George RR Martin yeni kitap hakkında açıklamalarda bulundu

Martin’e göre altıncı kitap, Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan alışık olduğumuzdan daha fazlasını vaadediyor. ‘‘Daha fazla ölüm, daha fazla ihanet göreceğiz. Ve tabiki daha fazla düğün.’’

Ve tabiki hareket de eksik olmayacak. Martin yeni kitap için, ‘’ Kitaba iki büyük meydan savaşı ile başlıyoruz,’’ diyor. Bu iki savaş elbette ki Kışyarı Savaşı ile Meereen Savaşı. Martin ayrıca Dothraki’lerin ‘‘büyük bir olayla’’ geri döneceğini ve Sur’da birçok olayın cereyan edeceğini belirtti.

Okuyucuların en çok merak ettiği şeylerden biri de Tyrion ile Dany’nin ne zaman buluşacağı. Martin ise bu konuda, iki karakterinin de hikayede oynamaları gereken büyük rolleri olduğunu, hikaye akışı sebebi ile bu buluşmanın ‘‘kitabın sonlarına doğru’’ olabileceğini söyledi. Ve iki karakterin etkileşimlerinin nasıl olacağını söyle açıkladı; ‘‘Tyrion sonunda tek bir şey uğruna yaşamak istediğine karar verdi ki beşinci kitapta o şeyin ne olduğu hakkında emin değildi. Şimdi ise bunu biliyor ve sonuna kadar gitmeye kararlı. Eğer olur da Meereen’deki savaşta sağ kalmayı başarabilirse o karar Tyrion’ı çevrelemiş olacak. Dany’ye gelirsek kendisi Targaryen olarak geçmişini ve ailesinin sözlerini kucaklamış durumda. Yani ikisi de eve geri dönüyor.’’

'‘Daha fazla ölüm, daha fazla ihanet göreceğiz. Ve tabiki daha fazla düğün.’'
Gerçekten zevk alıyor bu adam öldürmekten, yeter artık biraz yaşasınlar. Tyrion ve Dany kardeş kardeş anlaşacaklar sanırım sonunda.

acaba sadece danny ve tyrion mu eve dönüyor sadece

Full time ateş ve kan. Psiko Dany.

Çok ilginç bi açıklama . Bu yazıdan önemli şeyler çıkabilir

Okumuştuk sanki bunu. Neyse konuya gelirsek, forumdan arkadaşlarla da konuşmuştuk, evden kastı Dany için Valyria olabilir. Tyrion içinse büyük ihtimalle Casterly lordluğu…

En çok merak ettiğim Baelish’in neler yapacağı.

Gene hangi ters köşelerde yatacağız kim bilir…

Buradan Dany ile Tyrion’un Westeros’a beraber gitmeyeceğini çıkarabiliriz sanırım.

Ters köşe yapacak bu söylediklerine inanmayın :smiley:

Okurken bir an için heyecanlanıp, sonra yazarın kim olduğunu hatırladım.
Bakalım, neler göreceğiz kim bilir.

doğruları söylüyo

Dany eve dönerken sakatlar birde bu… teallam…

Jon a ne oluyo hemşerim diye soramamış mı biri? :smiley:

L
İ
A
R

Şimdi daha çok düğün; arianne ile aegon olabilir başka kim evlenicek ki.Oradan da nasıl bi ihanet çıkıcak merak ediyorum.

Dany manyağa bağlayıp gelecek demedi demeyin.

o son povunda bence toparladı ama bu benim düşüncem önceden yüzleşemezken şimdi yüzleşti yani delirmesi artık zor

Eve dönüyordan kasıt, Dragonstone ve Casterly Rock değil Westeros, yani savaş. Yola çıkıyorlar.
Dragonstone, Casterly Rock, Kings Landing de mümkün fakat bunun için önce büyük aileleri öldürmeleri gerekiyor…

Tyrion’ın kendisi için kim olduğu, hayatta kalması ve bu şekilde yükselişi ise Dany yani Targaryen açısından ya hep ya da hiç demek istiyor bence. Yani dost ya da düşman… Okuyacağız.

Ben nasıl önceden görmemişim bunu?
Heyecanlandırdı şimdi beni bu sözler.Evden kasıt tabi ki Westeros.Dany ilk kitaptan beri ev olarak orayı görüyor.Tyrion’da onunla birlik olur.