Hangi Stark Çocuğu Starkları Yeniden Yükseltecek?

birde robb açıklarken herkes orada tüm lordlar orada,birkaç hizmetkar uşak ve o belgeyi hazırlayan üstad yada üstadlarda oradadır. Gizli kalmasına imkan yok “Rhaegar, Lyannaya tecavüz etti” yalanı gibi sırrı koruyacak kimsede yok.! Niye gizlensin. Bence de varis Jon değil
varis jon olsaydı iki kitaptır kokusu çıkardı bu kadar zaman gizli kalmazdı sonuçta Robb un niyeti de ortada, gizlemede ki amaç ne çözemiyorum.
Dahası daha öncede dedim Sahte Arya olayı da ilginç, Tyrion ve Sansa Joffrey i öldürüyor sonra ortadan kayboluyorlar kuzeyde ortaya çıkmalarını beklerdim ben olsam ama tam onlar ortadan kayboldukları anda Sahte Arya dan bir Arya yaratıp Boltonları Winterfell e yerleştiriyorlar İlginç değil mi ?

Kendin söylemişsin işte. Robb, Jon’u varis yapacağım diyor Catelyn’e. Öyle dedikten sonra onu yaparsa şaşırtma nerede oluyor? Catelyn neden tuzağa düştüm diyor?

Ayrıca bunlar bize daha önceden verilmemişti. Yani Balon’un Kuzey’e saldıracağı hiçbir yerde geçmiyordu. Ama Jon’un varis olacağı her yerde geçiyor. O yüzden bizi şaşırtacak şey Jon’un varis olmadığı… Ayrıca şunu düşünün, Kuzey’deki en büyük entirikacılardan biri Manderly. Bu adam Jon’un varis seçildiğini mutlaka biliyordur. Kara Kale’den Jon’u alıp başa geçirmek yerine neden planını ortaya koymak için yaşadığı bile belli olmayan ve varis olmayan Rickon’u kovalasın? Çünkü ROBB’UN AÇIKLADIĞI VARİS ÖLMÜŞ VEYA ORTADA YOK. O da sonraki muhtemel varisi arıyor; Rickon…

Bir karar ver, Jon’un varis olduğu net bit şekilde söylendi mi söylenmedi mi? Jon’u varis ilan ettim demeyerek açık nokta bıraktı siz de Cat ile falan doldurmaya çalışıyorsunuz.

Offf

Bak normalde tartışırken sen hatersın/fansın üslubunu kullanmayı sevmem. Ama gerçekten Jon’a bir antipatin falan mı var?

Çünkü kendinle çelişiyorsun. Az önceki mesajında ne demişsin bak

Ve şimdi ne diyorsun

Bir karar ver artık açık mı değil mi? :smiley:

Ayrıca benim koyduğum ölçüt hiçbir yerde geçmemesi değil, açıkça ifade edilmemesi ama ima edilmesi. Bu ima bazen annesine açık söyleyeceği kadar açık olur, bazen de Brienne olayı gibi daha kapalı olur.

Hem bak söylediğim şeyleri biraz daha bütüncül okumanı, cımbızla laf çekmemeni rica ederim.

Ne dedim ben?

Yani plan söylendiği şekilde işlemeyebilir ve zaten işlemez de. 100 adam gönderip Jon’u iade alıp hadi kralsın demeyecekler. Ama Jon muhtemelen dirildikten sonra Kuzeye koşacak doğrudan, Ramsay’ı ezikledikten sonra birileri çıkıp Aaa varisti zaten yaşasın kral Jon diyecek.

Yoo bu adam Yeşilgören değil. Bilmiyor olabilir. Kesin değil yani.

Dediğim gibi bilmiyor olabilir. Ama hadi diyelim bildi, neden kovalamasın? Yani Jon Snow ölümsüz mü? O da giderse ne olacak? Yedekler her zaman iyidir. Neden Davos’a haber vermedi diyorsan Stannis yeni bir Kuzey kralını pek hoş karşılamayabilir yani neden haber versin? Davos tek elçi mi ayrıca? Rickon’u birisinin bulması gerekiyordu ve Davos gibi bir kaçakçı muhteşem bir adaydı. Sur için o kadar kasmaya gerek yok.

Demek istediğim sen diyorsun ki bir olay bir sürü yerde geçiyorsa genelde olmuyor. Jon’un da varis olacağı resmi olmayan her yerde geçti. Ama resmi olan yerde verilmedi. Lafı yanlış anlıyorsun, cevap vermen gereken sorulara cevap vermiyorsun. Ben de diyorum Robb, “Jon’u varis yapacağım” dedi diye, ama resmi bir şekilde açıklarken duymadık.

