Görevine en sadık olan hangisi?

Buraya geçmişten örnek verecek olursak Nöbet’te yaşamış, Aemon’dan daha sadık olmuş biri var. Kara Harren’ın ağabeyi, Fatih Aegon kardeşinin kafasını kesip kalesini yakarken ve krallığına el koyarken Gece Nöbetçileri’nin Lord Kumandanı’ydı. Emrinde 10 bin kılıçlı adam vardı. Yine de yeminini bozup savaşa girmedi. Aemon da buna benzer bir durumu yaşadı ancak o ne lord kumandandı ne de emrinde 10 bin kılıç vardı.

Anketteki sırlamaya göre en sadık olan Jon Connington bana göre. Diyarın en güçlü ikinci adamıyken sürgüne gönderildi ve bir hiçe dönüştü. Bu durumu umursamayıp kendine bir hayat kurabilirdi Essos’ta veya bir paralı asker grubu kurabilirdi. Bunların yerine Rhaegar’ın oğlunu eğitmesi ve onu bir kral olarak yetiştirmesi yıllar sonra bile görevine ne kadar sadık olduğunun bir kanıtı.

Brienne

Aemon.
Jon neden ankette anlayamadm ama 45 oy aldigini gorunce anlamaya calismaktan vazgectim

Varys in bence çok derin bir amacı var bekleyip görcez

Aemon . Adam hipokratın atası heralde :smiley:

Kara Harrenın kardeşi. onun yerinde olsaydım ölüm pahasınada olsa isyan ederdim ama o etmedi bana göre aemonunkindende ciddi.

Aemon ve eddard. Robert öldüğünde o da renly gibi kaçabilirdi yada renly’nin dediği gibi darbe yapabilirdi ama taht stannis’in hakkı olduğu için kaldı.

Koşulsuz sadakat ve zekanın ters orantılı kavramlar olduğunu düşündüğüm için; Brienne.

Şövayeliğin iyiyi korumak kötüyü öldürmek olduğunu varsayarsak Jamie.

Nerde Eddard Davos Sir Barristan ?

beklediğim hiç bir isim yok burda. bran, selmy, ned, brienne, tywin… nerde bunlar?

Üstat Aemon…
Var mı Westeros’ta ondan hakiki bir adam?

en gereksizler eklenip önemlileri es geçmişler nerede Kara Harren’ın ağabeyi,nerede Brienne

Neresi gereksiz usjdjdk
Jon ünvanları reddetti suru birakmadi
aemon zaten en sadik olani bence
varys kime sadiksa artik görevini super yapiyor
jon con rheagarin oğlunu tahta gecirmek icin neler yaptigi belli

oyum aemon a

Melisandre bence kadın azora ölümüne hizmet ediyor gerçi yanlış azora hizmet ediyor ama o ayrı bir mesele

Adaylardan Jon. Kendi düşüncem Barristan Selmy.

Jon gibi. Ama diziyi tekrar tekrar izleyince Night Watch icin Jon’a kendini öldürten Qorin Halfhand’in aslinda Jon en az Jon kadar sadik oldugunu dusundum. Bunlari durdurmanin tek yolu aralarinda spy sizdirmak, beni öldur we aralarina katil diyor. Son nefesini vermeden once Jon’a gorevini unutma dermiscesine “We are watchers on the wall”- Biz duvardaki gozculeriz diyor. Puanim Qhorin Yarimel’e.

Davos Reyiz ve Brienne

Oyumu Aemona verdim. Açıkcası anketde olan ve olmayan bir çok isim var ayırt etmek haksızlık olur. Ama benim favorim çok daha marjinal sadakat anlayışı olan Jameidir.

Kesinlikle Petyr Baelish. Onun dışında kendi çıkarlarına bu kadar çok sadık olan başka karakter var mı?