapiyor,oylar guvende sende goreceksin lutfen sabah erkenden sandik basinda ol hatta parti uyesi olarak gorev al,sayimda dokumde degil. Isi organize et, herkes ne kadar ciddi calisiyor gör isterim. O sureci yazmakla bitiremem icinde olmak lazim

AKP’yi bilmiyorum ama HDP (daha öncesinde de BDP) her seçimde “hileye vuri wallah”. HDP’yi ve PKK’yı aklamaya çalışmayın yeter. Kimsenin AKP’yi savunduğu filan da yok. Doğu’da polisin müdahale etmeye gücünün yetmediği seçimlere iki üç tane müşahit gitse ne fark edecek ki?

Ayni şeyleri söyledim. Keske insanlar hayatlariyla tehdit edilmese,özgür iradesiyle oyunu kullansa…

Trt seçim konuşmaları başladı. Ve beklediğim adam Hkp Genel Başkanını dinleyelim. :d

Akp ye oy atan makarna kafalılar sizin yüzünüzden kaç insan öldü yazık değil mi o insanlara başka birsey yazmaya gerek yok olaylar aynı şekilde devam edecek zaten

Anlaşılan muhafazakar kesimin çoğu bu diziyle uğraşmayıp kanal a’yı felan izliyor. :smiley: Ankette barajı bile geçememiş.

Söylediklerinde haklısın ama Chp yüzünden başörtüyle üniversiteye giremeyen insanlarda çok çekti zamanında yıkılan camiler veya Mehmet Akif dindar diye cenazesine gitmeyenler… Onlarıda söylemelisin

şu an bence elimizde düzgün oy atılabilecek parti yok sadece kötünün iyisi var evet chp nin orda yaptıkları yanlıştı ama akpnin şu an yaptıkları daha yanlış türban dini sembol diye üniversitelere sokulmuyordu yine tekrar ediyorum yanlış uygulamaydı ama akp nin önceki hali olan dp hükümetinin yaptıkları kadar değil açıkçası
şu an ülkede kaos var güç için feda edilen insanlar var dediğim gibi elimizde sadece kötünün iyisi var

Bir adam vardı umut veren bize onuda helikopterde vurdular

Akp bu sefer oy artıracak gibi.Chp ve hdp den düşüş bekliyorum.

Bence MHP ve AKP oy kaybına uğrayacak gibi.AKP milliyetçi oyları alabilecek olduğundan dolayı şanslı ama MHPnin giden oyları döndürme ihtimali yok.CHP ve HDP ise oy kaybına uğraması imkansız olan partiler Ankarada olanlardan sonra o oran artık düşmez.Ben şahsen Saadet ve BBPnin oy arttırmasını bekliyorum.

tamam da ankarada olan olayları bir çok insan pkk nın dolayısıyla hdp nin işi olarak görüyor ve aynı zamanda insanlar korkmuş ve endişeli tek çıkış yollarının onları iktidar yapmak olduğunu düşünüyor ekonomiyi düzelttiler yine düzeltirler düşüncesi var mhp oy kaybeder ama akp kaybetmeyecek arttırabilir hdp ninki ise kesin düşecek chp artar ama büyük bir oranda artacağını düşünmüyorum

Hdp bu seçimdede oy kaybetse bile barajı geçecektir CHP’NİN oyu aynı kalır Mhp’nin oyu iyice azalır Akp’nin ise oyu biraz artar

Ben orada aslında kalan kararsızların bittiğini kenetlenmenin tamamlandığını düşünüyorum.Yani artık HDP oyunu korur kararsızların varlığı bitti demek istedim.CHP ise AKP’de kalan son (varlığı tartışılır) solcuları toparlıyor.MHP den gelecek küçük bir milliyetçi kitleden geleceklerde var bu yüzden böyle düşünüyorum .
Ama uzun vadeli baktığımda artık Meclisteki 3 partinin oranları 3 aşağı 5 yukarı aynı kalacak .İşin aritmatiğini değiştirecek olanlar SP ve BBP size saçma gelebilir ama bu oy oranları etkileyecek olan partiler.Baraj altında kalmalarına rağmen Meclisteki partilerin oranlarına direk etki ediyorlar mesela %5 ile %2 alan bir SP arasında fark vardır, ülke çapındaki baraj+milletvekili sayısını azaltacak oylar stratejik olacak .Benim fikrim böyle umarım anlatabilmişimdir.

Yalan onlar kardeşim üniversiteye gidecek kadın başına başörtüsü takmaz tamamen palavra bunların hepsi kendi çıkarlarını gerçekleştirmek için yaptıkları sözde haksızlıklar

asokfnaosıkgnpweıgnwpeoıg Üniversiteye gidecek kadın başörtü takmaz mı ? Bu zihniyeti bırak kardeşim İrticadır bunlar.

Takmaz tabi Kafasında örtü olanın Üniversite’de hiçbiri olmaz Başörtülüler üniversiteye sokulmuyor diye oy kazanmak için bu palavraları uyduruyorlar

Sen şimdi siyasi boyutunu geç o adamlar görünüşte müslümanlarda. Bir insan ABD’de başörtülü üniversiteye girebiliyorsa bu Türkiye’de hayli hayli olmalıdır bence.

Kusura bakma ama sanırım büyük bir yanlış düşünce içindesin. İnsanları dinine göre sınıflandırmak çok iğrenç geldi bana. Bu yazdığın yazı ile ben senin yerine utandım.