George Martin'den İlginç Ayrıntılar

Cumartesi günkü Worldcon’da, Maureen Ryan ve Peter Segal öncülüğündeki panelde George R.R. Martin, çeşitli soruları cevaplandırdı. Huffington Post yazarı Maureen Ryan’ın yayınladığı makaledeki 70 dakikalık konuşmada, öne çıkan detaylardan bazıları:

• Mance Rayder’a ilişkin olarak, Martin onu aşağı yukarı Yarımel Qhorin’le aynı yaşta görüyor. Mance’in kır saçları olduğundan ve “genç bir adam olmadığından”, Ciaran Hinds seçiminden memnun olduğundan bahsediyor. Diken Kraliçesi rolündeki Diana Rigg seçiminden de memnuniyet duyuyor ve The Avengers’da Diana’yla ilgili güzel hatıralara sahip.

• Martin, her şeyi daima önceden kurup planlamadığını itiraf ediyor, kendisini “bir mimardan daha çok bir bahçıvan” olarak adlandırıyor. Serinin nasıl biteceğini ve bütün ana karakterlerin kaderinin ne olacağını bildiğini doğruluyor.

*En rahat yazdığı karakterler, Tyrion ve Arya.

• Dizideki Ölümsüzler Sarayı’nın değişimi hakkında soru sorulduğunda; George, “Er ya da geç, Rhaegar, Lyanna ve Deli Kral’a değinmeleri gerekecek.” diyor. Uyarlamanın objektif yanını, ve kehanetleri göstermenin karakterin veya hikaye bölümünün taşınması veya değiştirilmesi gerekirse ileride sorunlara sebep olabileceğini kabul ediyor. Bu, kitap yazarken Martin için bir sorun değil, fakat TV dizisinde bir sorun.

• Karakterlerinden favori oyunculukları olarak Sean Bean’i(Ned Stark), Peter Dinklage’i(Tyrion Lannister), Lena Headey’i(Cersei Lannister), Gwendoline Christie’yi(Brienne), Conleth Hill’i(Varys) ve “çocukları” örnek veriyor. Dizide genel olarak oyunculardan çok memnun.

• Dizi, Margaery rolü için daha genç olan birkaç aktrisle seçme yaptı, fakat Natalie Dormer “harikaydı” ve Martin oyuncu seçimini beğeniyor.

• Martin, Shae’in kitaplardaki karakterden çok farklı olduğunu ve ilk başlarda değişiklikten çok hoşlanmadığını, fakat ikinci sezonda ondan gerçekten hoşlanmaya başladığını kabul ediyor.

• Ayrıca Talisa’nın, Robb’un kitaplardaki karısıyla aynı karakter olmadığını, onun bir Lannister sancaktarının kızı olmadığını, ve sadece bir “Jeyne” versiyonu olmadığını söylüyor. Jeyne, Volantisli bir ad olmadığı için adını değiştirmeyi öneren kişi; Martin.

Dizideki Ölümsüzler Sarayı’nın değişimi hakkında soru sorulduğunda; George, “Er ya da geç, Rhaegar, Lyanna ve Deli Kral’a değinmeleri gerekecek.” diyor. Uyarlamanın objektif yanını, ve kehanetleri göstermenin karakterin veya hikaye bölümünün taşınması veya değiştirilmesi gerekirse ileride sorunlara sebep olabileceğini kabul ediyor. Bu, kitap yazarken Martin için bir sorun değil, fakat TV dizisinde bir sorun.

ne zaman gösterirlerki

Martin’de bir bahçıvan tipi var, burdan onu anladım.

Shae ile ilgili bir teori atmıştı biri.

Hani Tyrionla kaçacaklar Essos’a diye?

Burdan anlaşılacağı üzere Shae’yi dizide değiştirmişler. Daha gider Sibel Kekili. :confused:

Ben ;D

Valla diyorum diyorum, dizide Shae’yi değiştirdiler diye, yine de laf anlatamıyorum!

Ayrıca Jeyne’yi Talisa yapmalarını beğenmemiştim.

Shae’nin hikayesini oynamaya cürret edemezler.

Nesine iddiaya giriyosun?

İddiaya girecek bir durum söz konusu değil.
Kitaplarda yaşanan ve kim olduğunu bilirsin senin, tuvalette yaşadığı malum olaylar, bu karekterle de alakalı.

Aslında Tyrion’un basması lazım ki malum kişi tuvalette… :smiley:
Yoksa o kadar sinirlenmezdi.

O zaman Robb’un karısını annesinin gelip de alması gibi bir olay olmaz.O da Karabalık ile kaçar.Değil mi?

Teşekkürler paylaşım için !
Yahu şu Natalie Dormer’ ı beğenmeyen bir ben miyim ?? :slight_smile:

bir de ben :slight_smile:

Bende bende

Herkes farklı düşünebilir saygı duyarım ama bence Natalie Dormer dizideki en güzel bayan :slight_smile:

ve ben

sizin gibileri toplayip cukura atmak lazim he :))

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

bir güzelliği var evet ama dizide içine etmişler afbuyur. giydirdikleriyle olsun makyajıyla olsun… diğer fotoları kendine baktırıyor ama dizide hiç güzel görünmüyor bana …

Kıyafet, saç, makyaj vs. konusunda haklısın bir şey diyemem ama bu sezon daha bir özen göstermişler gelen resimlerden anladığım kadarıyla. Joffrey yaramış Margaery’e :stuck_out_tongue:

ben de ona katılıyorum en azından bu sezon daha bir güzel görünüyor :slight_smile: