Hangi Stark çocuğu Starkları yeniden yükseltecek

Olabilir, dedim ya sanırım üvey annelerinden biriydi. Sultan Murat’ın bir karısı Hristiyan idi ve hanedan mensubu idi çünkü. Yani hangi kültüre mensup idi hatırlayamadım işte, Sırp olsa gerek. Geçen Namık Kemal’in Fatih üzerine yazdığı biyografi tadındaki kitabı okudum; orada bahsetmişti, daha önce duymamıştım Sırbistan’dan ilk önce vesayet hakkını talep ettiğini. Kendisi tarihçi olmadığı için biraz şüphe ile yaklaşıyorum bu bilgiye ama sana örnek vermek adına yazdım. :slight_smile:

Fatihin annesi ya da üvey annesi kesin değil Sırp Prensesi Mara Despina’dır II. Murat evlenerek ittifak yaptı Fatih döneminde Sırp Kralı Fatih’in büyükbabası ölünce Fatih’te tahtta hak iddaa etti ve Sırbistan veraset savaşında diğer Sırp Prensleri ve Macarlar ile savaştı Belgrad hariç bütün Sırp topraklarını ele geçirdi.

Jon kitapta ashara ile ned’in oğlu çıkacak ama soy rickon’dan devam edecek görürsünüz

Fatih’in üvey annesi KESİN hristiyan bir hatun. Annesi Türk, çok önce ölüyor o. Sultan Murat ölünce üvey annesi evine dönmek istiyor, izin veriyor ama sonra orada taht kavgası vs. sorunlar olunca kendini güvende hissetmiyor olacak ki geri dönmek istiyor ve Fatih de onu bir şehirde ölünceye kadar konaklatıyor, bakıyor.

Böyle bir şey olmayacak. Alakası yok.

Fatihin üvey annesiydi ama geldiğinde fatih 3 yaşındamı neydi o yüzden çoğu insan annesi biliyor ama değil.

Hiçbiri. Bizzat Stannis Baratheon yükseltecek Starkları.