Hangi Kitaptan Başlamalıyım?

Merhaba arkadaşlar ben Game of Thrones 'un kitaplarına başlamaya karar verdim. Sezon 1-2 yi izledim yinede 1.Kitaptanmı başlamalıyım ?

merhaba:)
Ben 1. kitabı da okudum şuan 3.deyim sana önerim 2.den çünkü ben 1.yi okuken biraz sıkıldım ama yinede okursan daha ayrıntılı bilgi sahibi olursun :slight_smile:

En baştan başlamak en sağlıklısı. Sıkılsanda okumalısın. Ben 1. Sezonu izledikten sonra kitapları başladım ve birinci kitaptan başladım. Hiç te sıkılmadım aslında.

Selam :slight_smile: 1.kitap sezon 1 ve 2 de geçen olayları mı anlatıyor ?

Hayır 1. kitap sadece 1. Sezonu anlatıyor. 2. Sezon da olduğu gibi kaymalar yok yani.

2.ve 3.sezonu hangi kitap anlatıyor ?

Şimdi 2. sezon büyük çoğunlukla 2. kitap ama bazı bölümlerde 3. kitaba da taştı. Ayrıca 3. sezon da 3. kitabın yarısı olacakmış -malum 3. kitap çok hareketli-.

2.kitaptan başlasam bi sorun olurmu yani ?

Ya aslında sorun olmaz ama altyapıyı oluşturamazsın tam anlamıyla. Yani temelin zayıf olur. Kitapta bazı ayrıntıları bilmen gerekiyor ki gelecek sezonları daha iyi anlayabilesin.

ben 3.kitaptan başladım 2.sezonu bitirdikten sonra çok bir yerde takılmadım. zaten kitpata ilk bölümlerde geçen kitapta yaşadığı bazı noktalara değiniliyor. ama yinede param olunca :smiley: 1. ve 2. kitabıda alacağım.

Ne olrusa olsun 1. kitabı okumadan, romanı tam olarak anlayamayacağınızı düşünüyorum ben.

Bende ilk iki sezonu izledikten sonra kitapları okumaya başladım. 1.kitaptan başladım ve dizinin daha eksik kaldığını gördüm. Dizide gösterilmeyen bir çok kısım ayrıntılı ile kitaplarda, ben en baştan okumanı tavsiye ederim.

İlki okumadım.
İkiden başladım ve Türkiye’de ikiye ayrılmıştı sırf Dany’nin kehanetleri ve Karasu için aldım ikisini.
Sonra üçüncünün ilk kısmını aldım o da üç günde bitti.Pek bir ekşın yok öte baş beri baş dolanıyorlar ilk kısımda :smiley:

bende dizinin 1. ve 2. sezonunu izledikden sonra 1. kitapdan başladım ve şimdi 2. kitabı okuyorum sana tavsiyem 1. kitapdan başla. kitapdaki zevki dizide bulamazsın :slight_smile:

1. ve 2. kitapları aldım bugün . 1.kitaptaki herşey diziyle tamamen uyumlu başlangıcı sonu hangi kitaptan başlayacağımı bilmiyorum.

Bencede 1.Kitaptan başla . Biraz kalın olabilir ama ayrıntılar o kitabın içinde sana kalmış… :slight_smile:

Kitap okumayı sevmiyorsan 3. kitaptan başla vaktin varsa 1.kitaptan başla daha zevkli olur

1.kitaptan başlayacağım sanırım :slight_smile:

Ben önce diziyi izleyip sonra kitabı alan biri olarak gayet memnunum. Şuan ilk kitabın ortasındayım ve gerçekten okurken zevk alıyorum. Ayrıca karakterlerin iç dünyalarına değindiği için daha fazla bilgi alıyoruz. Mesela Kartal Yuvası’ndan ayrıldıktan sonra Tyrion’un babası hakkında gördüğü rüya. Bu gibi bölümlere dizide hiç değinilmiyor.

Eğer ben biliyorum dersen üçüncü kısımdan başla çok şey kaçıracağını sanmıyorum.