Güney Muhafızı

Viki: Güney Muhafızı

Lord Mace Tyrell

[font=Impact]Giriş
Muhafız unvanı kesinlikle askeri bir unvan olup hiçbir şekilde hükümdarlık belirtmez. Kral tarafından, herhangi bir işgalde yada savaşta, başarılı bir şekilde toprakları koruyan yada askeri başarı sağlayan kişilere koruyucu unvanı verilir. Genel bilgi için tıklayın…
Güney Muhafızı ünvanı, genellikle Yedi Krallık hükümdarı tarafından Güneyin en önemli hanesine verilir. Harlen Tyrell ile Fetih Savaşından bu yana Tyrell Hanesine bağlı Menzil Lord’larınca taşınır. Westeros’un en eski ve ikinci büyük kenti olan Eski Şehir bu sorumluluğa dahil ve sınırıdır.

[font=Impact]Sorumluluk
Muhafızın ilk görevleri; Targaryen fetihleri sırasında bastırılamamış ve özerk kalmış Dorne sınırlarını savunmak ve Dorne’dan gelecek olası tehditleri bastırmak.

[font=Impact]Bilinen Güney Muhafızları
Lord Harlen Tyrell
Lord Leo Tyrell
Lord Luthor Tyrell
Lord Mace Tyrell

dorne özerk mi şuan … ilk defa burdan okudum bunu …

öğrendiğim iyi oldu teşekkürler…

Ünvan ilk verildiği sırada evet özerkti. Sonra Daeron II 'nin bir Dorne prensesi alması üstüne kız kardeşi veya kızıydı Dorne’a gelin olarak yollaması Dorne’u 7 krallığa katmıştır.

hee onu biliyorum da ben zannettim robert ın isyanından sonra özerk kaldı diye… hatlar karışmış :slight_smile:

Oberyn’nin dediği gibi o cümle tarihten alıntı gibi… Daha sonraları Dorne ve Krallık kanunları güncellenerek değişiyor tabi…