Hangi Lannister aslında Targaryen?

Bilmeyenler için özetlemek gerekirse Tywin’in çocuklarının aslında Deli Kral Aerys’in piçi olduğuna dair teoriler var. Teorilerin dayanağı ise Aerys’in aslında Joanna’dan hoşlanıyor olması. Tyrion aslında Targ diyenler de var, Jaime ve Cersei aslında Targ diyenler de var. Ben forumun düşüncesini merak ettim. Sizce kim?

• Tyrion
  • Cersei ve Jaime
  • Yalan bunlar üçü de Tywin’in çocuğu
  • Üçü de Aerys’in çocuğu

0 oylayanlar

Tyrion’un olmadığına eminim, Jamie’nin de olmasını istemem zaten kral katili diyip duruyorlar; bir de akraba katili olmasın.(yani daha çok temenni diyelim.)

Hepsi Tywin’in çocuğu… Targ-Lannister kuramına inanmıyorum.

1 Beğeni

Hepsinin babası Tywin. Ama ikizler kıllandırmıyor değil. İkizlerin Targaryen olmasına %25 veririm. Tyrion’a ise %3 veririm

1 Beğeni

Neden öyle düşündüğünüzün sebeplerini de belirtirseniz daha açıklayıcı olur. Teorinizi destekleyen veya çürüten şeyler neler?

Böyle bir şey olacaksa Jamie ve Cersei olurdu . Tyrion minyatür bir Tywin ama ikizler ona benzemiyor.

“Hepimiz sahip olamayacağımız şeylerin hayalini kurarız. Tywin, oğlunun büyük bir şövalye ve kızının bir kraliçe olacağını hayal etti. Onların çok güçlü, çok cesur, çok güzel olacağını ve kimsenin onlara gülemeyeceğini hayal etti.”
“Ben bir şövalyeyim,” dedi Jaime. “Cersei de bir kraliçe.”
Kadının yanağından bir gözyaşı damlası süzüldü

Yeğeninin kulağını çekerek, “Jaime,” dedi Jenna, “tatlım seni bebekliğinden beri tanıyorum. Gerion gibi gülümsüyor, Tyg gibi dövüşüyorsun ve içinde bir parça da Kevan var, aksi takdirde o beyaz pelerini giymezdin… ama Tywin’in oğlu Tyrion, sen değilsin. Bunu bir keresinde babana da söyledim ve baban yarım yıl boyunca benimle konuşmadı. Erkekler büyük aptallardır. Bin yılda bir gelenler bile.”

Tyrion babasının cüce versiyonu o kesin tywin’in oğlu. Ama jaime ve cercei çok büyük ihtimalle targaryen kökenli

1 Beğeni

Bence ikizler çok yüksek ihtimal Targaryen bunun delillerini paylaştığım bir yazı vardı. Oradan aktarıyorum kuvvetlendiren ihtimalleri.
Cersei-Aerys Paralellikleri
1- Kralligi kaosa sürüklüyorlar.
2- İkisinin de şeytani bilim adamı Rossat ve Qyburn.
3- İkisininde çılgın ateşe ilgisi var.
Targlar ile Benzerlikleri
4- Tyrion babam buz Cersei ateş diyor.
5- Kardes ensesti yapıyorlar
6- Genna Tywine senin oğlun Jaime değil Tyrion dediğinde uzun süre küs kalıyorlar.
7- Jaime ateş rüyası görüyor.
Altyapı
8- Tywin in karısı Aerys in karısı tarafından kovuluyor neden kovulsun normalde?
9- Aerys açıkça Joanna ya ilgi gösteriyor

1 Beğeni

Ilgi gösteriyor değil aşıklar. AA aerys ve rhaella nın soyundan geleceği kehaneti yüzünden evlenemediler

Aslında babasının özelliklerini alması biyolojik olarak onun oğlu olduğunu göstermez. Onu örnek almış ve onun davranışlarını benimsemiş de olabilir Tyrion. Ayrıca Tyrion ejderha rüyaları görüyor. Ama Jaime de ateş rüyaları görüyor. Ben emin değilim hiçbirinden açıkçası.

Ama şu babam buz Cersei ateş sözü çok şey anlatıyor. Bide Genna’nin söyledikleri. Cerseinin çılgın ateşi zevkle izlemesi cabasi.

Bunu açıklayabilir misin?

Evet zaten Genna’nın söylemesine gerek yok çünkü Tyrion açıkça Tywin’e benziyor davranış olarak. Sadece haksız zalimliğini almamış. Ama dış görünüş olarak bakarsak Jaime ve Cersei tam olarak Lannister iken Tyrion’ın beyaza çalan sarı saçları var. Bu biraz şüpheli.

@Lordofthe7kingdoms Tyrion küçüklüğünden beri ejderhalara aşırı ilgi duyuyor. Bazen ateş yakıp saatlerce izlerdim içinde ablamla babamın yandığını hayal ederdim diyordu. Belki bu aşırı ilgisinden doalyıdır ejderha rüyası görmesi ama sonuçta görüyor ve bu ilginin sebebi de Targlık olabilir.

Yukarıda 9 madde yazdım şu cerseinin davranışları Aerys tam.

Evet sorun da bu zaten bana ikisi de mantıklı geliyor veya yok bee üçü de Tywin’indir diyorum. Emin değilim yani. Kendi açtığım ankette oy bile vermedim.

@KAYANIN_ASLANI bu iki kişiyi görmesinin sebebinin nefret olması daha muhtemel . Tyrion ailesinde bir tek Jaime’yi seviyordu diye hatırlıyorum normal bence.
Aynı şekilde çocukken ejderhalara çok meraklı olduğu kitapta geçiyordu. Bu ilgiden dolayı görmesi de çok normal bence.

Evet aşırı ilgisinden dolayı görüyor olabilir dedim zaten. Ama aşırı ilgisinin sebebi de Targlık olabilir. Çünkü hastalık derecesinde ilgiliydi falan yazıyordu sanırım. Ama sadece çok kitap okuyan biri olduğu için de olabilir. Ben de bilemiyorum yani emin değilim.

Ejderle ilgili olmasının sebebini jonla konuştuğu bir povda söylüyordu. Tam hatırlamıyorum ama galiba “eğer ejderhaya binseydim kimse benim cüce olmamı takmazdı ve herkese yukardan bakardım” gibi düşünüyor. Bu yüzden de bu konuya ilgi duyuyor

“Ah, evet. Topal, cüce ve çirkin bir çocuk bile bir ejderhanın sırtına oturduğunda dünyaya tepeden bakabilir.”

1 Beğeni

Evet bu da vardı haklısın. Dediğim gibi zaten ben de çok emin değilim.

Benim düşüncelerim ise

1)Davranış falan olarak Cersei Aerys(dolayısıyla Jaime de) gibi Tyrion ise Tywin gibi.

2)Dış görünüş olarak ikizler tipik birer Lannister iken Tyrion saçlarından dolayı Targ olabilir gibi.

3)KL’de Baratheon dulu olduğu gerekçesiyle tahtta kalmaya çalışan Cersei’nin Targ olması sanki pek önemli değilken, ejderhaların ve başka bir Targın yanına giden Tyrion’ın Targ olması sanki daha mantıklı.

4)Zaten ortalık çok karışık seride de Targ çıkan çıkana. Hiçbiri de olmayabilir.

1 Beğeni

Saçma olduğunu düşündüğüm teorilerden biri bu (Varys’in denizkızı olması en saçmadır bu arada). Tywin’in çocukları tam bir Tywin. Hepsinden birer parça Tywin var. Tyrion’un zekası buna ilk örneklerden, Cersei’nin acımasızlığı babasından geliyor ama aynı zamanda kendisi daha çok şey istiyor ve bazen planları bozuluyor (Eddard’ın idamı buna örnek) Jaime elini kaybettikten sonra gayet olgun davranışlar sergiledi. Kaldı ki Joanna neden aldatsın kocasını ? Tecavüze uğradı diyelim bu kadın aptal bir kadın değil, ay çayı içer en kötü yine doğurmaz.

2 Beğeni