Giresunspor

#1

GİRESUN’DA FUTBOLUN DOĞUŞU

Giresun’da futbol ilk defa 1905 yılında İtalya Konsolosu Domin’in oğulları Alber - Kasbar tarafından oynanmıştır. Bu aynı zamanda ilk futbol topunun yöremizde görülmesidir. 1910’da Galatasaray Sultaniyesi’nde okumakta olan Sarıbayraktaroğlu Abdullah oğlu İsmail Hakkı futbol topu getirip Hacı Hüseyin Mahallesi’ndeki Kaptan Çayırı’nda mahalle gençlerinden takım oluşturarak müsabaka organize etmiştir.

Bohça cehennem, çataleşek, cehennem kızdı, fot, körebe, köşe kapmaca, çelik oyunlarından başka oyun görmemiş olan o dönemin gençleri futbolu yadırgamış ve deyneklerin ucuna taktıkları çivilerle ender bulunan topları patlatmayı alışkanlığa dönüştürmüşlerdir. Fakat daha sonraki dönemlerde futbol benimsenmiş ve ilgi görmüştür.

Giresun’da ilk spor kulübü 1914 yılında İdman Yurdu ismiyle açılmış, etkinlik yapmadan bir yıl sonra kapanmıştır. 1921’de Giresun Gençlerbirliği kurulmuştur. Ali Naci Duyduk başkanlığındaki kulüp futbol takımı oluşturamamış ve daha çok fikir kulübü olarak görev yapmıştır. Kulüp binası Yeniyol semtindeki eski tapu dairesi binasıdır. Gençlere; söz söyleme, düşünce üretme, hitabet alışkanlığı eğitimi verilmeye çalışılmış, hafta sonları uzak mesafeli geziler organize edilip, arkadaşlık duygularını geliştirerek pekiştirmeye çalışılmıştır. 1923 yılında futbol etkinliği için Türkocağı 1925’te Sabri Seyhun ve Bekir Sami beyler tarafından Hilalspor kurulmuştur. Sarı-kırmızı renklerdeki bu kulüp futbol, atletizm ve deniz sporlarında faaliyet göstermiştir. Aynı zaman diliminde Şebinkarahisar Türkocağı ve Dökmenspor kulüpleri de oluşturulmuş ve bu kulüpler de futbol, atletizm, deniz sporları yapmayı amaç edinmişler, kitaplıklar kurmuşlar, konser ve temsiller vermeye çalışmışlardır. 1932 yılında Şükrü Turgut ve Süleyman Yılmaz tarafından sarı-siyah forma rengiyle Yeşiltepe kurulur. 1934’te de Avni Bayraktar önderliğinde siyah-beyaz renklerle Sahilspor kurulur.

Bu dönemde ilçelerde de kulüpler kurulmuştur. Tirebolu’da Altınsu Kulübü, Görele’de Yurtgücü kulübü futbol ve yüzmede faaliyet göstermişlerdir. 1926 yılında Bulancak’ta da Gençlerbirliği adıyla bir kulüp kurulur. Tirebolu’da Altunsu’nun yanısıra Kaynakspor ve Ateşspor kulüpleri de kurulup futbol ve su sporlarında faaliyet göstermişlerdir. Görele’de Yurtgücü’nün yanına Yeşilyalı adlı bir başka kulüp daha kurulmuştur. Giresun’da 1938 yılına kadar toplam 18 kulüp kurulduğu bilinmekte olup, 1986 yılında toplam kulüp adedi 33’e ulaşmıştır.

GİRESUNSPOR’UMUZUN TARİHÇESİ

Giresunspor Kulübü; 1925 yılında Hilalspor’a rakip olarak, sarı-lacivert renkler altında öğretmen Fevzi ve Faruk beyler tarafından kurulmuştur. Kulüp amatör olarak futbol, atletizm ve su sporlarında faaliyet göstermiştir. Ayrıca piyesler de veren kulüp, gece eğlenceleri de düzenlemiş; sahne çalışmalarına da Şair Can Akengin de yardımlarda bulunmuştur. Giresunspor, 1925-1940 yılları arasında Hilalspor ve Yeşiltepe takımlarıyla mahalli liglerde sayısız müsabaka oynamıştır. 29 Haziran 1938 tarihinde çıkan 3530 sayılı Beden Terbiyesi Yasası’nın yürürlüğe girmesiyle birlikte 28 Mart 1941 yılında Giresunspor’un 1967 yılındaki kuruluşunda yer alan Giresunspor; Hilalspor, Yeşiltepe ve Sahilspor kulüpleri, sürdürdükleri bu faaliyetlerine son vermek zorunda kalmışlardır.

Kapatılma kararlarınndan sonra 3 Mayıs 1941’de Hilalspor ve Sahilspor kulüpleri yeşil-beyaz forma altında Aksugençlik Spor Kulübü’nü kurdular. Buna karşılık Giresunspor ve Yeşiltepe kulüpleri de bir araya gelerek çivit-kırmızı renklere sahip forma altında Akıngençlik Spor Kulübü’nü kurdular. 5 Haziran 1947 yılında Güneşspor adıyla bir başka yeni kulüp daha kuruldu. Aksugençlikspor, 1952 yılında ismini Beşiktaş, renklerini de siyah-beyaz yaparak faaliyetlerine devam ederken; Güneşspor ise önce 1963 yılında eski Yeşiltepe’yi yaşatmak ve tazelemek amacıyla adını Yeşiltepe yaptı, sonra da 17 Mart 1967 tarihinde aldığı kararla adını Giresunspor olarak yeniden değiştirdi.

18 Nisan 1967 tarihinde Akıngençlikspor ve 21 Nisan 1967 tarihinde de Beşiktaş kulüpleri kendilerini fesih kararı alarak Giresunspor’a katılma kararı aldılar. Böylece en eskisi 1925 yılında kurulmuş; olan kulüpler, tek bir çatı altında toplanarak faaliyetlerini sürdürmüş oldular.

Profesyonel liglerdeki mücadelesine 1967-68 futbol sezonuyla birlikte ilk başkanı olan rahmetli Sayın Hasan Gürel başkanlığında Türkiye 2. Milli Ligi’nden başlayan Giresunspor ilk resmi maçını ise 20 Ağustos 1967 tarihinde İstanbul kulüplerinden Beylerbeyispor ile Giresun Atatürk Stadı’nda oynamış ve rakibiyle 0-0 berabere kalmıştır. Ekibimiz bu karşılaşmaya Mehmet- Hüseyin-Saadettin- İsmet- Erol- Fevki- Servet- K. Şükrü- Ünal- B. Şükrü- Muhlis on biriyle çıkmıştır. Giresunspor, Giresun’daki ikinci maçında ise 17 Eylül 1967 tarihinde Konyaspor’la karşılaşmış ve rakibine 2-1 mağlup olmuştur. Bu karşılaşmaya ise Nevzat-Mehmet-Şükrü-Fevki-Cudi-Erol-Osman-Yener-Ahmet-Muhlis-Şaban-Servet on biriyle çıkılmıştır.

Profesyonel liglerdeki mücadelesine başladıktan 4 sezon sonra 1970-71 sezonunda Türkiye Birinci Futbol Ligi’ne yükselerek Doğu Karadeniz’in 1. ligde mücadele eden ilk kulübü olma unvanını alan takımımız, o dönemki adıyla Türkiye 1. Ligi de 6 sezon üst üste mücadele etmiştir. Özellikle 1975-76 sezonunda parlak bir performans gösteren ekibimiz iyi geçen bir sezonun ardından 1976-77 sezonunda 1. lige veda etmiş ve bugüne kadar da tekrardan 1. ligde boy gösterememiştir.

Giresunspor’umuz şuanda Spor Toto 2. Ligi Beyaz Grubunda mücadele etmektedir…

Başkanları

Taraftar

Birçok taraftar grubu bulunmaktadır fakat bunlardan en ünlü olanı Genç Çotanaklar’dır. Türkiye’nin günümüzde hala faaliyette olan en eski taraftar gruplarındandır 1980 yılında kurulmuştur. Avrupalı Çotanaklar,Genç Çotanaklar, Kumyalı Genç Çotanaklar,Yeni Mahalle Genç Çotanaklar,Marmaralı Çotanaklar, Bursa Gurbetçi Çotanaklar,ve Uçbeyleri gibi taraftar grupları bulunmaktadır.

Rekabet

Giresunspor ile Orduspor kuruluş zamanlarından beri rekabet içindedirler. Bu iki takımın her maçında kavga çıkmaktadır. Karadeniz’in en büyük derbisidir.
Bir diğer rakip takım ise Çaykur Rizespor’dur. Bu iki takım ile oynanan maçlarda seyirci yasağı olmaktadır.

BU VİDEO GİRESUNSPOR’UN 1.LİG’DEKİ SON SEZONUNDA ÇEKİLMİŞTİR. :frowning:

0 Likes

#2


Şanlurfaspor 0-1 Giresunspor
Şanlurfaspor ile Giresunspor arasında GAP Arena’da oynanılan maç tek golle Giresunspor’un oldu. Giresunspor bir üst tura çıkarken Şanlurfaspor,Ziraat Türkiye Kupası’na veda etti. :slight_smile:

0 Likes

#3

SAMET’DEN ÜÇ OKKALI TOKAT!

Samed Kartal’ın yıldızlaşıp hat-trick yaptığı maçta Çotanaklar, Tokatspor’u farklı bir skorla geçip hem sezonun ilk galibiyetini aldı hem de kendine geldi.

Giresunspor, Tokatspor’a Samed Kartal ile patladı.

Spor Toto 2. Ligi Beyaz Grubunda bu haftaya dek hiçbir resmi maçta yüzü gülmeyen Çotanaklar, Gümüşhanespor yenilgisinin ardından tüm eleştiri oklarını üzerine toplamıştı.

Teknik direktör Ahmet Ertem’in kadroda yaptığı bazı değişikliklerin ardından daha derli toplu gözüken yeşil-beyazlılar hafta içi mesaisinde sahasında konuk ettiği Tokatspor’u Samed Kartal’ın hat-trick yaptığı maçta 3-0’lık skorla geçerken hem sezonun ilk galibiyetini aldı hem de uzunca bir sürenin ardından kendine geldi.

STAT: Giresun Atatürk

HAKEMLER: Caner Ak ***, Selahattin Abacı ***, Mustafa Akkuş ***

GİRESUNSPOR: Onurcan Piri **, Onur Demir ***, Hasan Güleryüz ** (Dak. 84 Tolgay Karakaya *), Özgür Yılmaz ***, Uğur Aktaş ***, Mustafa Zorlu ** (Dak. 58 Ergün Çakır **), Çağrı Ortakaya ***, Gazanfer Aydın **, Samed Kartal ****, Rıdvan Sağlam ** (Dak. 75 Eşref Koçak **), Uğur Uğur **

TOKATSPOR: Fırat Çakmak *, Furkan Özyurt *, Soner Örnek **, Yaşar Kabakçı **, Mutlu İlengöz **, Özgür Yıldırım * (Dak. 46 Recep Yaşar *), Serkan Doğan **, Mehmet Öncan *, Dündar Denizhan * (Dak. 46 Suat Mutlu **), Özgür Meriç **, Mehmet Fuat Gölbaşı * (Dak. 74 Doğan Şahin *)

SARI KARTLAR: Rıdvan, Gazanfer (Giresunspor), Özgür, Furkan, Mutlu (Tokatspor)

KIRMIZI KART: Dak. 68 Furkan (Tokatspor)

GOLLER: Dak. 67, 82 ve 89 Samed (Giresunspor)

Zafer AKTEN

SAMED YILDIZLAŞTI

Ergün Çakır’ın 58. dakikada oyuna girmesinin ardından 4-4-2 sistemine dönen Giresunspor, golleri de bu yarıda buldu. Önde Ergün-Uğur ikilisi yorulan Tokatspor savunmasına zor anlar yaşatırken akıl dolu üç gole imza atan Samed Kartal tek başına Giresunspor’u skora taşıdı. Çotanaklar ayrıca Uğur ile de iki, Gazanfer ile de bir çok net gol pozisyonundan sonuç alamadı.

Taraftarların çok fazla ilgi göstermediği maçta Çotanaklar galibiyet sevincini saha ortasında birbirlerine kenetlenerek kutladılar.

MAÇTAN NOTLAR:

Müsabakaya konuk takım Tokatspor başladı.

Dak. 11: Maçtaki ilk atak Giresunspor’dan geldi. Rıdvan uzaklardan kaleyi yokladı ancak meşin yuvarlak üstten auta çıktı.

Dak. 16: Giresunspor gole çok yaklaştı. Samed tactan gelen topla rakibinden sıyrıldıktan sonra yaklaşık 25-30 metreden kaleyi denedi. Fırat’ın müdahale edemediği meşin yuvarlak üst direkten geri geldi. Sonrasında ise Uğur’a ofsayt bayrağı kalktı.

Dak. 22: Sağ kanattan Gazanfer’in penaltı noktasına gönderdiği topu Mustafa’dan önce araya giren Soner önledi.

Dak. 24: Uğur’un sağ çaprazdan sert şutu kaleci Fırat’ın ayaklarından geri geldi.

Dak. 29: Çağrı’nın derinleme pasıyla topla buluşan Samed meşin yuvarlağı kalecin solundan filelerle buluşturdu ancak hakem ofsayt gerekçesiyle golü geçerli saymadı.

Dak. 32: Rıdvan’ın sol çaprazdan kullandığı serbest atışta Samed’in indirdiği topta Gazanfer istediği kafa vuruşunu yapamadı.

Dak. 35: Giresunspor mutlak bir golden oldu. Samed üç kişiyi oyundan düşürdükten sonra ceza sahasına ortaladı. Uğur’u geçen top arka direkte Gazanfer’in önünde kaldı, Gazanfer boş kale yerine meşin yuvarlağı auta nişanladı.

Dak. 36: Tokatspor’un ilk gelişen atağında Mehmet Fuat’ın sert vuruşu farklı şekilde üstten auta gitti.

Dak. 40: Samed’in sol çaprazdan plasesi Fırat’ın kontrolünde az farkla auta çıktı.

Dak. 41: Mehmet Fuat bu kez boş pozisyonda kaleyi yokladı. Sert vuruşunda meşin yuvarlak autla buluştu.

Dak. 55: Müsabakanın ikinci devresine daha derli toplıu başlayan konuk takım oldu. Recep’in sağdan sert şutu Onurcan’ın kontrolünde auta gitti.

Dak. 61: Giresunspor etkili geldi ve mutlak bir golden oldu. Savunmasından ileriye çıkan Hasan’ın sağ çizgiden yaptığı ortada Uğur’un vuruşu çok az farkla auta çıktı.

Dak. 67 (GOL): Giresunspor golü buldu. Orta sahadan atılan derinleme pasta Ergün rakibinin dengesini bozdu araya giren ve rakip defansın arkasına çok iyi sarkan Samed Kartal, kalecinin solundan fileleri havalandırdı. 1-0

Dak. 80: Giresunspor ikinci gol fırsatından yararlanamadı. Sağ kanattan Samed’in ortasına ön direkte Ergün dokunmadı ancak arka direkte bomboş kalan Uğur bir kez daha meşin yuvarlağı auta nişanladı.

Dak. 82 (GOL): Giresunspor iki farklı öne geçti. Çağrı’nın uzun pasıyla ceza sahası çizgisi üzerinde Yaşar’dan sıyrılan Samed bir kez daha isabetli vurarak meşin yuvarlağı filelerle buluşturdu. 2-0

Dak. 89 (GOL): Giresunspor farkı daha da açtı. Orta saha üstünlüğü tamamen ele geçiren Çotanaklar’da orta sahadan derinleme pasta sağ çaprazda Uğur topla buluştu. Uğur bekletmeden Samed’i gördü, bu oyuncu düzgün bir vuruşla hat-trick yaptı. 3-0

Kaynak

0 Likes

#4

Giresunspor, Spor Toto 2. Liginde destan yazmaya devam ediyor. Çotanaklar saha ve seyircisi önünde oynadığı müsabakada Aydınspor 1923’ü eze eze yendi. 2-1

Karşılaşmanın hemen başında yenik duruma düşen ve devreye moralsiz giren Çotanaklar, 2. yarıda özellikle kaptan Ergün Çakır’ın etkili oyunuyla sonuca gitti. Ölüp ölüp dirildiğimiz maçın 48. dakikasında sahneye çıkan Ergün önce eşitliği sağlayan golümüzü kaydetti, ardından 80. dakikada Samed’e harika bir pas çıkartarak al da at dedi.

Giresunspor bu galibiyetle ligde üst üste 9. maçını kazanarak lider Hatayspor’un rekorunu egale ettiği gibi aldığı bu sonuçla ligde 2. sıraya yükseldi.

STAT: Giresun Atatürk

HAKEMLER: Mesut Çarık *, Gökmen Canlıdinç *, Fatih Pazı **

GİRESUNSPOR: Eray Çalışkan ***, Hasan Güleryüz ***, Selim Akbulut ***, Özgür Yılmaz ***, Uğur Aktaş ***, Eşref Koçak ** (Dak. 58 Adlan Canlıka **), Çağrı Ortakaya ***, Emre Özivgen ** (Dak. 72 Berkan Yıldırım *), Cihan Yeşilırmak ***, Samed Kartal *** (Dak. 83 Gazanfer Aydın **), Ergün Çakır ****

AYDINSPOR 1923: Ahmet Altın ***, Caner Metin **, Ahmet Kesim ***, Erdi, Bakırcı **, Hacı Kalın ** (Dak. 90+1 Burak Koyuncu), Sezer Yenigün **** (Dak. 90+2 Gürcan Gözüm), Aykut Yenen **, Umut Kaya ***, Altan Aksoy **, Samet Kumbaşı *, Murat Uluç * (Dak. 74 Savaş Yıldızhan *)

SARI KARTLAR: Eşref (Giresunspor) Murat (Aydınspor)

GOLLER: Dak. 48 Ergün Çakır, Dak. 80 Samed Kartal (Giresunspor), Dak. 7 Ahmet Kesim (Aydınspor 1923)

Kaynak

0 Likes

#5

ev arkadaşım giresunsporlu 11 haftadır maç kaybetmiyosunuz helal olsun seneye bank asya inş. bende destekliyorum sizi

0 Likes

#6

Desteğinizi eksik etmeyin. :slight_smile:

0 Likes

#7

Giresunspor saha ve seyircisi önünde konuk ettiği Göztepe’yi ilk yarının son saniyelerinde bulduğu golle mağlup ederek ligde liderliğe yükseldi.

Hatayspor’un sahasında İnegölspor ile golsüz berabere kaldığı haftada İzmir temsilcisi Göztepe’yi Uğur Aktaş’ın 45+1. dakikadaki golüyle dize getiren Giresunspor, zafer halkasına büyük bir başarı daha ekledi. Çotanaklar, Spor Toto 2. Ligi Beyaz Grubunun yeni lideri oldu.

STAT: Giresun Atatürk

HAKEMLER: Emre Yıldırım *, Selahattin Abacı **, Murat Temel **

GİRESUNSPOR: Eray Çalışkan ***, Berkan Yıldırım ****, Selim Akbulut ***, Özgür Yılmaz ***, Uğur Aktaş **** (Dak. 84 Sefa Akın *), Adlan Canlıka ***, Çağrı Ortakaya **, Emre Özivgen ***(Dak. 77 Onur Demir **), Cihan Yeşilırmak *** (Dak. 65 Hüsamettin Tut **), Samed Kartal **, Ergün Çakır ***

GÖZTEPE: Tolgahan Acar **, Ramazan Işık **, Sabutay Alper **, Fatih Yiğen ** (Dak. 88 Enes Kubat), Osman Fırat **, Onur Bektaş **, Alper Kalemci ** (Dak. 57 Hasan Ali Durtuluk *), Tolga Çavdar ** (Dak. 71 Tunç Murat Behram **), Cihan Yılmaz **, Şaban Genişyürek **, Halil Akbunar ****

SARI KARTLAR: Alper (Göztepe) Çağrı (Giresunspor)

GOLLER: Dak. 45+1 Uğur Aktaş (Giresunspor)

Giresunspor, Spor Toto 2. Ligi Beyaz Grubunda harika işlere imza atmaya devam ediyor.

Saha ve seyircisi önünde Göztepe’yi konuk eden yeşil-beyazlılar muhteşem bir taraftar desteği altında oynadığı maçta İzmir temsilcisini ilk yarının son saniyelerinde Uğur Aktaş’ın kaydettiği golüyle mağlup etti. 1-0

Spor Toto 2. Ligi Beyaz Grubunda üst üste 11. galibiyetini elde ederek adeta tarih yazan Çotanaklar, Hatayspor’un sahasında İnegölspor ile golsüz berabere kalması üzerine averajla tahtın sahibi oldu ve ligin yeni lideri oldu.

MÜSABAKADAN ÖNEMLİ DAKİKALAR:

Maça Göztepe başladı.

Dak.5: Çağrı kaleyi tam cepheden gören bir noktada ceza sahası çizgisine yakın bir bölgede rakibi tarafından düşürüldü. Hakem serbest vuruş kararını verdi. Atışı Cihan kullandı, meşin yuvarlak çerçeveyi bulmadı.

Dak. 14: Adlan’ın kısa pasıyla topla buluşan Ergün sol çaprazdan kaleyi yokladı ancak Tolgahan için kolay bir top oldu.

Dak. 17: Bu kez Göztepe etkili geldi. Savunmada Uğur’un pası geri düştü, araya giren Halil, Eray’dan topu kurtardı ve açısı dar olmasına karşın kaleyi denedi. Selim çizgi üzerinde tehlikeyi uzaklaştırarak rakibine gol şansı vermedi.

Dak. 29: Göztepe bu kez Tolga ile geldi. Tolga, Selim’den kurtulduktan sonra boş alan buldu, Eray kalesini erken terk ederek meşin yuvarlağın sahibi oldu.

Dak. 37: Giresunspor bu kez Çağrı ile sağ kanattan geldi. Çağrı’nın vuruşunda savunma topu kornere yolladı. Kullanılan köşe atışında Ergün ve Özgür’ün anlaşmazlığı sonrasında meşin yuvarlak auta çıktı.

Dak. 38: Savunmasından ileriye çıkan Berkan’ın sert vuruşunu kaleci Tolgahan iki hamlede kontrol etti.

Dak. 39: Giresunspor önemli bir gol fırsatından sonuç alamadı. Cihan’ın kullandığı köşe atışında kafalardan seken top bir anda Samed’in önünde kaldı. Ne yazık ki Samed bomboş pozisyonda istediği kafa vuruşunu yapamadı.

Dak. 44: İlk yarının son anlarında bu kez Adlan uzaklardan kaleyi denedi zira sonuç çıkmadı.

Dak. 45+ 1 (GOL): Ve Giresunspor ilk yarının uzatma dakikası içerisinde golü buldu. Sağ kanattan Emre’nin ortasına Ergün yükseldi top boşta kaldı, Tolgahan ile Sabutay arasında yaşanan anlaşmazlık sonrasında araya giren Uğur Aktaş meşin yuvarlağı topuğuyla filelere yolladı. 1-0

Dak. 53: Berkan, Ergün paslaşmasında Ergün kaleyi denedi ancak sonuç gelmedi.

Dak. 56: Giresunspor’da Cihan’ın pozisyonu kaleci Tolgahan müthiş bir refleksle çıkardı, sonrasında Samed fileleri havalandırdı ancak hakem ofsayt gerekçesiyle golü geçerli saymadı.

Dak. 65: Çağrı’nın hatası sonrasında gelişen Göztepe atağında Onur Bektaş’ın sert vuruşu farklı şekilde üstten auta gitti.

Dak. 71: Giresunspor hızlı çıktı ve mutlak bir golden oldu. Ergün uzun süre topu sürdükten sonra savunmanın arkasına sarkan Samed’i gördü. Samed kaleciyle karşı karşıya kaldı, vuruşunu Tolgahan parmaklarının ucuyla kornere yumruklayınca mutlak bir gol kaçmış oldu.

Dak. 85: Bu dakikada şanssız olan taraf Göztepe idi ve beraberlik sayısından oldu. Şaban ceza sahası içerisinde rakiplerinden kurtulduktan sonra sert vurdu top herkesin bakışları arasında üstten auta gitti.

Kalan dakikalarda her iki takımın da çabaları skoru değiştirmeye yeterli olmayınca müsabaka 1-0 Giresunspor’umuzun üstünlüğüyle sona erdi.

Kaynak

0 Likes

#8

herhafta olduğu gibi bu haftada izledim maçı bursasporlu olarak :smiley: çok pozisyon kaçtı. inş. haftaya pendiğe gitmeyi düşünüyoz arkadaşla da nasıl olcak bilet işi

0 Likes

#9

2.Lig takımının maçının biletini internetten bulamazsın tek çözüm Pendik’e gideceksin. :slight_smile:

0 Likes

#10

Bugün de galip ayrıldık. Hatay maçını da kazanırsak aslında beraberlik bile yetiyor ki şampiyonuz.

0 Likes

#11

Giresunspor deplasmanda oynadığı karşılaşmada Gaziosmanpaşaspor’a 2-0 mağlup etti.Bahçelievler İl Özel İdare Stadında oynanan karşılaşmanın ilk devresinde gol sesi çıkmazken Çotanaklar, son haftaların suskun golcüleriyle 3 puana uzandı ve liderliğini devam ettirdi. Yeşil-beyazlı ekibimizin gollerini 71. dakikada Samed ve 90+2. dakikada Ergün Çakır kaydederken Giresunspor bu galibiyetin ardından puanını 57’ye çıkardı.

Spor Toto 2. Ligi Beyaz Grubunda şampiyonluk mücadelesi veren Giresunspor, Bahçelievler İl Özel İdare Stadında oynadığı karşılaşmada Gaziosmanpaşaspor’u net skorla mağlup edip liderliğini sürdürdü

STAT: Bahçelievler İl Özel İdare

HAKEMLER: İbrahim Bülbül **, Soner Maraş **, Önder Yılmaz **

GAZİOSMANPAŞASPOR: Hakan Cambazoğlu **, Kadir Deliormanoğlu **, Baki Mercimek *, Aykut Güler *, Uğur İmir **, Muhammet Emin Bakan **, Hasan Kul * (Dak. 90 Rıza Şen), Battal Demirbilek * (Dak. 59 Nail Tilmaç *), Sinan Ayar *, Yasin Yener **, Sedat Debreli *

GİRESUNSPOR: Eray Çalışkan ***, Hasan Güleryüz ** (Dak. 64 Emre Özivgen ***), Selim Akbulut ***, Özgür Yılmaz ***, Hüsamettin Tut ***, Eşref Koçak ** (Dak. 46 Rıdvan Sağlam ***), Çağrı Ortakaya ***, Berkan Yıldırım ***, Cihan Yeşilırmak ***, Samed Kartal **** (Dak. 80 Adlan Canlıka **), Ergün Çakır ****

SARI KARTLAR: Baki (Gaziosmanpaşaspor)

GOLLER: Dak. 71 Samed Kartal, Dak. 90+2 Ergün Çakır (Giresunspor)

Giresunspor’dan bir mükemmel sonuç daha.

Spor Toto 2. Ligi Beyaz Grubunda liderlik koltuğunda oturan Giresunspor, İstanbul’da Gaziosmanpaşaspor’u Samed ve Ergün Çakır’ın golleriyle mağlup ederek liderliğini devam ettirdi.

ÇOTANAKLAR İKİNCİ YARIDA AÇILDI

Müsabakanın ilk devresinde rakibi karşısında tutuk bir futbol sergileyen Çotanaklar, ikinci yarıda bulduğu gollerle sonuca gitti. Özellikle Rıdvan’ın oyuna dahil olmasının ardından hücum hattında daha etkili olan Giresunspor, 71. dakikada Samed’in golüyle öne geçti. Ardından uzatmanın 2. dakikasında son haftaların suskun golcüsü Ergün’ün sayısıyla farkı ikiye çıkardı ve deplasmanda elde ettiği bu galibiyetle şampiyonluk yarışında çok büyük bir engeli daha geride bıraktı.

Öte yandan müsabakayı izleyen yaklaşık 2 bin 500 civarındaki Çotanak taraftar, maçtan sonra futbolcularla büyük sevinç yaşadılar.

MAÇTAN ÖNEMLİ DAKİKALAR:

Müsabakaya ev sahibi GOP başladı.

Dak. 4: GOP serbest atış kazandı. Battal’ın kullandığı serbest atışta Giresunspor savunması ofsayt diye durakladı, Aykut bomboş pozisyonda topu Eray’ın üzerinden auta attı.

Dak. 10: Ev sahibi takım bu kez sol kanattan etkili geldi. Uğur’un arka direğe ortasında Sedat uygun durumda çerçeveyi bulamadı.

Dak. 27: Giresunspor mutlak bir gol kaçırdı. Cihan’ın kullandığı köşe atışını Samed arka direğe indirdi. Ergün Çakır bomboş pozisyonda meşin yuvarlağı auta yolladı.

Dak. 30: Giresunspor bu kez sol kanattan Hüsamettin ile geldi. Hüsamettin’in ortasına arka direkte Berkan çok sert vurdu ancak sonuç gelmedi.

Dak. 40: Giresunspor bu dakikada da şanssız olan taraftı. Eşref’in ceza sahasına ortalamak istediği top savunmada Baki’nin eline çarpınca hakem kaleyi tam cepheden gören bir noktada yeşil-beyazlı ekibimiz lehine serbest atış kararı verdi. Topun başına Cihan geçti, vuruşunda kaleci Hakan topu 90’dan çıkardı, dönen topu Berkan tamamlayamadı.

Dak. 54: Giresunspor bu dakika içerisinde mutlak bir golden oldu. Hızlı çıkan ekibimizde Samed bekletmeden pasını sol iç de bekleyen Cihan’a aktardı. Cihan, Baki’den sıyrıldıktan sonra sert vurdu, top direğin birkaç karış üzerinden auta çıktı.

Dak. 56: Giresunspor’da Cihan’ın kullandığı köşe atışında meşin yuvarlak herkesin bakışları arasında çok farkla auta gitti.

Dak. 67: Rıdvan, yaklaşık 30 metreden kaleyi denedi ancak kaleci Hakan için kolay bir top oldu.

Dak. 71 (GOL): Giresunspor ikinci yarıda kurduğu baskının ardından golü buldu. Rıdvan ile başlayan atağımızda sağ kanada açılan topu Emre arka direğe ortaladı. Uzak kale direği önünde Hüsamettin’in kafayla penaltı noktasına gönderdiği topa Samed yine kafayla vurarak ekibimizi deplasmanda öne geçirdi: 0-1

Dak. 77: Giresunspor mutlak bir golden oldu. Samed seri çalımlarla ceza sahasına girdikten sonra pasını Ergün’e aktardı. Baki topun önüne yattı. Ergün, Baki’yle çarpıştı ve istediği vuruşu yapamayınca farkı ikiye çıkarma şansını kullanamadık.

Dak. 81: Yine atak olan taraftık ve mutlak bir gol daha kaçırdık. Adlan’ın ceza sahasına ortasına, Emre yakın kale direği önünde döndü vurdu ancak top çok az farkla üstten auta çıktı.

Dak. 90: Ev sahibi takımda Yasin’in vuruşu çok az farkla auta gitti.

Dak. 90+2 (GOL): Gaziosmanpaşa’nın köşe atışı sonrasında hızlı çıkan Giresunspor ikinci golü buldu. Cihan uzun süre topu sürdükten sonra ceza sahasına kadar girdi. Topu bomboş pozisyondaki Ergün’e çıkardı. Ergün’e ise sadece dokunmak kaldı. 0-2

Kaynak

0 Likes

#12

Giresunspor’umuzun 47. kuruluş yıl dönümü Atatürk Meydanı’nda yapılan etkinlikle kutlandı.

Kutlama törenine; Giresunspor Kulüp Başkanı Mustafa Bozbağ, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Vali Vekili Bekir Ergök, il protokolü, teknik heyet, futbolcular, kulüp personelleri, idareciler, Alt Yapı Antrenör ve oyuncularının yanı sıra çok sayıda taraftar katıldı.

BOZBAĞ; “ALLAH DAĞINA GÖRE KAR VERİR”
Giresunspor’un 47. kuruluş yıldönümünde bir açıklamada yapan Başkan Bozbağ; “47 yıl önce kurulmuş kulübümüzün içine düştüğü zor durumda sizlerle birlikte zor bir yolculuğa çıktık. Birlikte var olduk. İmkansızlıkları ve zorlukları hep birlikte aştık. Hep beraber güç olduk. Bugünden sonrada bu gücümüz daha da artacaktır. Görev aldığım günden bu yana, şahsıma ve yönetim kuruluma verdiğiniz destek ve güven için ayrıca bize inanıp güzide kulübümüze hizmet etme fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. ‘Allah dağına göre kar verir. Derdin büyük mü? Sen de büyüksün’ diyor Bedirhan Gökçe. Evet derdimiz büyük ama bizde büyüğüz. Kocaman bir aileyiz ve bu sevdadan vazgeçmeyiz. Yarınlar, Giresunspor’umuz için umut, Giresun’umuz için aydınlık olsun” dedi.

AKSU VE ERGÖK; “ŞAMPİYON OLACAĞIZ”

Öte yandan Başkan Bozbağ’ın bu konuşmasının ardından kürsüye çıkan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, 5 hafta sonra şampiyonluklarını ilan edeceklerini ifade ederken; “Ben Giresunspor’umuzun şampiyon olacağına yürekten inanıyorum. Bu yolun sonu şampiyonluğa çıkacak, herkes bundan emin olsun” dedi.

Bir takım ziyaretler için il dışında bulunan Vali Hasan Karahan’ın yerine 47. kuruluş yıl dönümüne katılan Giresun Vali Vekili Bekir Ergök de Giresunspor’un şampiyon olacağını ve şehre ayrı bir hava getireceğine inandığını söyledi.

Gerek Belediye Başkanı Kerim Aksu gerekse de Vali vekili Ergök, maddi ve manevi anlamda Giresunspor’un destekçileri olacaklarını da sözlerine eklediler.

Bu arada toplu ve bireysel çekilen fotoğrafların ardından kutlamalar sona erdi.

GİRESUNSPOR NASIL KURULDU?
1966 yılının son dönemlerinde ilimizde Beden Terbiyesi Müdürlüğü görevini vekil olarak yürüten Ticaret Lisesi Müdürü rahmetli Kemal Müftüoğlu’nun futbola olan sevgisi ile başlattığı yorucu ve güzel anılarla dolu çalışmalar sonrasında Müftüoğlu’nun Akınspor, Beşiktaş ve Yeşiltepespor kulüp yöneticileriyle görüşmesi ve Yeşiltepespor’un “GİRESUNSPOR” adını almasını sağlayan ve tüzük değişimini Futbol Federasyonun da onaylamasıyla ilk adım atılmış oldu.

Spor Bakanı ve Federasyon Başkanı’nın Ordu’yu ziyaret edip Orduspor’un ikinci Lige alınmasını açıklamasının Giresun’da duyulması sonrası adeta Giresun ayağa kalkmıştı.

Takvimlerin 9 Nisan 1967 Pazar gününü gösterdiği güneşli bir bahar gününde en başta Giresun Valisi ve Belediye Başkanının makam otoları başta olmak üzere yüze yakın taksi ve kamyonlardan oluşan ve yeşil-beyaz bayraklarla donatılmış konvoyla Ordu’ya hareket edilmişti. Ordu’da kendilerini karşılamaya gelen Giresunlularla beraber Giresun’a gelen rahmetli Kamil Ocak ve rahmetli Orhan Şeref Apak’ın şimdi ki Atatürk Meydanında kendilerini bekleyen binlerce Giresunluya; müjdeli haberi Kamil Ocak vermişti. Dönemin Spor Bakanı rahmetli Kamil Ocak, Belediye Başkanlığı Binasının balkonuna çıkarak “Değerli Giresunlular. Türkiye II. Liginde sizlere başarılar dilerim” sözlerini açıkladığında Giresun’da adeta yer yerinden oynamıştı.

Kaynak

0 Likes

#13

0 Likes

#14

@“DaemonBlackfyre” bu hafta açıklamadın maçı ben açıklayayım bari :smiley:

Giresunspor : 2-0 : İnegölspor
Y. Malatyaspor, Hatayspor’u 1-0 mağlup etti.

puan durumu

0 Likes

#15

Ben bu hafta sağlık nedenleriyle maça gidemedim. Televizyondan takip ettim ama paylaşmayı unuttum. :smiley:

0 Likes

#16

aga giresundaysan çetoyu tanıyosundur belki oda giresunda bütün maçlara gidiyo. bekdemir soyadı

0 Likes

#17

Tanımıyorum ama daha önceden görmüş olmalıyım,çünkü Giresun çok büyük bir şehir değil. :confused:

0 Likes

#18

aynen 100 binmiş nüfüsu

0 Likes

#19

Pazar Günü,Saat 15.30’da oynanacak olan Hatayspor-Giresunspor maçı Lig TV’den canlı olarak izlenebilinecek. :slight_smile:

0 Likes

#20

Giresunsporumuz iki yıl aradan sonra STSL 2.Lig’den şampiyon olarak 1.Lig’e döndü.

Giresunsporumuza yurt dışından ve yurdumuzun farklı şehirlerinden destek veren herkese teşekkürler. :slight_smile:


Sevinç gözyaşları.

0 Likes