Genel Seçim Anketi

Birbirinize gevşek diyerek ne elde edeceksiniz. Bana kalsa saçmalıyorsunuz.AKP,CHP,HDP ve MHP üstünden birbirinizi elşetiriyorsunuz partilerin genel başkanı siz misinizde böyle konuşuyor kavga ediyorsunuz. Ülke parçalansa siz oy oran hükümet derdine düşeceksiniz.Geçiniz bunları o devirler artık kapanması gereken bir zaman.Seçim bitti gitti artık 2019dakine bakacağız 2015de yapılana bakıp seneryo okumayacağız. Dün dündür bugün bugündür ve yarını inşa etmek için geçmişten ders alıp bugün için çabalamalıyız ,geçmişin ah vahlarını bırakıp yarın uğruna savaşmalıyız. 2015 i unutun çünkü rakipleriniz öyle yapacak sadece gerekli dersleri çıkarıp silahlanacaklar .Sizde aval aval bkacaksınız.

Söyleyecek lafı olmayanlar ancak hakaret eder. Hakaret edene anladığı dilden cevap verilir.

Kardeşim boşuna tartışıyoruz geçti gitti diyorum sen hâlâ sayıklıyorsun ben haklıyım diye.Benim hiçbir partiyle derdim yok olmasında . Sana nasıl anlatmış ailen bilmiyorum ama ben elden geldiğince terbiyeli bir şekilde cevap vermeye çalışırım .Öyle çıkıp hakaret edene anladığı dilden mantığıyla forum tartışırsa bütün üyeler banlanırdı azıcık düşün derim.

Ayrıca söyleyecek lafın yoktu ki sende ona hakaret ettin.Gevşek felan diyerek baştan kaybediyorsun. Bir lafın yokki hakaret etmişsin. Senin mantığınla yazacağın hiçbir cevap doğru sayılmaz. Burada çıkıp ne solcular sağcılara , ne sağcılar solculara hakaret etsin .Bunu ülkecek benimseyelim artık.

Hiç biri ama HDP seçerdim herhalde

hort.

not: bu bir o günden bu güne durum değerlendirmesi yazısıdır.

daha yeniyim. foruma sık sık bilgi almak için giriyordum ve öylesine kayıt oldum. başta sıradan, standart bir forum sanıyordum ama gün geçtikçe çok da öyle olmadığını anladım. şimdi bu konuyu görünce ve yorumları okuyunca kafamda tescillemiş oldum kendime.

öncelikle bir parti desteklemediğimi belirteyim. ama akp seçmeninin rantçı kesminden -hepsinden değil- midemin bulandığını da belirteyim. tabii bir de görevlilerinden. sadece öylesine durum değerlendirmesi yapmaya geldim.

7 haziran çok kritik bir seçimdi. akp’nin yolunu tıkayacak tek parti hdp idi. hdp’nin ise bu seçimde bu kadar iddialı olmasının sebebi cumhurbaşkanlığı seçiminde aldığı oy idi. yani rte’nin kendi hatası sonucu yıllardır kandırdığı, oyaladığı kürtler artık kendi yolundan gitmek istiyordu. velhasıl çoğu hdp’li olmayan insan -hatta nefret edeni bile- sırf hdp barajı geçsin diye oy verdi. nitekim geçti de. ve akp’nin eli çok sıkıştı o dönem. hatta tekrar seçime gitmeyip koalisyon yapsa 1-2 yıla dağılma tehlikesi bile vardı. işte böyle bir seçimdi 7 haziran seçimi.

bahçeli’nin “başbakanlığı sen al, üçlü koalisyon kuralım” teklifini reddetmesi kendi tabanında bahçeli güvenini sarsarken, sol kesimde rte ile bahçeli aynı kefeye konulmaya başladı ki şu günlerde de koltuğu terk etmemesiyle kendi tabanının neredeyse tamamı bahçeli’ye artık güvenmediğini belli etti. benim şu anlık kalbimden geçen meral akşener. çünkü bir ‘cumhuriyet kadını’ duruşu görüyorum. neyse konuyu dağıtmayalım.

7 haziran’dan sonra tekrar seçim isteyen akp hükümeti vardı karşımızda. ve ona engel olan hdp vardı. hdp’nin ipi bir şekilde çekilmeliydi. ve bu konuda medya silahı ile terör silahı aynı anda -bence- kullanıldı. çünkü çok kritik bir durum içinde idi bunu isteyenler. tabii, hdp de sütten çıkmış ak kaşık değil maalesef. ben hdp’de “türkiye’nin partisi” imajını alamadım. özellikle hdp eğer bu bahsettiğim türkiye’nin partisi sloganını kullansa idi erken seçimde emanet oylar tekrar hdp’ye verilirdi ve daha da çok emanet oy gelirdi, sonuç olarak hdp %15’leri dahi görebilirdi. onlar da bu süreci -galiba acemiliklerinden- çok iyi kullanamadılar ve seçim tekrarında barajı zar zor geçtiler.

seçim tekrarı demişken, bahçeli’nin koalisyonu reddetmesi ile 1 kasım seçimlerinde baraj altı tehlikesine kadar gerilemiş bir mhp vardı karşımızda. öyle ki seçimin sonlanmasına az kala koyu ateist ve hdp’li eniştem, mhp baraj altı kalmasın diye dua -işte bu gözler bunu da gördü- etmişti.

son.

Takabilir evet dogrudur buda bir haktır ayrica bir duzeltme yapmak istiyorum burasi bir forum ortami goruslerimizi birbirimizi kirmadan soyleyebilecegimizi farkedip ozur dilemek istedim , onceki nefret dolu mesajlarim icin tekrar özür diliyorum kalp kırmışsam ve nefret kazanmissam af ola

Evediyetin içinde yok olacak kavramlar için kırmış herkes birbirini. Kırdında haklı mı oldun, kırdında istediğin mi oldu. Tartışmada bağırınca gerçekliği mi şekillendirdin heyu.

Teşekkür ederiz, adamsın.

İnternet gibi bir kaynağa sahip olup da başımızdakileri seçenleri affetmeyeceğim.

Seçimler birazcık bilgi turnusolu gibi oldu. Bilgili olup olmayanı partilerden tespit edebiliyoruz.

En sonunda herkes metal yorgunluğu geçirdi az sakinleşmek lazım.

Olum nicke bak lan valla elim ayağım titredi

Şunu kabullenmek gerekiyor, başımazdaki insan vefat etmeden önce gitmeyecek. Sonrasında ise kalıntılardan mevcut düzenin devam etme ihtimali oldukça zayıf. Hatta ben seçim kaybetme ihtimalinden korkmaya başladım. İptal eder kaybederse iç savaş çıkar, sonra Afganları Suriyelileri üstümüze sarar falan.

Muhtemelen bunu okuyan önemli bir kesim vay ılık g*tlü falan dedi. Aslında bir noktada haklılar Şahsen elinden geleni yapanlara saygım sonsuz ama orada burada klavye delikanlılığı yapıp pratikte pek bir şey yapmamak, arada derede olmak kadar kötü bir şey yok. Şimdilik aktivist olamayacağıma göre en iyisi servet-i fünun moduna girip kendi işimin en iyisini yapmaya çalışmak.

Fenerbahçe’de de aynı şey var başındaki insan musalla taşına yatana kadar devam edecek. Ancak genel seçimlerle arasında bir fark var bu başkanı %99 gibi bir oranla insanlar istemiyor.

bu seçimi sırf bir parti organize olamasın seçime giremesin yada hazırlıksız girsin diye erkene almışlar
hangi parti olduğunu söylemeyeyim anlamışsınızdır
aynı fikirdeyim bunlarda değil miydi 2011 yada 2012 de suriyeye girmek için gerekirse suriye tarafından bu tarafa bomba atarız diyenler sonrasında da youtube a girişler yasaklanmıştı
Ege karışık suriye karışık çok kolay olur işleri cidden

Ekmeleddin İhsanoğlu nerede yav?

AKP’ye sadakat yemini etmiş.

(yazarı tarafından geri alınan gönderi, bildirilmediği takdirde 24 saat içinde otomatik olarak silinecek.)

Biznillah forum.gameofthronestr.com faşistlere mezar olacak