George R. R. Martin: İstesek Game of Thrones'u 13 Sezon Yapardık

George R. R. Martin Game of Thrones dizisi hakkında konuşmuş:

“Dizinin yazar ve yapımcıları David ve Dan, yıllardır dizinin 5 sezonda bitirilmesini istiyorlardı. 8. sezona kadar gitmelerini sağlayabildik ama dahasını yapamadık. 5 yıl önce onlar 7 sezonda bitsin diye diretirken ben 10 sezonda diretiyordum. Savaşı onlar kazandı. Ayrıca her ne kadar muhteşem oyunculara sahip olsak da onların da farklı rollerde oynayamama endişesini anlayabiliyorum. Bütün hayatlarını tek bir rolü oynayarak geçirmek istemiyorlar ve bu gayet normal. Her şeye rağmen mükemmel bir kadromuz vardı.”

2 Likes

Evet, bizim açımızdan -belki- daha güzel olabilirdi ama oyuncular açısından korkunç bir şey gerçekten de. Ben olsam kendimi bunca yıl bağlamak asla istemem bir diziye, hatta 10 yıldan fazla bağlayanlar var (supernatural gibi) nasıl dayanıyorlar, merak ediyorum. Oyunculuğu da körelten bir şey bence, hep aynısın ve bir zaman sonra yeteneğini kaybediyorsun.

1 Like

“Martin elini ayağını çekti” diyenler bu baslıga ugramamış.Biz adam elini,ayağını çekmedi danışmanlık yapıyor dedik ama dinletemedik.buyrun ; ona kalsa Dizi 13 sezon surecekmis."simdi soz sırası sizde ?"desem ayıp etmis olmam dimii ?

Ben elini ayağını çekti, dedim. :smiley:

Fakat bu adam olayın başlarından bahsediyor, ben bu kadar istedim onlar 6-7 sezon dedi, onlar kazandı.

Adam 13. sezon diyor, kitaba bakarsak 5. kitabın sonu 5. sezon ile aynı sadece iki kitap kaldığını düşünürsek 13’e kadar nasıl uzatıcaklardı?

Eğer kitaptaki olaylar tüm ayrıntısıyla eklense(Lady Stonehearth, Greyjoy, Dorne vs) o kadar uzardı.

Olsaydı çok güzel olurdu, Keşke yaaa :frowning: :frowning: :frowning:

İşi gücü hayatı bırakıp 5 yıl daha diziyi takip edelim öyle mi?Kitapları okumak ve diziyi izlemek zevkli olsada bu sadece hayal o kadar.Tadında bırakıp gerçek dünyaya dönmeliyiz.