George R.R. Martin, MTV'ye Konuştu!

George R.R. Martin, San Diego’daki Comic Con’da MTV’ye Mance Rayder seçmelerinden, Theon Greyjoy’un dönüşünden ve 3. sezonun beklenen destansı finalinden bahsetti, MTV ise şöyle yer verdi:

“Oyuncu kadrosunun yeni üyeleriyle tanışmadım, fakat internetin harikaları sayesinde video kasedinde çoğunun seçmesini gördüm ve bence harikalar.” dedi Martin. Özellikle, The Avengers’da Emma Peel iken aşık olduğum Diana Rigg için heyecanlanıyorum, benim dizimde olması oldukça harika, ve kendisi Diken Kraliçesi olarak muhteşem olacak."

Peki Özgür Halk’ın korkulan lideri Mance Rayder’ın oyuncu seçimiyle ilgili haber var mıdır?

“Hala Mance Rayder’ı arıyoruz” diye açıkladı Martin. “Seçmeleri hala sürdürüyorlar. Mükemmel bir rolü, Mance Rayder’ı isteyen İngiliz oyuncular varsa kast direktörümüzle iletişime geçsin --birine ihtiyacımız var. Birkaç gün öncesi itibariyle, o rolü henüz seçmemişlerdi. Hala seçme yapıyoruz ve kişilerle konuşuyoruz.” dedi Martin, muhtemelen bu sezonun başlangıcında, ilk birkaç bölümden birinde Rayder ile tanışacağımızı ekleyerek.

Martin ayrıca, fatih olmak isteyen Demirdoğumlunun kaderi hakkında merakta bırakılan Theon Greyjoy/Alfie Allen hayranlarına mutlu bir haber bildirdi.

“Bence Alfie dönecek, öyle sanıyorum.” dedi Martin. “Ama bunu sadece David(Benioff) ve Dan(Weiss) bilir elbette.”

Kısa sohbetimiz esnasında röportajı yapılan diğer konular, Martin’in üçüncü kitabından dizide en çok görmeyi sabırsızlıkla beklediği sahne, yanı sıra kitabın ne kadarının üçüncü sezona uyarlanacağı ve dördüncü sezona ne kadar ayrılacağıydı.

“İstediğim ifadenin ‘sabırsızlıkla beklemek’ ifadesi olduğunu pek bilmiyorum. Ama baş harfleri ‘R.W’ olan malum bir olayı korkuyla beklemek dışında beklenti içindeyim, ve tek söyleyebileceğim budur.” dedi Martin. “3. sezonda göreceğimiz ise, 3. kitap Kılıçların Fırtınası’nın ilk yarısı, tam olarak ilk yarısı değil. 2. sezonda 3.kitaptan birkaç şeyi önceden kullandılar. bu yüzden birkaç hikayeyi taşıyorlar ve birkaç şeyi değiştiriyorlar, fakat yaklaşık olarak üçüncü kitabın ilk yarısı olacak.”

Ya bu sezon Güçlü Belwas ile tanışma ihtimaline ne dersin?

“O konuda yorum yok.” dedi Martin bir gülümsemeyle.

NOT:Tamamen alıntıdır ,yalnızca haber amaçlı bir paylaşımdır !!!

Çok merak ettim yav,RW derken Red Wedding’i kast etti sanırım.

Kuvvetle muhtemel ,o sahnede gözyaşlarımın önüne gökten baraj inse dahi gözyaşlarıma engel olmayacak… olamayacak.

kesinlikle R.W Red Wedding :D… ben olsam bende korkardım korkuyorum :smiley:

Lost’un Desmond’unu seçsinler ya.Mance’nin tıpkısının aynısının tıpkısı.(bkz.

Bu arkadaş rol için hiç başvurmamış herhalde ? Çünkü bu arkadaşı görüpte başkasını oynatmak ayıp olur…

Benim bildiğim başvurmuş,görüşülüyor.Ulan nesini görüşüyorsunuz,adam ikiz gibi yav.

Ben 2.sezon için iki kısımıda yaparlar diye düşünmüştüm. Tek kısım biraz durağan bir sezon olacak o zaman. Bir finali çok iyi olacak, oda R.W yani boru değil.

Fringe’de oynuyor sanırım ya. O yüzden olmaz belki.

Gönüllerin Mance’ı…

Desmond reyis kadar yakışmıyor.

Ya bu adam yakışmayacakda kim yakışacak.