GRRM'in Kel Kadın Takıntısı

“Kenarları ustura kadar keskin, tıraş olacak kadar.”

“Kızlar tıraş olmaz ki,” dedi Arya.

Jon güldü. “Belki de olmalılar. Rahibe Mordane’in bacaklarını gördün mü hiç?”

Jon bu sözü daha çok bacaklar için söylemiş olsa da GRRM’in kadınların kafalarıyla da sorunu olduğunu düşünmeme neden olan bazı olaylar dikkatimi çekti.

Şimdi ilk kitabın sonunda Dany, kocasının cenaze ateşine girip çıkıyor ve görüyoruz ki saçları ve elbiseleri dışında yanan bir şey yok. Bizim kraliçe bildiğin KELTOŞ çıkıyor ateşlerin arasından.

Daha sonra ise Arya’nın Braavos’ta kör olduğu zaman saçları kesildi ve o da KELTOŞ oldu.

Küçük kız, diğer kızın gözleri alındığında onun kafasını tıraş etmişti, buna oyuncu tıraşı diyordu; oyuncular, perukları daha rahat kullanmak için başlarını aynı şekilde tıraş ediyordu. Ama bu tıraş dilencilerin işine de yarıyordu, pireleri ve bitleri onların başından uzak tutuyordu.

Bununla da yetinmedi ve gitti Cersei’nin saçlarını kesip, onu da KELTOŞ etti.

Cersei Lannister aşağı inerken, taş basamaklar ayaklarının altını sıyırdı. Cersei, Baelor Septi’ne, bir arabanın içinde, bir kraliçe olarak gelmişti. Buradan çıplak ayaklarla ve kel bir kafayla ayrılıyordu.

Aslında ondan önce Jaime de kaçışı sırasında saçlarını dazlak yapmıştı ama onu görmezden geliyorum. :smiley:

Genel olarak bu adamın kadınların saçları ile sorunu nedir? Niye onları dazlak bırakmak hoşuna gidiyor? :smiley:

Martin’in işlerine akıl sır ermiyor Stephen king bile onu marjinal buluyor.Rastlantı olmadığı kesin.Belki kel kadınları seviyordur kim bilir ?

Düşünmedim değil. İlk aşkı kel olabilir mi acaba? O da mümkün? :smiley:

Adam değişik şeyleri var. Bu evrende kadınlar bacaklarını da tıraş etmiyor. Bu konuda destek veriyorum kendilerine. :smiley:

Keşke bu konuya hiç girmeseydin bir an aklımda canlandı :nauseated_face: :grin: işin şakası bir yana belki fantastik hikayesine realizm katmak için yapmıştır.Yanlıs hatırlamıyorsam Stannis’in esininde bıyık problemi vardı.Sonucta bu durum hormanla alakalı sakal traşı olanı bile gördüm.Gunumuzde agda,lazer vb. metodlar olmasa erkekle kadınları ayırd etmekte zorlanırdık.Allah bunları icat edenlerden razı olsun.Mezarlarına nur yağsın.tuttukları altın olsun :grin:

ahahahhahahah Cersei’nin kefaret yürüyüşünde toptan kırpıyorlardı bacakları falan :smiley:

Evet, o kadının bıyık ve sakalları vardı. Hatta Val Jon’a takılıyordu yalan söyledin sakalı da var falan diyordu :smiley:

İtalya’da bir katolik mezhepte tıraş olmama meselesi varmış galiba, yıllar evvel bir gastecinin köşe yazısında öğrenmiştim adam kadını ilk gördüğünde çorap sanmış da değilmiş meğer :smiley:

hayır yani kadında iğrenç duruyor da erkek de niye iğrenç kabul edilmiyor bu durum? Bence grrm buna tepki olarak yapmış, feminist bir adam :slight_smile:

Erkekte iğrenç durmadığını kim söyledi ? Estetik goruntuyu gectim koku yapıyor yahuu :grin: Tanıdığım 2 kişi ki bunlardan biri otelin can kurtarını bacaklarındaki kıllarda dahil vücudundaki bütün kıllları alıyor.bazılarında ise sakal bile yok adamlar nsl dogdularsa halen oyleler vucutlarında bir tane kıl yok yani bu kıl sorunu kadınlara özgü degil.İsin feminizm kısmına gelirsek olabilir.adam 68 kusagı,savas karşıtı,vicdanı redci,Ateist,marjinalin onde gideni.Trump secildiginde onu Joffrey’e benzetmisti yerin dibine sokup sokup cikarmisti.Ezilenlere onem veriyor.Azınlıkları koruyor. bu yuzden feminizm mantıklı geliyor :Martin’in yapmayacagi is degil :grin:

Daha önce böyle birşey düşünmemiştim. Hani anlamıyorum nereden geliyor bunlar aklınıza (:
Bu arada ben de kısa saçlı kadınlar hoşlanırım.

Ayça, evrende kadınlar değil rahibeler bacak kıllarını almıyor. Seride bir çok kadının sevişme, banyo, özel hallerini okuduk, bacaklarını almayan sadece bu rahibe kısmı. Eğer diğerlerinde böyle bir durum olsaydı zaten bahsederdi yazar. Val ve Brienne’ in kıl konusunda gayet açık betimlemelerini yazmış adamın kalemini pek esirgeyeceğini sanmıyorum.

Cercei’nin kefaret yürüyüşü ile ilgili povunu yeniden oku bence

Cersei’ nin kefaret yürüyüşünden önce hücrede kişisel bakım şansı mı vardı allah için ?

Niye bilmem ama kafamda öyle kalmış, bir iki kez de yabancı yazılarda görmüştüm sanki, bir ara bakayım. Neyse.

Aklıma şimdi bir şey geldi bu dazlaklık meselesinde.

“Yüce Rahip, kendinizi, tanrıların yarattığı şekilde sergilemenizi emretti.” diyordu Cersei’ye rahibe…

Kafası dazlaklaşan tüm karakterlerin kendilerince bir yeniden doğum süreci, dönüşüm süreci yok mu sizce de?

Şimdi Jaime bile kaçtıktan sonra saçını dazlak yaptı ve biliyoruz ki o yolculukla beraber çok farklı bir adama dönüşme süreci başladı; Dany de keza aynı şekilde farklı bir karaktere, olması gereken karaktere dönüşme sürecine girdi; Arya da keza aynı… Elbette umarım GRRM bu mantık ile tüm ana karakterleri keltoş yapmaya kalkmaz. :smiley:

Jon’un saçlar gidecek demek ki.

Zaten yanacaksa gider de

Bu “Kıl” mevsunda neye karar verdiniz ? Martin bunu bilinçli mi yapmış ? Yoksa olay tamamen bireysel (rahibeler) mi ? Kıl olayını çözümlersek “Kel” mevzusunuda çözeriz !

Ayyy deme öyle ya, kel adam sevmiyom :smiley:

Ya rahibelerde böyle bir olay var, en azından Sansa’nın öğretmeni olanında vardı. Cersei’de de vardı ama arkadaş mantıklı bir durum da öne sürdü, orada iken bakım gibi şansı yok. Lakin böyle bir olay aklımda kalmış “westeros kadınları böyle” diye ama işte okurken dikkat ettiğim bir durum değildi.

Keltoşlukla ilgili olduğunu sanmam pek, fakat en son dediğim “karakterin değişimi” meselesi de olabilir ama misal Cat’in saçları kelleşmedi, gerçi ölüp dirildi, her ne kadar bir değişim yaşamışsa da bu bir nevi doğal seyrin ötesinde bir değişim olduğu için de böyle tercih edilmiş olabilir, gerçi saçları beyazlamış ve yer yer seyrekleşmişti galiba. Elbet tahminimde haklı isem bu yorum geçerli olur. Aksi halde adamın kel kadın takıntısı hala gizem. :smiley:

Üç tane benim için yeterli sayılacak bir işaret ama bir kadın daha kelleşirse daha emin olurum :smiley:

Sıradaki kim? Sansa? Osha? Asha? :smiley:

George R.R. Martin’in kesinlikle kadınlarda kıl olmasıyla ilgili sorunları var :grin::grin:

Sadece Martin’in değil erkeklerin %99.9’nun sorunu var :grin: biz kıl mevzusunu geçtik kelliği çözmeye çalışıyoruz.

O hiç sorun değildi ki… en azından bu başlığın konusu değil. :grimacing:

Bende aynı seyi soyledim.Arkadas kıldan bahsedince mevzu kıl degil,biz o işi çözdük şu anda Kelligi tartışıyoruz dedim farkli bir sey soylemedim ki.niye kızdın ?

Kızmadım ki ya nereden çıktı? Gülme ifadesi o 32 diş :grimacing:

resim