Harrenhall'ın Lanetinin Tully Hanedanına Etkisi Spoiler

Geçenlerde Awoiaf’ta dolanırken Lord Hoster Tully’nin karısının Harrenhall’ı yöneten Hanedan olan Whent Hanedanından Minisa Whent olduğunu okudum.Bilindiği gibi Harennhall’ı yöneten her hanedanını soyu kurudu.Minisa Whent’in üç çocuğu oldu
Lysa Tully ve Catelyn Tully öldü.Edmure Tully ise esir alındı ve büyük ihtimal ölecek bence Tully soyu Brynden Tully üzerinden devam edecek.

Bence devam etmeyecek soy :\

Olmaz mı ?
3 tane gerizekalı çocuk doğurmuş daha ne olsun.

Brynden pek normal olmayabilir ama soyun devam edebilmesi için.

Homoseksüel olduğu iddiaları var.

Edmure ölmez bence :smiley:

Yapma ya neye dayandırmışlar ki? Tamam adam tek tabanca takılıyor devamlı fakat zamanında büyük bi aşk acısı falan çekip böyle bi seçim yapmış da olabilir yani hemen dedikodu mu çıkarmışlar. :slight_smile:

Tabi karabalık evlenip cocuk sahibi olursa

Bence Starkların laneti Harrenhal’dan geliyor xD

Tam olarak bilmiyorum ama doğru olabilir. Bir ara konusu vardı sanırım forumda , yabancı forumlardada vardı. Çoğu evlenmeyi reddetmesini kanıt olarak gösteriyor ama bazıları abisinin eşi Minisa Whent’i sevdiği için reddetmiş olabilir diyor. Karman çorman bir şey anlayacağın. :smiley:

Öyle olmasa da oldu derler tabi haklısın :slight_smile:

Belki Brynden Tully kalbi kırık bir aşık bunu Martin yazmadan bilemeyiz.Fakat hala gay olayından gitmesi kendisini taklit etmesi olur.

Jon Connington olayı yeter bence abartmaz daha fazla.

Aynen

Ben Edmure Tully’nin ölmeyeceği görüşündeyim. Hatırladığım kadarıyla 100 Altın Pelerinli ve 20 kadar şövalye ile Castely Kayasına sevk ediliyordu. Sancaksız Kardeşlikte bu sayıdan daha fazla adam bulunuyor ve bence Edmure veya İri Jon’un konvoyu saldırıya uğrayacak ve Kızıl Düğün esirleri serbest kalacaktır. Tytos Blackwood dışında sağlam bir direniş ortaya koymayan Nehir Lord’ları bir lidere kavuşursa çatışmalar tekrardan başlar.

Kesinlikle katılıyorum Aegon’un varlığı, Lannister-Tyrell soğuk savaşı, muhtemel Martell ayaklanması, Kuzey ve Nehir Topraklarında idari boşluk yaratacaktır.Blackfish bunu kullanabilir hatta Aegon ile ittifak yapabilir.

Bence de Blackfish Sancaksız Kardeşlik’e yani kız kardeşi Cat’e katılacak önce Edmure Tully’i kurtaracak sonrasında ise ya sahte olduğunu bilmedikleri Arya’yı kurtarmak için Kışyarına doğru ya da Sansa’yı kurtarmak için Vadi’ye doğru hareket edeceklerdir. Vur kaç taktikleri ve -eğer Vadi’ye yönelirlerse- Royce’ları ikna ederek gizli kapılar ardında vs planlar yapacaklardır.

Bu haneyi de hiç sevmem.Ya küçük hanelerden olsun ya da sonsuza kadar bitsinler.Freyların altında olsalar çok iyi olurdu. :smiley:

Tully’ler artık teknik olarak Frey’lerin altındalar sevinebilirsin :slight_smile:

O liderliği Edmure’mu yapacak?Brynden Tully ancak böyle bir şeyi başarabilir.

aynen edmure’un öyle bişey yapabilceğini sanmıyorum kesinlikle.
bu arada niye o kadar az adamla yollamışlar edmure’u çok kolay av olurlar