Hangi Stark Çocuğu Starkları Yeniden Yükseltecek?

Belki kanıt vardır ? Belki bazı şahitler saklı tutulmuştur. Belki imzalanan belgeler vardır. Her halükarda çocuk Kışyarı’nda hak iddia edebilir veya ileride Sansa ile evlenip Kışyarı’nı yönetebilirler.

kim o sürgün Stark
@Ulu_Kurt ben Martinin yerinde olsam hikayeyi bu derece dağıtacak birşey yapmam belki 2. 3. kitap olsa yapardı ama 2 kitap kalmış herşey toparlanacak
olmaz değil olur ama sanmam ve Sansanın da kuzenide olsa bir piçle evleneceğini evleneceği bir durum olacağını hiç sanmıyorum
böyle derken Jonla piç olduğu halde evleniyormuş :smiley:

Yav Jın durumunda olduğu gibi kimsenin şühe etmeyeceği bir şeyler aramıyoruz. Bellki bir grup desteklesin, birkaç hane desteği alsın yeter

amaç ne olacak o zaman diye soru geldi
ben bundan sonra Starklar için Jon un önderliğinde yükselişten başka birşey görmüyorum Lady Dustin’in çocuğu olduğunu sanmıyorum tabiki bellide olmaz

Daha fazla savaş

02020202

İsmi kesin Brandondur.

Büyük hanelerinin piçlerinin hanelerine savaş açması niye bu kadar konuşulur oldu forumda önce maegor şimdi de bu. Hayır yani o da değil de böyle bir çocuk olsa leydi dustin bundan daha uygun bir ortam bulabilir mi de çocuğunu saklıyor.

Benim gibi bir işsizin forumda bulunması sayesinde.

Zira ikisinin de fitilini ben yaktım.

Maegor piç değil ayrıca sksjsk

Robb’un Jon’u varisi ve Stark ilan etmesiyle Winterfell ve Kuzey Jon 'a ait , Rickon gelse bile büyük olduğu için hak onundur . Dolayısıyla Kuzey’i ve Stark’ları yükseltecek kişi Jon’dur .
Ayrıca bu kapasite Jon’da var , Gece Nöbetindeyken ne kadar mantıklı kararlar aldığını gördük.

Bir yıl önce bu sayfada Rickon Stark demiştim.
Israr ediyorum.

Ben Sansa derim.Petyr’in bir şekilde Bolton piçi ile bir görüşme ayarlayıp Sansa’yı geçici bir süre için onunla evlendireceğini düşünüyorum, en azından nişanlanırlar.Daha sonra, Petyr bir komplo ile Kışyarı’nı ve doğal olarak kuzeyi kendine bağlayacak.Ve Sansa’yı bir kukla gibi Kışyarı Leydisi yapacak.Evet, kukla gibi çünkü asıl Kuzey’in Muhafızlığı işini o yapacak.Sansa sadece göğsünü gere gere “Ben sizin leydinizim,” diye dolaşır Kışyarı’nın avlusunda.Aslında Sansa olgunlaştı ama işte…Petyr’in ayarladığı bu evlilik Büyük Kuzey Komplo’su olabilir mi acaba?Her neyse bu zor bir ihtimal.Zaten Bolton piçi de, Sansa da evliler.Ayrıca Sansa’nın bu yaptığı Stark’ları yükseltmez ki!Bi ihtimal, Jon ölmediyse kendisine ihanet ettiğini düşündüğü Kardeş’i asar ve yemininden Kral Stannis I Baratheon’un emri ile seve seve azat eder, hatta Theon’u bizzat kendi astırtır Kral Stannis’in izni ile…Daha sonra Stannis ve ordusuyla, Yabanıllar’la ve hala sadık birkaç Gece Nöbetçisi’yle Kışyarı’na saldırır, Kışyarı düşer ve Jon tekrar yeminine döner.Jon burada yalnızca altyapıyı hazırladı, asıl iş Rickon’da.Davos Rickon ile Kışyarı’na, Stannis’in yanına döner ve Stannis amacına ulaşır; Rickon’u Kuzeyin Kralı yapmak.Rickon’da El’i olarak Osha’yı seçer ve Stannis ve garnizonu güneye, Ejderha Kayası’na inerler.Bu yine Büyük Kuzey Komplo’su olabilir.Ama sorun şurada Rickon ve Osha kuzeyi nasıl yönetecek ve Stannis böyle bir aptallık yapacak kadar salak mı?Ah, sonuç olarak ben Jon diyorum asdasdasq :laughing:

Yazdığın olasılıkları okuyunca aklıma Uğur Gürsoy’un bu karikatür geldi. 13 yaş olasılıkları.
resim

Bu kesin bir şey değil :frowning:

Hocam bu Jon’un Rheagar ve Lynnana’nın oğlu olması kadar kesin birşey. Bu konunun normalde bu kadar tartışılmaması gerek hem Robb’un düşünceleri hemde annesine söylediklerine bakarsak “Jon’u varis yaptı” demek kesin birşey. Ayrıca Jon’dan hariç varisler Robb’un söylediği şartları yerine getiriyor mu? Bunlarada bakmak lazım.

bende katılmıyorum kesin olduğuna, evet jonu varis yapma niyeti olduğunu söyledi ama jon varis diye geçmedi hiç bir yerde

Bence ondan bile daha kesin.

Şunu okumanızı öneririm, altında bayağı bi’ tartışmıştık;

Evet tartışanlardan biri de bendim. Bu teori doğru çıksın, bir ay boyunca Bülent Ersoy avatarı kullanacağım :).

Belki Catelyn çıkmaz ama Jon değil yaa niye vermesin yazar o zaman, ya da sonradan neden hiç geçmesin Jon varis diye :slight_smile:

Brienne’nin söylediği şeyi açık etmemesiyle aynı sebepten dolayı(sonradan anladık ki kılıç demiş, bokunuzu yiyim gideyim öldüreyim tamam demiş yani) ya da Balon Greyjoy’un Kuzey planını ilk başta açıklamamasıyla(Theon sadece nereye saldıracaklarını bildiğini düşünmüştü ama yazar bize açık etmedi) Ya da Robb’un Batı baskınını söylememesiyle.

Kısacası, adamın tarzı bu. Bir şeyler çok net %100’e yakın ima ediliyor ama herif hypelamak için 0,09 gibi bir boşluk da bırakıyor. Sonrasında sözleri değil sadece gerçekleştiğini görüyorsun.,

Hatta şunu da ekleyim Martin’in aktardığı net planların söylediği şekilde gerçek olmuyor. Mutlaka bir aksilik çıkıyor. O yüzden anlayın ki bir karakter şöyle şöyle yapacağız hacı diye iki saat konuştuğunda o iş olmayacak, bir bokluk çıkacak. Haaa bu hiç olmayacağı anlamına gelmiyor tabiki de :). Ama olsa bile dolaylı yollardan oluyor. Mesela Cersei’nin Jon’u öldürmek istemesi, planın başarısız olması ama gene de Jon’un öldürülmesi ve Karakazan kardeşlerin sura yollanması gibi.