Harrold Hardyng

Harrold Hardyng

Lakap

“Varis Harry”
Genç Kartal

Ünvan

Sör

Bağlılık

Hardyng Hanesi

Doğum

±285 A.K.Ç

Kitaplar

Kargaların Ziyafeti

Sör Harrold Hardyng, genellikle Varis Harry ya da Genç Kartal diye anılıp yiğit ve yakışıklı bir şövalyedir ve Leydi Anya Waynwood’un koruyuculundadır. Robert Arryn’ın olası varisidir.

Tarih

Harrold, Hardyng Hanesi’nden bir şövalyenin ve Alys Arryn ve Elys Waynwood’un en küçük kızının en büyük oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Leydi Anya Waynwood’un himayesine alınmış ve Demirmeşe’de yetiştirilmiştir. Harrold hala gençtir ancak genç olmasına rağmen bir piç kızın babası olduğuna dair söylentiler vardır.

Robert’ın Varisi

Jasper Arryn’ın iki oğlu bir de kızı vardı. Jon Lord olmuş ve arkasında bir oğul bırakmıştı, Robert. Jon’un kardeşi Ronnel, oğlu dünyaya geldiği esnada ölmüştü ve oğlu Elbert daha sonra Kral Aerys II tarafından öldürtülmüştü.
Jon’’un kız kardeşi Alys’in sekiz kızı ve bir oğlu olmuştu. Talihsizlikler serisi dolayısıyla çocuk ve dört kız genç ya da çocuk yaşta ölmüştü, beşincinin bir çocuğu olmuş ve o da ölmüştü, altıncı bir septa olmuş ve diğeri de bir sessiz kız kardeş. Son ve en genç kız olanı da Harrold’ı doğurduktan kısa süre sonra ölmüştü, böylece Robert ve Harrold, Jasper Arryn’ın son varisleri olarak kalmış ve bu nedenden ötürü Harrold, Robert’ın muhtemel tek varisi olarak kalmıştır. Eğer hasta Lord Robert bir varis bırakmadan ölürse, Harrold hanenin bir üyesi olarak Kartal Yuvası Lordu ve Vadinin Koruyucusu olacaktır.

[b]Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti[/b]

Genç olmasına rağmen hakkında alt tabakadan doğum bir kıza sahip olduğuna dair dedikodular vardır. Taşyazı da şövalye yaverleri için düzenlenen ufak bir turnuvadan sonra Lord Yohn Royce tarafından şövalye ilan edilmişti. Petry Baelish, Arryn Vadisinin Lord Koruyucusu olarak Harrold ve kendi piç kızı “Alayne” olarak tanıttığı Sansa Stark arasında bir nişan ayarlamıştır. Sansa’nın gerçek kimliğini açıklamayı planlayarak Kışyarı’ını onun adına geri almak için düzenlemeler yapmıştır.

Notlar

1. Konuyu az önce ekleyip sildim ancak Çeviri Ekibine ait bir çeviri olduğından ve arşivde görünmesi gerektiğinden yeniden eklenmiştir.

2. Konu vikiye eklenmiş olup şuradan ulaşabilirsiniz : Harrold Hardyng

Baelish is Coming :’(

Üç Kraliçe kehaneti vardı Serçeparmak’ın, oradaki kraliçelerden biri olarak da Sansa görülüyordu. Şimdi bu uşak bizim bacıyla evlenince kendini Kuzey ve Vadi’nin Kralı mı ilan edecek?

@“Genç Kurt” kehanet ?

Ben gülerim ama bu Kuzey kralı olursa,hangi lord bunu kabul etsin daha çok Kuzey muhafızı ünvanında hak iddia edebilir Demir Tahtdan ayrılabileceklerine ihtimal bile vermiyorum hem Sansa ile evlilikleri nasıl olucak ki Sansa evli.

sansa evliliğinin gereğini yerine getirmediği ve hala bakire olduğu için boşanabiliyor.

Evlilik sadece Yüce Septon tarafından bozulabiliyor diye biliyorum.

İyi de Kuzeyde evlilikler nasıl bozulcak o zaman

-ebilmek i kullanırken o manada kullandım zaten :slight_smile:

@“Willas” hatırlarsın Serçeparmak Beş Kralın Savaşı’ndan sonra Üç Kraliçe’nin Savaşı’ndan bahsediyor ama sonuçta bu gerçekleşmediği için şuanlık kehanet diyebiliriz.

Ağaçlar tarafından :smiley:

sansa kuzeyin eskilerine dua etmiyor diye biliyorum hatta septası felan var ve yediye daha yakın onun için @willas ın dediği şekilde olur.

Septa Yedi hakkında eğitmiyordu ki onu nasıl Leydi gibi davranacağını öğretiyordu sadece.

de sonuçta septa yani onun yanında kala kala yediye yakınlaştı bence… ve hatta dizidemiydi ya da kitapta da varmı bilmiyorum ama 7 ye dua ediyor hiç eskilere dua ettiğini hatırlamıyorum…

@“Genç Kurt” canım benim bunun neresi kehanet ? Petry ne zaman büyücü oldu ?

Sansa, Yedi’ye inanıyor. En çok.

Poitik bir kehanet, kehanet sadece büyücüler tarafından yapılmaz bence :smiley:

Bu arada Sansa sürekli Kralın Toprakları’nda Tanrı korusuna gidiyordu ve Sept’e dua etmeye gittiğini hatırlamıyorum?

Tanrı korusuna Dontos var diye gidiyordu. Ama işte Sansa, Yedi’ye daha yakın. Anlamadıysanız atın kendinizi.

@“genç kurt” tanrı korusuna gidiyor ama orda büvet ağacı yok ve oraya dontos için gidiyordu bir nevi :slight_smile:

Ama yinede Eski Tanrılara bağlı görünücektir ki herkes böyle kabul ediyor.

Sonra anasının kızı diyince bana kızıyorsunuz :smiley:

Johnny Bravo’yo benziyor bu adam.