Görevine en sadık olan hangisi?

Jon Snow listeye bile girememesi lazım.

Jon yeminini bozdu fakat herkes de diyarın yarısını yönetme fırsatını geri tepmez.

@“Tytos”

Jon Snow’un ihanet ettiğini düşünmüyorum. Adam nöbet için gitti yabanılların arasına karıştı. Aşık oldu ilk defa. Ama görevini herşeyden önde tuttuğu için onu doğru düzgün yaşamadı, yaşatmadı. Sadece yabanıl gibi davranırken sürdürmek zorundaydı. Daha doğru düzgün duygusal bir ilişkiye girmemiş bir insanın, karşısındakine oyun oynaması zordur. Hele Ned Stark gibi bir adam büyüttüyse sizi, tam bir aile babası olursunuz. Elbette, başka şartlar da girer işin içine ancak ben Ned Stark izini çok fazla görebiliyorum Jon’da.

Yabanılları Sur’un güneyine aldı. Daha önce hiçbir lord kumandanın yapamadığını yaptı. Adam düşmanını doğru seçti bir kere. Yabanılları düşman olarak görmüyor birer insan olarak görüyor ve ihanetle suçlanıyor. Yazık. Kış geldiğinde Stark da, Tyrell de, Tarly de, piç de, yabanıl da aynı kefede oluyor. Doğru düşmanı seçip onunla savaşabilmek için elinden geleni yapıyor adam.

Stannis’e yataklık yapması var bi de. Gece Nöbeti diyar savaşlarına karışmaz diye biliyoruz. Başka ne biliyoruz? Stannis şu an bir hain diye biliyoruz, demir tahta göre. Onu barındırması tahta karşı gelmek değildir ki zaten Nöbet bundan muaf. Stannis’in savaşlarına adam göndermedi. (HATAM VARSA DÜZELTİN).

Bir anlık sinirle Winterfell’e at sürmesi bana hiç ihanet gibi gelmedi. Jon, derinliklerinde zayıflık da taşıyan birisi. Evet, biliyorum Aemon Targaryen de aynı şekilde test edildi. Ama bu test kolay bir test değil ki, Aemon geçti diye Jon’un da geçmesi beklenilsin. Herkesten aynı şey beklenilemez.

Arthur Dayne

davos bence de

Jon Connington tabikide.

jon snow bence

Jon Connigton diyenler var te allam.

Hani bi Gece Gözcüsü vardı.İlk kitapta ilk bölümde.Ötekiler geliyodu, bunun etrafını sarıyodu.Bu da yiyosa tektek gelin diyodu.Bi akgezen geliyodu öpüyodu bunu.İşte o adam ne adam dı be.Harbiden en sadık oydu bence.
Düşünce o akgezen de en sadık olan olabilir.

1-Eddard Stark: Görev uğruna öldü…
2-Stannis Baratheon: Görevi olduğunu bildiği şey için büyük fedakarlıklar yaptı. Ölümü ensesinde hissediyor.
3-Üstat Aemon: Zavallı Yaşlı Targ…

üstat aemonun konuşması vardı targaryen bebeklerinin öldürüldüğünü duyduğumda bile kendimi tuttum ve yeminime sadık kaldım diye. o konuşmadan ve diğer yaşanan olaylardan sonra şüphesiz ki üstat aemon.

Ben ağır Varys destekçisiyim bu konuda. Yaptıkları duygusal bir testle sınanmamış gibi gözüksede ben içten içe Blackfyre olduğuna eminim Varysin. Verilen en büyük söz bence 'Bir gün bir Blackfyreın tahta geçeceğiydi. Ki Golden Company desteğide bunun kanıtı bence. Tabi istemeden Aegonada dokundu mesele ama sonuçta bu işin temeli Varys.

üstat aemon

o değilde jon snow ne alaka ? :smiley: :smiley: :smiley:

Tartışmasız Üstat Aemon.

Brienne ve Davos.

Üstat Aemon…Bu adamın görevini terkedip kaçmak için önemli nedenleri oldu ama hiç birisinde görevini terk etmedi.Kendi soyunun katledilişini görevi için sessizce izlemekle yetindi…

Üstat aemon ve hotah

Jon Kar, son kitapta yeminini bozuyor ve ölüyor. Kader olarak.

Üstat Aemon’ın yemini hayatında üç kez sınansa dahi yemininin sözlerine bağlı kalan bir adam. Hiç şüphesiz cevap Üstat Aemon olacaktır.

Üstat Aemon