Hangi Çift Westeros'a Refah Getirebilir?

Arkadaşlar sormak istediğim soru daha önce yapılmış mevcut veya olası çift anketlerinden biraz farklı. Araştırdım tam olarak bu tür bir anket göremedim.

Daha önce olsaydı çok romantik olurdu veya olsaydı çok gülerdik yaa gibi çift anketleri yapılmış, lafım yok. Benim merak ettiğim ise hangi çift (mevcut veya olması muhtemel) Westeros’ta refahı sağlayabilir? Bu bir aşk evliliği olabilir, mantık evliliği olabilir, bir ittifak olabilir, yani aşk da olabilir amaç sadece ittifak kurmak da olabilir vb.

Ancak lütfen kalbimizden geçene göre değil de Westeros’ta hangi ittifak(veya çift) taşları yerine koyabilir, işleri düzeltebilir, herkesin gönlünü yapabilir, buna bakalım. Bakalım bizim gönlümüzden geçen çift Westeros’ta herkes tarafından kabul görecek mi, desteklenecek mi? Bunlara göre oy verelim.

EDİT: 2 seçeneğim daha vardı ama 10 seçeneğe sistem izin vermedi mecburen iki seçeneği sildim.
Sildiğim seçeneklerden birinde Daenerys - Euron Greyjoy diğerinde de Victarion Greyjoy - Daenerys vardı. Greyjoylar ile Daenerys arasındaki bir ittifak olabilmesi (Vic hayalni kursa da) bana hem mümkün gelmedi hem de Westeros’un genelinin bu evliliği umursayacağını düşünmedim o yüzden bu iki seçeneği sildim. Ama 10 seçenek izni neden verilmedi anlamadım :sad:

Deanerys le Stannise biraz şaşırdım böyle birşey olmasın sakın

Kendilerine değil de diyara çalışsalardı (100 yaşına kadar yaşayıp güçten, paradan bıkıp; sonsuz gibi gözüken hırsları tükenirse mümkün) Tywin Lannister (kral), Petyr Baelish (kral eli) ikilisi yapabilirdi.

Aksi halde Jon Targaryen (kral) - Daenerys Targaryen (kraliçe), Tyrion Lannister (kral eli) üçlüsü. Ama Dany’nin acemiliklerinin ve yarardan çok zarar getirebilen merhametinin, Jon’un da Stark aptallığı ve saflığının Tyrion tarafından dizginlenmesi lazım.

Şıkların yarısı Daenerys .s
Bilmem, hiç düşünmedim, yazar Tyrion’u öyle bi kusursuz tarif ediyor ki politik açıdan, onu bi kere damat köşesine direk koymak lazım. Kadınlardan?? Hmm. Margeary diyeyim bari, hem yine kurnazlık açısından hem de ailesinin konumunu ve servetini göz önüne alarak. Gerçi kitapta pek ön planda bir karakter olmadığından kapasitesini tam olarak bilemiyoruz tabii.
Yine bir Lannister&Tyrell birlikteliği işte, daha ne olsun.

Ten uyumunu hiç düşünmedim ama aynı yatakta yatmak zorunda da değiller zaten .s

Daha iki şık daha vardı Dany-Victarion ve Dany-Euron diye ama sistem izin yok deyince o şıkları sildim :cool:

Evet şıkların yarısı Daenerys ama diğer yarısı da Aegon VI Çünkü Targaryenlerden en az biri Westeros’a gelecek ve evlilik olmadan ittifak çok zor.

Tyrion önerisi koymak isterdim ama Tyrion haklarından men edilmiş bir Lannister olduğu için yapacağı evlilik veya ittifak da bir şey ifade etmezdi. Kral Eli olarak çok iş götürür ama.

Yani, zaten sonuçta ütopik bir olasılıktan bahsediyoruz burada.
Eğer Tywin, Cersei veya Robert döneminde alınan kararlara bağlı gidecek olursak Sansa, Aegon, Dany, Jon hepsi ailelerinden dolayı direk ihtimal dışarı bırakılmalı çünkü hepsi vatan haini.

Kimse bu şıktakilerden hiçbirine altın tepside krallığı sunmayacak, ama olduğu vakit Tyrion’da adaletli ve zeki bir kralda olması gereken her özellik var. Uğradığı ihanetler onu daha acımasız ve dirençli bir hale de getirdi. Fiziki özellikleri hep insanlar tarafından ciddiye alınmasını güçleştirecek olsa da yoldan geçen random bir adam değil. Politik deneyimleri olan soylu bir ailenin tek varisi.

margry güney jon snow kuzey biri çorak toprak diğeri verimli toprak ejderha olucakda nolucak ölüm kan var onda

Aynen, ben de ejderhaların faydadan çok zarar getireceğine ikna oldum. O yüzden Dany’i Westeros’a göndermeye bir türlü gönlüm elvermiyor.

Aegonla sansa getirir buyuk ihtimal ikisi evlenecek zaten

aegon piyasada yok ki :slight_smile:

Kitaplara göre düşündüm aslında. O yüzden Aegon’u koydum. Aegon da olmazsa prens kalmıyor. Tommen’ın öleceği ni düşündüm.

Kralımız Aegon Dorne’u yanına alıp Arianne ile evlenirse Westeros Lordumuzun önünde diz çöker.

Aegon ve Maergery diyorum. Bu ikili alır başını yürür.

Jon - Daenerys dedim.
İki sebebi var…
Bu ikilinin, iyi danışmanlarla birlikte (Tyrion gibi), diyarı yönetmekte başarılı olacaklarına inanıyorum.
İkinci sebep; çok sevdiğim bu iki karakteri birlikte görmek isterim :smiley:

Benim favori çiftim olmadığı için Arianne ve Aegon.
Aklımdan geçeni sorarsanız Sansa ve Baelish

Ben Aegon Arya ya da Gendry Arya derim ama yok öyle seçenekler yok. O yüzsen Aegon ve Sansa diyorum.