George Martin Stephenie Meyer gibi yazmayı bırakırsa Tepkiniz ne olur?

“28 Ağustos 2008’de Meyer, henüz bitmemiş kitabın 12 bölümünün internete sızması nedeniyle kitabı yazmayı bırakmıştır. Bir açıklamasında “Eğer hikâyeyi şu anki ruh halimle yazmaya çalışırsam, orijinal hikâyeye pek de uymayan bir şekilde James kazanırdı ve bütün Cullenlar da ölürdü. Her neyse, Midnight Sun’ı yazmaya devam etmek için çok üzgünüm ve ne zaman başlayacağım da belirsiz.” dedi.”(Amacının yaklaşık iki yıl boyunca Midnight Sun ile ilgilenmemek olduğunu söyledi ve ekledi) 4 yıldır ses yok .

peki G.Martin böyle derse tepkiniz ne olur ?

Derisini yüzerim :smiley:

alırım petshop’tan bir kaç tane ejderha yakarım evini :smiley:

Stephenie Meyer bir ev kadını ve hayal dünyası genç kızlık fantezilerinden ileriye gidemiyor.O yüzden yazmayı bırakması bugüne kadar vermiş olduğu en doğru karar bence.Tabi bunda, filmlerin bir anda patlamasının rolü büyük.
George’un gözünü para bürümüşse,onda da durum bu şekilde olabilir ki yaparsa çok da umrumda olmaz.O kadar insanı oyalasın sonra yazmaktan vazgeçsin.Cehenneme kadar yolu var.

stephenie’yle george bir mi allasen :DD bence george böyle bir şey yapmaz

Stephenie Meyer ne JK.Rowling’le ne de GRRM ile karşılaştırılabilir.Bu yazarlar kitaplarıyla dünya içinde dünya kurmuşlardır.Meyer ise yıllardır süregelen vampir kurtadam savaşına bir aşk hikayesi eklemiştir.

GRRM’le yapılan bir röpörtajda bir hane ile ilgili bir soru sorulmuştu.GRRM ise şimdi o haneyi bulabilmek için için odama gidip yüzlerce hane kağıdını karıştırmam gerekiyor demişti.

Yani verilen emekler aynı değil.Asla karşılaştırılamaz.

Soruya gelince GRRM hayatını buna adamış.Böyle bir şey yapmaz.

Senin Deri Saplantından Kurtaramadık oğul ya :smiley:

Adam gibi yetiştirememişsin ki !

ana avrat söverim heralde :smiley: Ama böyle bir şey yapacağını sanmıyorum

Cok guzel soylemissin ben Meyerin yazmayi biraktigini yeni ogrendim ve sevindim tum dunyadaki ergenler icin. Belki gercek bir roman okurlar o sacma seyler yerine. George Martin bu konuda konustu bir roportajinda. Aklim almiyor oyle yapanlari olene kadar yazmayi birakmam bu seri bitince ayni evrende gecen baska romanlarla devam edecegim dedi. Hikaye anlaticiligi Martin gibi yazarlarda hayatlarinin cok buyuk bir parcasi. Kitaplardaki ayrintilarin coklugundan anlasilabilir bu. Onun gibi yazarlar nefes aldikca kalem oynatir. Cok edebi oldu gaza geldim.

İtiraf: Bir aralar Stephine Meyerin saçma twlight kitabını heyecabla okumuştum. Ve çocukluğum kötü hatıralarından biri olarak kaldı. Çok pişmanım.

Grmm hayarını adamış bir adam. hem seri önceye göre çok daha talep görüyor bıraksa çok önce bırakırdı.

Bence Martin’in Asoiaf tan ancak ölüm ayırır. Birde Frengi :smiley:

Ölmediği taktirde öyle bir şansı yok :smiley:

Emeğe saygı ama Stephine Meyer’i yazar olarak görmedim hiç bir zaman. Resmen lise günlüklerini biraz abartarak bir kitap yazmış. (Evet okudum bir kitabını maaalesef.) Bırakmasına da şaşmamak gerek. G.R.R.Martin’de ahış şahım bir yazar değil ama iyi bir yazar bu kadar yıl bırakmadıysa yine bırakmaz. zaten o bıraksa dizi devam eder. Ayrıntılı olarak olmasada dizi de de görürüz finali.

Ben bir tepki verene kadar öldürülür bence.

Adam sağlığı yerindeyken ölürümde kitap ile dizi yarım kalır diye sonunu senarislere anlatmış. Bide yazmayımı bırakcak :slight_smile:

Oğlu varmı? varsa odevam eder

Tolkien gibi

Martin 5 kitapta olayı açtı 2kitapta kapatcak kötü olcak gibi :frowning: