Gökkuşağı Muhafızları

Gökkuşağı Muhafızları, Renly Baratheon tarafından, Kral Muhafızlarına benzer amaçla oluşturulmuştur. Üyeleri gökkuşağı renklerinde pelerinler giyer ve zırhlarında gökkuşağı arması vardır. Bu gökkuşağı sayısı onları Yedi İnancına bağlar (ki kimine göre gökkuşağı dini bir semboldür.) Her üye farklı renklerde zırhlar giyer ve grup bir arada olunca gökkuşağının yedi rengi ortaya çıkar.

Üyeleri
-Sör Loras Tyrell, Lord Komutan
-Brienne of Tarth, Mavi
-Sör Bryce Caron, Turuncu
-Sör Emmon Cuy, Sarı
-Sör Guyard Morrigen, Yeşil
-Sör Parmen Crane, Mor
-Sör Robar Royce, Kırmızı

Tarih
Beş Kralın Savaşı başladığında, Renly Baratheon, abisi Robert’ın ölümünün ardından kendini Yedi Krallığın Kralı olarak ilan etti. Bu durumdan dolayı da Kral Muhafızlarının farklı bir versiyonu Gökkuşağı Muhafızlarını oluşturdu. Loras Tyrell, Renly’nin favorisiydi ki muhafızların ilk üyesi ve lord komutanı olmuştur. Yüzün üzerinde şövalyenin katıldığı ve Sör Loras’ın da dahil olduğu Bitterbridge’de yapılan meydan dövüşlerinde Tarth’lardan Brienne gösterdiği başarı sayesinde Gökkuşağı Muhafızlarına son katılan üye olmuştur. Lord Komutan hariç diğer altı üyenin her birine gökkuşağından bir renk ismi verilmiştir.

Renly’nin ölümünün ardından, Gökkuşağı Muhafızları parçalanmıştır.

-Loras Tyrell üzüntüden delirdi. Tyrell Hanesi, Stannis’e karşı Lannister Hanesiyle birleştiğinde, Loras, Tyrell Hanesi’nin bağrağı altında savaşmıştır. Daha sonraları Loras, Lannister birliğinin bir parçağı olduğundan Kral Muhafızlarına katılmıştır.
-Brienne, Renly’nin ölümüne tanık oldu ve bu yüzden suçlu bir duruma düştü. Bunun ardından Catelyn Stark’ın yeminli bir kılıcı olup beraber kaçtılar.
-Royce, Loras Tyrell tarafından Renly’nin cinayetini engelleyemediği için öldürülmüştür.
-Cuy, Loras Tyrell tarafından Renly’nin cinayetini engelleyemediği için öldürülmüştür.
-Morrigen, Stannis Baratheon için Karasu Savaşı’nda savaştı ve Garlan Tyrell tarafından öldürüldü.
-Crane, Stannis Baratheon için savaştı ve Sör Loras tarafından Bitterbridge’de yakalandı. Yüksek Bahçe’de tutulmaktadır.
-Caron, Stannis Baratheon için savaştı, Philip Foote tarafından Karasu Savaşında öldürüldü.


Televizyon uyarlamasında “Gökkuşağı Muhafızları”

Televizyon Uyarlaması
TV uyarlamasında, Gökkuşağı Muhafızları basitçe “Kral Renly’nin Kral Muhafızları” olarak tanımlandı. Amerikada, eşcinsellerin politik hakları hareketinde gökkuşağı sembolü benimsenmiştir. Yazar George R. R. Martin eşcinsel hakları ile alakalı olarak kitap “Gökkuşağı Muhafızlarını” kullanmadığını belirtmiştir. Nedense, Renly Baratheon ve Loras Tyrell arasındaki ilişkinin açık tasvirine rağmen, HBO eşcinsel olaylarına girmemek için “Gökkuşağı Muhafızlarını” kullanmamaya karar verdi. Renly’nin ölümünün ardından, Loras ve kardeşi Margaerys evlerine döndü ve Brienne, Catelyn Stark ile kaçtı.

Burası ilgi çekici,aşk insana neler yaptırıyor :smiley:

bütün üyelerini çevirdim :smiley:

Renly nin top oldugunun loras tan sonraki kaniti demisti got turkiye adli sayfada ama kitapta loras ve renly iliskisi yok o.O sadece bro gibi gostermisler

baya belli ediyolar ya

Renly adı bana hep bu adamı anımsatır

XIV. Louis**

powerpuff girls gibi dolanıyorlardı ortalarda.

Martin, bunları eşcinsel bayrağından yola çıkarak yaratmamış mı? D:
Yalan!
-,-

HBO’nun o kadar sahneyi gösterip, Renlyle Lorasın özeline iyice girdikten sonra gökküşağı muhafızlarından çekinmesi de ayrı bi ironi -,-

Beyler Loras gay falan ama sonradan bırakıyor gayliği. (Renly sonrası)

Kesin değil tabi benim düşüncem. :smiley:

-,-
Gaylik nasıl bırakılıyor Emilio? Bi yere gidip istifalarını falan mı veriyolar? -,-

Hayır. Eğer gaysen karşı cinsle ilişkiye girmezsin. Ama gayken karşı cinsle ilişkiye girersen gay olmazsın artık. :slight_smile:
Ve bu adam Renly’den sonra biriyle oldu diyorum ben. @“Jojen Reed”

Tekrar camia geri dönemiyor mu ?