Neden onu varis yaptığı halde açıkça vermesin yazar? Zaten biliyorsak, bizi şaşırtmayacaksa neden hiçbir yerde geçmesin? Neden Kuzey’de bu kadar oyun oynanırken hiçbirinde Jon başta olmasın, eski krallarının dediği gibi…

Jon’u kitapta severdim fakat diziden sonra kendisinden soğudum. Nefret etmiyorum ama sevmiyorum da. Yine de bunun onunla alakası yok. Jon’un varis olması hem çok basit kaçıyor hem de resmi bir şekilde adı varis olarak hiçbir yerde geçmiyor…

Hayır dediğimi yanlış anlamışsın. Bir sürü yerde geçiyorsa demedim ben. Kesin olarak belirtiliyorsa dedim. Ki bu da her zaman geçerli olan bir şey değil. Bu tarz resmi şeyler düşünülenden farklı yollarla gerçek olabiliyor.

Üstelik ben neden sana bunu dedim onu hatırla.

Senin bu argümanına karşı söyledim ben. Yani seride açıkça belirtilen şeyler her zaman oluyor diye bir şey yok. Hatta tam aksi kapalı söylenen şeyler gerçek olabiliyor.

Kardeşim örnekleri var diyorum sana. Bu sadece ama sadece sanatsal bir teknik. Tarzı o.

Brienne Brienne Brienne

Çok açık orada son anda çark ettiği

Ama adam açık etmedi.

Daha düşünsem bir sürü örnek vardır böyle.

Hayır Jon’un varis olması için onlarca done var ve senin tek argümanın belki şaşırtabilir. Tamam o zaman bence Lady SH Catelyn değil. Resmi olaral belirtilmedi. Belki o başka bir Kuzeyli kadın? Hadi bakalım.

Dizideki Jon’u ben de sevmem. Sümsük herif. Gözler Robb’u aradı. Ama kitap ve dizi ayrı yani.

Alakası yok, biz bunu gördük. İki farklı karakter Lady SH ile karşılaştı. Hatta cesedini bizzat Arya’nın kurdu nehirden çıkardı ve Beric’in adamlarının geldiğini gördü. Ama Jon’un o toplantıda varis olarak açıklandığını görmedik. Aynı şey değil yani.

Hocam resmi olarak belirtilmedi yeterli bir argüman değil hem nasıl belirtilecek şu anda o belgeyi imzalayanlardan çoğu tutsak, ölü veya kuzeyde bir yerlerde kayıp. Martin hikayeyi POV şeklinde anlattığı içinde biz kahraman ne bilirse o kadarını biliyoruz. Yani Jon’un varis ilan edildiği sırada orada olan biriyle bir POV karakterin karşılaşması mı lazım kesinlik için? Veya Robb lordlara “şu belgeyi imzalayın” dediğinde Catleyn’in belgeyi okumasını göstermek zorundamı Martin, ayrıca söylediklerinin hiçbir dayanak noktası yok tek dayanak noktası "Martin şaşırtmayı seviyor " mu bu mantıkla istediğin herkesi varis ilan etti diye söyleyebilirsin.

“Bir mesele daha var. Umuyoruz ki, Lord Balon arkasında bir karmaşa bıraktı. Ben aynı şeyi yapmayacağım. Henüz çocuğum yok kardeşlerim Bran ve Rickon öldü, kız kardeşim bir Lannister’la evli. Benim ardımdan kimin geleceğini uzun uzun ve çok fazla düşündüm. Şimdi, gerçek ve sadık lordlarım olarak sizlere, kararımın şahitleri sıfatıyla bu belgeyi mühürlemenizi emrediyorum.”
Bir kral gerçekten , diye düşündü Catelyn yenilmiş bir halde. Robb’un Moat Cailin için kurduğu tuzağın, az önce Catelyn’i düşürdüğü tuzak kadar iyi işlemesini umuyordu sadece.

Ben sadece neden yazar burada Robb’un sözünden sonra bölümü bitirmedi ve Catelyn’in düşüncelerine yer verdi onu merak ediyorum. Ayrıca belge ile ilgili hiçbir şey geçmiyor. HİÇBİR ŞEY

Nereden biliyorsun başka kadını çıkarfı belki Arya?

Bikiyorum saçma geliyor ama senin söylediğin şey de bir o kadar saçma bundan emin olabilirsin. Yani Martin’in tarzı diyorum, örnek veriyorum anlamıyorsun da. Kardeşim madem öyle bu adam neden Brienne’nin ne dediğini gizledi?

Hadi diyelim senin dediğin gibi olsun, diyelim orada sırlı bir şeyler var gerçekten. Neden olabilecek en akla uzak ihtimal üzerinde ısrar ediyorsun? Belki Robb orada ek olarak bunu gizlice Kuzeyli lordlara ulaştırın dedi? Başka pek çok şey olabilir.

Bak sadece söylenen şeyi gizlediden yola çıkarak varis ilan etmedi zayıf bir şey sakat bir şey.

1.Başka bir şey yok.

1. Bunu yapması için mantıklı sebep yok.

Bu saydığım iki maddeden örnek ver.

alıntında Aryadan bahsetmiyor o da ilginç
ne kayıp ne ölü diyor

Khalesiyle Jonun cocugu olursa ki bence o :slight_smile: Khalesi ve Aryanın öleceği diye söylentiler var. Ben değişik bir final bekliyorum bu sezon… Hayırlısı bakalım. :slight_smile: