Harrenhal Turnuvası


#1

Harrenhal Turnuvası, House Whent - Harrenhal Lordu Whent tarafından kızı onuruna ve Hanesinin gücünü ıspatlaması amacıyla düzenlenmiştir. Turnuva, şimdiye kadar yapılanların en büyüğü olarak bilinmektedir. Turnuvada performans beklenen isimlerden ikisi Rhaegar Targaryen ve Barristan Selmy dir. Rhaegar 'ın turnuvaya katılması ile Lord Varys, Kral II. Aerys’i turnuvanın bazı yüksek rütbeli lordların bir planı olabileceği konusunda uyarmış fakat Kral sadece turnuvada bulunmak dışında birşey yapmamıştır. Turnuva 10 gün boyunca devam etmiş ve sonucunda şampiyon Rhaeger Targaryen olmuştur. Rhaegar Targaryen, turnuva gereği aşk ve güzellik kraliçesi olarak karısı Elia Martell yerine Robert Baratheon ile nişanlı olan Lyanna Stark’ı seçmiştir. Böylelikle turnuva bir skandala dönüşmüş yerini yeni çatışmalara bırakmıştır…

 *Turnuvada kendini gösteren Genç Jaime Lannister, Kral Muhafızlarına katılıp II. Aerys'e canı pahasına koruyacağı yeminini etmiştir. Bu durumu önceden kabul etmeyen Tywin Lannister turnuvaya gelmemiştir çünkü II. Aerys ile bahsi geçen konu nedeniyle arası açılmıştır.

 *Turnuvada bulunan diğer ünlü isimler:

Lord Commander Gerold Hightower, Ser Oswell Whent, Lord Robert Baratheon, Ser Richard Lonmouth, Lord Eon Hunter, Lord Jon Arryn, Lord Mace Tyrell, Brandon Stark, Eddard Stark, Benjen Stark, Lyanna Stark, Elia Martell, Lord Jon Connington, Ashara Dayne.

 *Şampiyon Rhaegar Targaryen;

4 Harrenhal savaşçısını,
Haigh, Blount ve Frey Hanelerinden 1er savaşçıyı,
Lord Yohn Royce, Brandon Stark, Ser Arthur Dayne ve Ser Barristan Selmy’i yenmiştir.


#2

Barristan Selmy’i yenememiştir.Barri bırakmıştır kendini :]


#3

valla adam finalde devirmiş barri’yi işte :slight_smile:


#4

Robert nasıl kazanamamış ona şaşırdım daha sonradan rhaegarı yenmiş ama demekki ondan daha güçlü , turnuvayı bence o kazanmalıydı.


#5

Robert katılımcı mıydı emin değilim açıkçası ama katılımcıysa Rhaegar ın karşısına çıkmamış oluyor zaten… turnuva ve savaş farklı bide


#6

Tüüüüüm bu olaylar burda başlıyor bence.
Zamanında az entrika dönmemiş, ben bu olayı çok merak ediyorum ve GRRM gelen iki kitapta bu turnuva hakkında daha çok şey öğrenicez demiş.Meera’nın hikayesi çok güzeldi ve şuanda hikayede gördüğümüz çoğu karekter varmış burda.
Özellikle
Ashara + Eddard = Jon Snow
Rhaegar + Lyanna = Edric Dayne
gibi teoriler var onlar daha manyak :smiley:


#7

aynen öyle, birçok olayın zeminini hazırlayan turnuva bu, gelecek iki kitap derken, 6. ve 7. kitaplardan mı bahsediyorsun Moony


#8

Evet, 6. ve 7. kitapta hem turnuva hakkında daha çok öğrenicekmişiz, ve Casterly Kayası ve Yüksek Bahçe’yi kitap bitmeden görücekmişiz ve önemli yerler olacaklarmış.


#9

turnuvayla başladı turnuvayla mı bitecek acaba, ne turnuvaymış ya…
o değil kim bilir kaç sene sonra okuyacağız bunları ya höf


#10

Valla nasıl geçecek zaman bilmiyorum. 3. kitabın son 70-80 sayfası kaldı inan elim varmıyor alıp da bitirmeye kıyamıyorum. Bu yılın sonları ya da önümüzdeki sene başlarında ingilizce eğitimi almayı planlıyorum. En azından 5. kitabı hemen okuyabilirim.


#11

Turnuvayla başlamadı Ak Yürüyenlerle başladı onlarla biter :slight_smile:


#12

Olayların zeminini diyoruz :smiley:
Robert’in İsyanı falan :d


#13

ya işte birçok şeylerle başladı aslında…
bide Casterly Rock’ı pek merak etmiyorum ama High Garden fazla ilgi çekici olduğu kesin


#14

Aynen, önemli şeyler olacağı için giriş veya kapanış PoV’u olmazlar herhalde.
Yüksek Bahçe, Willas veya Garlan olabilir. Tyrellerin ne düşündüğü falan hiç bilmiyoruz sadece diğer PoVlardan görüyoruz ve bu durumda oldukça iyiyken PoVlarını görmek manyak olur bu yüzden pek bilindiklerini ya da sevilmediklerini düşünüyorum. Bir tek Tyrell PoV’u yok. (Davos’u Baratheon sayıyorum, Arryn iki tane kaldı yani karekter yok ve ikisininde PoV olmayacağınsan eminim)


#15

şuan Tyrellleri seviyorum renkli bir hane Renly + Tyrell büyük kayıp, bi ara Eddard’ın Renly’e destek vermesini ister gibi olmuştum ama Stannis’in varlığı bizi frenleyen nokta oldu, ah George RR akıl bırakmadın =)


#16

Howland Reed, bu hikayedeki adamsa bu adamın büyücü olması gerekmez mi ? Kitapta Meera kelimeleri büküyor falan diyor onu çözemedim :smiley:


#17

Bu turnuvada Howlan Reed karakterini çözemedim gizemlerle dolu biri


#18

Robert Baratheonun erken elenmiş olması garip


#19

Kesin kafası güzeldir yada çok takmamıştır, diye tahmin ediyorum.


#20

Lyanna varken nereye bakacaktı tabi yenilir :slight_smile: