GRRM’in favori Targaryen’ı ve Kan ve Ateş Kitabı

Evet, GRRM’in açıklamasına göre onun en sevdiği Targaryen Daemon Targaryen, öngörülemez olmasını vs. seviyormuşuz.

Ayrıca açıklamasına göre (hesabından) Kan ve Ateş bu ay yayınlanıyor.

1 Like

Şehir muhafızlarını kuran Daemon mu? Oldukça karanlık birisi diye hatırlıyorum ben. Kan ve Ateş gelince en azından canlanır belki forum. En azından öyle umuyorum :smiley:

Daemon benimde favorim hatta Targaryenler arasında tek sevdiğim karakter bile olabilir.

Evet, baya hırslı, karanlık, tehlikeli, manyak ve bence Ejderhaların Dansı olayının devam etmesini sağlayan (karısı oğlu ölünce vazgeçmek istedi de bu gazladı) şahıstır kendisi ve evet, öngörülmesi zor bu yüzden tehlikeli zaten :smiley:

1 Like

Martin amca zevkliymiş. Demek ki benim gibi delilik ve dahilik karması hoşuna gidiyor.

Onu ben de seviyorum, hatta Jon için 6 bebe hayal ediyorum, en küçük oğlan manyak ve dahi karışımı çok karizmatik bir deli :smiley: ama klasik deli değil :smiley: Daemon, Aemon(ejder prens), Jon karışımı bir şey, saçlar da gri renk, uzun stark yüzü ve gri gözler gene elbet; hem bir buz ejderhası hem de bir tane ulukurdu oh mis. :stuck_out_tongue:

Bir Stark olarak Daemon benim de favori karakterim resmen serideki en deli dolu adamlardan birisi bence.

1 Like

Daemon’u Severim ama benim favorim Baelordur.
@Symmachus Delilik ve dâhilik konusunda en iyilerden bir Tek Göz Aemond

Daemon’a karşı nötrüm denebilir sevdiğim yönleri de sevmediğim yönleri de var benim favorim açık ara genç ejder Daeron unutmayın hala bir ejderhanız var demesiyse tam olarak karizma

Aemond biraz deli tarafına kayıyor.

Her neyse Targaryenler arasında şundan iyisi olamaz

AA kehanetini sürekli yanlış yorumlayıp krallığı kaosa sürükleyen birisi Rheagar. Ama Baelor öyle değil kendisi kral olsa idi bunlar olmazdı

Baelor Mızrakkıran ve Daemon adamdır bence

Ben bilmem. Hatasız kul olmaz ama pamukşeker gibi ola Targ sevecek olsaydım Jaeherys’i severdim.

Kitabın içindekiler kısmı yayınlanmış.

1 Like

22 sayfalık Kurt Vakti çok iyi olmuş en fazla merak ettiğim o bölüm şu an.

resim
açık ara benim için en büyük targaryen genç ejderha daeron’dur

Dorne’u 10 bin kişiyi feda ederek ele geçirmiş ama elde tutmak isterken bir o kader kişi de ölmüş. Bu tam bir başarı değil. Niye çok seviliyor ki bu? Jon da çok seviyordu.

Benim de en sevdiğim targaryen sanırsam. Robb neden seviliyorsa o yüzden seviliyor. Askeri bir dehaydı ama ihanetler yüzünden Dorne’u kaybetti. Daha sonra da tıpkı Robb gibi ihanet sonucu, barış görüşmeleri sırasında öldürüldü.

Robb ile aynı değil aslında Robb ciddi anlamda öyle bir girişime mecburdu Daeron değildi.

Fazla bileğim yok arkadaş hakkında :slight_smile: