George R. R. Martin ve Para

Başlığın ismi pek açıklamadı ama dün aklıma bişey geldi sizlede paylaşmak istiyorum.

Şimdi mesela tolkien 60-70 yıl önce yüzüklerin efendisini yazdı ama şimdi film oyun vs vs oldu.

Ama George R. R. Martinin kitaplarıyla beraber bundan para çıkarılacak çok şey yapılıyor.Şimdi George R. R. Martin atıyorum Theon Greyjoya gerçek hayatta kıl kapıyor tipini beğenmiyor falan filan ne bileyim zam istiyor kitapta yazsa pat theon greyjoyun kafasına meteor düşer.Olay bitti.Veya ne bileyim seriyi uzatabildiğine uzatsa veya aynı star wars gibi saçma sapan şeyleri çıksa mesela şuan star warstaki karakterle dans edebildiğin saçma sapan bir oyun var ve efsaneyi küçültüyor böyle şeyler ama george lucas sırf para için kabul ediyor. Demek istediğimi tam anlatabildimmi bilmiyorum ama yani bu adam ya ilerde cıvıtırsa dün düşündüm sonra dedimki niye öyle birşey olsun ama yinede hevesim kaçtı sizce ilerde böyle şeyler olurmu.

Bide asıl konuma geleyim şimdi diyelim diziden bir adam öldü yok oldu kaçtı başka diziyle anlaştı ama aslında George R. R. Martin bu adamı geri getirecekti ne bileyim ama sonra adam başka dizide olduğu için yapımcılara falan zorluk çıkarmamak için vazgeçti veya efektif bişi yaptı ama masraflı olacağı için vazgeçti yani böyle şeyler olabilir :smiley: Sizce George R. R. Martin parayı seviyomudur :smiley:

Son sorum ne olacak bu Ned’in hali (şaka şaka :smiley: )

Tek anladığım şey son soru oldu :smiley:

Ya bu adam para için böyle cıvıtmasın şimdi tolkien mesela özgürdü kafasından geçenleri yazıyordu ama şimdi George şimdi kaş yapayım derken göz çıkarmasın.Para için.

Adam bu seriyi bitirdikten sonra zaten 3-5 sene yaşarım diye düşünüyordur tabi kimse bilemez ama hayatındaki en büyük başarısını mahvetmek istemez sonuçta bu adam öldükten sonrada bununla anılacak.

Herkes parayı sever:D Ama Martin yazdıklarını sadece para için yazdığını düşünmüyorum adam sanatı için yazıyor olabildiğince de farlılıklar yaratmaya çalışıyor benim fikrim budur :slight_smile:

Ya umarım öyledir çünkü ben şunu bilirim böyle bir şey tadında kalmalı şuan game of thrones fanıyım ama ilerde sırıtmaya başlarsa tüm seri kayıcak kötü gözükücek.

Kişiden kişiye değişir Martin’de sadece bir grubu mutlu edecek biçimde şekillendirmez kitabını daha dediğin şey belli olmadığı için tartışmaya gerek yok öyle bir şey yaparsa başlarız tartışmasını yapmaya :biggrin:

Para mı ne parası la? valla ben 25 yıldır bu forumdayım para felan görmedim.Onlar bize para olarak gelmezler.

Artiz amca terk. :biggrin:

Adamlar dizi için kontrat yapıyor kolay mı öyle zam yap demek :slight_smile: Ayrıca onu diziden çıkartır ona benzeyen birisini koyar çok zor bir şey degil bunları sen degil martin ve ekibi düşünsün :smiley: