Grell Hanesi

Grell Hanesi ;

Nehirova da bulunan soylu hanelerden biridir.

Armaları ;

Mavi üzerine beyaz bant ve üzerinde 3 kırmızı kırlangıçtır.

Bilinen Üyeleri

Ser Desmond Grell’dir.

Ser Desmond Grell Hakkında Notlar :

Ser Desmond Eddard Stark ile Catelyn Tully’nin düğününe katılanlar arasındaydı.

Ser Desmond Robert’in İsyanı’ndan önce Şövalyelerin eğitiminden sorumlu olmuştur.

Nehirova ’ da Şövalye ve yeni okçu eğitimlerinden sorumludur.

Edmure Tully Lannister kuvvetlerini karşılamak için Nehirova’dan ayrıldığında Nehirova’yı Ser Desmond ’ a teslim etti.

Lothar Frey tarafından Hoster Tully’nin cenaze törenini başlatacak soylu olarak seçildi.

Ser Desmond Nehirova’da 40 yıl yaşadı.

Nehirova düştükten sonra Ser Robin Ryger ile Gece Gözcülerine katılmak için yola çıktı.

@"Sansa"yı durdurabilene aşk olsun :DD

Nehirova’da savaş gemileride mi inşa ediliyormuş :OO
Hiç bilmiyordum.

Bence bu Desmond Grell’le Robin Ryger Kardeşlik’e katılacaklar.Benden söylemesi.

Bunları ben çevirmeyi planlıyodum ama eline sağlık

Master-at-arms olarak geçiyodu bende öyle çevirdim , bilemiyorum .

Kardeşlik olayı biraz zorlama olur gibime geliyo Sur’a gidene kadar Bolton’lar yakalayabilir.

teşekkür ederim bilmiyodum :slight_smile:

eline sağlık,kardeşliğe katılım olayına eskisi gibi bakılmıyordur eminim,sonuçta gece gözcüleri artık Stannis in elinde

robin rygear ile sura katılmayı istediklerini söyleyince çok şaşırmıştım.

ben bu kadar sakin olmasına şaşırdım adamın kralı,lordu,lordunun kızı ölmüş şuanki lordun esir alınmış nedir bu sakinlik ben jaimenin suratına tükürür derken kardeş kardeş konuşuyo

Napsınlar, onlar da emir eri.
Tabi ki hallerinden hiç memnun değillerdir.
Tabii ki buldukları tüm Lannister ve Freyler’i bi kaşık suda boğmak istiyolardır.Ama sakin görünmek zorundalar.Yoksa kelle gider.

yazık olmuş adamlara

Nehirde yüzebilecek yapıda gemiler vardı, hatırlarsın Jaime-Brienne-Cleos kaçarken peşlerine bu gemilerle takılmışlardı da Brienne kaya atarak batırmıştı gemileri.

Biliyorum onu da savaş gemişi farklı nehirde yüzen tekne farklı.
Zaten orda '‘man-at-arms’'ın çevirisinde bi yanlışlık olmuş sanırsam.Savaş gemisi falan inşa edilmiyor yani.Ama olsa güzel olurmuş.

Savaş gemisi gibi de kullanılmıyor muydu onlar?

'Bilmiyorum ama nehirde yüzmek için yapılan bir araca gemi demek bana biraz mantıksız geliyor.
Tabii Nehirova Nehirler üzerinden bu teknelerle savunulabilir mi dersen?Savunulur yani.

Ne konustugunuzu anlamadim ama gemilerle ilgilenen Master of Ships ?
Master at arms da bu ordularin gomtanı gibi bisey.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi