Haksız yere hemen unutulan karakterler

ASOIAF’ta çok karakter var… Ve bazıları, hak etmediği üne kavuşuyor. Ama bazıları, bizzat okuyucu tarafından “Hı o mu? Onu unutmuşum” şeklinde kitap sayfalarının derinlerine gömülüyor. Başlayayım;

Jaremy Rykker
Thoren Smallwood

1 Beğeni

Oberyn Martell
Quentyn Martell ( adam seride öldü bittiye bağlandı. )

Bana göre öyle,haksız yere yani. Aklıma şuan bunlar geliyor

2 Beğeni

Donal Noye hâk ettiği kadar ünlü değil
Arys Oakheart o da aynı şekilde daha ünlü olmalıydı.
Ben de Thoren Smallwood’u yazardım.

1 Beğeni

Kimi,fetişıst seviyede gereginden fazla abartılarak övülür,Kimi hak ettiği degeri görmez veyahut cabucak unutulur.Asoiaf’ı,Asoiaf yapan absürt durum budur.Bundan kaçış yok.

1 Beğeni

Mance Rayder. Kralları sayarken adamı unutuyorlar. Adam KRAL.

2 Beğeni

Muhafızı*
Hem de en iyisinden.

2 Beğeni

O teori tutmaz bence.

1 Beğeni

Jacelyn Bywater ve Addam Marbrand

2 Beğeni

Benim umudum yüksek. Hatta kitaplardaki Mance Rayder yazan yerleri karalayıp üstüne Arthur Dayne yazacağım.

Mance’in soylu biri çıkmasını istemiyorum. Mance, soylu olmayan kişilerin iyi işler basarmasinin en iyi örneklerinden ve bunun bozulması bence hoş olmaz.

4 Beğeni

Verdiğin soylu olmayanların bir şeyler başarması olayı çok doğru aslında ama teori cidden bana çok güçlü geliyor. Arthur Dayne cidden karakter olarak cuk oturuyor adama. Yani bana göre Mance zaten söylediği kişi olmadığı için soylu olmamasından kaynaklanan durum zaten ortadan kalkıyor. Mance zaten ince çizgim belki bu yüzden de Arthur çıkmasını istiyorum bilemiyorum. Teori de galiba bana çok mantıklı geliyor. Henüz benim kadar bu teoriye destek veren birini görmedim.

Çok büyük bir ironi olurdu… Kayanyıldız Westeros’un en güneydeki yerleşim yeri… Ve Mance en kuzeydeki yerleşim yerinde…

1 Beğeni

Mance Ryder olmasının hiçbir mantığı yok. Bambaşka birisi olarak gidebilirdi var olan bir kişiyi öldürüp/yok edip onun yerine geçmek yerine.

Bu ok zehirli işte, atmayın bunu. Veriyorsun gazı iyice inanıyorum gittikçe.
/

Bunu anlayamadım.

1 Beğeni

resim

Jaime’nin çocukluk arkadaşı ve kılıç eli gidince güvenip antrenman yapabileceği bir adam. Ayrıca deneyimli bir asker. Keşke daha çok görünse.

Brynden’in bile çekindiği bir eleman (Cat de olabilir ama Brynden’in bile takdirini kazandı diyebiliriz) ve eğlenceli bir adam. Jaime ile diyalogları güzeldi.

3 Beğeni

Mance Ryder çocukluğunu surda geçirmiş birisi. Arthur Dayne in Mance olması için onun yerini alması lazım. Bu da çok saçma sonuçta bambaşka birisi olmak varken zaten var olan bir adamın kılığına girmek.

Mance, geçmişi karanlık bir karakter. Nerede doğduğu bile meçhul. Diğer kişilerce de geçmişi hakkında bilinen bir şey yok. Qhorin dışında adam akıllı bahseden yok zaten. Teoride de zaten Arthur, Mance’in yerine geçmiyor. Arthur adını değiştirerek gidiyor. Hem Sur’a 283 yılında gidip 3-5 yıl kalıp kaçsa bile çoğu şey uyuyor. Çocukken alındığı bilgisi Qhorin’den geliyor ki zaten Qhorin de teorinin bir parçası. Osha ise aksini söylüyor mesela Mance’e güneyde doğmuş diyor. Qhorin dışında böyle bir bilgiyi bize söyleyen kimse yok diye biliyorum. Ben biraz baktım ama bulamadım başka söyleyen. Qhorin de zaten teorinin bir parçası olduğu için onun söylediklerinin doğruluğu sorgulanabilir.

3 Beğeni

Üstad Luwin. Seride theomore,pycelle gibi çakal üstadlar da gördük Luwin ve cressen gibileri de. Ama haneye olan bağlılığı, Robb yokken kaleyi idare etmesi, ölürken bile çocukları düşünmesiyle farklı bir yeri var bende

5 Beğeni

Ben rahmetli Dick Crabb’i severim :slight_smile:

2 Beğeni

Çok haksızlık etti Brienne ona çok.

Jaime Addam duymasın duyarsa dalga geçer diyordu sanırsam :smile:

1 Beğeni