Harry Potter Serisi Hakkında

Harry Potter severlerinin film, oyuncular hakkında paylaşım yapabilicekleri bölgedir…

Harry Potter serisi, İngiliz kadın yazar J.K. Rowling tarafından yedi kitap olarak yazılan fantastik romanlar ve onlardan uyarlanan filmler serisidir.

Dünya çapında elde ettiği başarı ve yakaladığı satış rakamlarıyla çığır açmayı başarmış ve edebiyat tarihine geçmiştir. Harry Potter serisinin yedinci kitabı piyasaya çıktığı ilk gün ABD’de 8,5 milyonun üzerinde bir satış rakamı yakalayarak erişilmesi güç bir rekora imza atmıştır.

Harry Potter serisinin ilk kitabı, Harry Potter ve Felsefe Taşı, 1997 yılında piyasaya çıkmıştır. Yedi kitaplık serinin günümüz itibariyle tümü tamamlanıp satışa sunulmuştur.Ünlü serinin kitapları, "Dünyanın En Hızlı Satan Kitabı" ve "Dünyanın En Çok Satılan Çocuk Romanı" unvanlarını şimdiden üstlerine almışlardır. Kitap serisi,her yaştan okurun ilgisini çekmiştir.

KİTAPLAR

-Harry Potter ve Felsefe Taşı
-Harry Potter ve Sırlar Odası
-Harry Potter ve Azkaban Tutsağı
-Harry Potter ve Ateş Kadehi
-Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı
-Harry Potter ve Melez Prens
-Harry Potter ve Ölüm Yadigârları

FİLMLER

-Harry Potter ve Felsefe Taşı
-Harry Potter ve Sırlar Odası
-Harry Potter ve Azkaban Tutsağı
-Harry Potter ve Ateş Kadehi
-Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı
-Harry Potter ve Melez Prens
-Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 1
-Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2

HOGWARTS BİNALARI

Gryffindor

Başkan: Minerva Mcgonnagall
’Kurucu: 'Godric Gryffindor

Arma: Kırmızı, altın bir aslan(Kırmızı bir alanın üstünde altın bir aslan bulunur.Bu nedenler Gryffindor’un rengi altın ve kırmızıdır.)
Hayalet: Sir Nicholas de Mimsy-Porpington (Neredeyse Kafasız Nick)
Özellikleri: Gryffindor’lar cesaretleriyle bilinirler.(‘Yiğittir Gryffindor’da Kalan Çocuklar!)’

Konumu: Gryffindor Kulesi’nin girişi yedinci kattadır. Giriş büyük bir pembe ipek elbise giymiş Şişman Kadın tablosunun arkasındadır. Eğer doğru parolayı biliyorsan ona söylersin, o da arkaya doğru açılarak yuvarlak girişi açığa çıkartır. Dinlenme odası rahat koltuklar, bir şömine ve birçok masa içerir. Şömine iletişim kurmak için dışarıyla bağlantılıdır fakat çok önemli bir olay olmadıkça Gryffindorlular aileleriyle iletişim kurmak için baykuş kullanırlar. Ayrıca salonda bulunan duyuru panosunda gerçekleşecek Hogsmeade gezileri, ikinci el kitap alım-satımları veya öğrencilerin bireysel Çikolata Kurbağası Kartları değişimleri veya benzeri değişimler yapılır.

Kuleye çıkan iki merdiven vardır. Erkekler merdiveni üzerinde yedi yatakhane bulunur. (Her yıl için.) Kızların merdiveni üzerinde de yedi yatakhane bulunmaktadır.(Her yıl için.)

Kızların merdivenlerinin üzerinde bir büyü vardır. Böylece eğer bir erkek onların merdivenlerinden yukarı çıkmaya çalışırsa birkaç adım sonra merdivenler düzleşir ve merdivenler kaydırak şeklini alır. Çıkan kişi de kayarak merdivenin başına döner.

Hufflepuff

Başkan: Profesör Pomona Sprout
Kurucu: Helga Hufflepuff

Arma: Siyah porsuk. (Armada bir siyah porsuk altın bir arazide görülüyor, bu nedenle Hufflepuff’ın renkleri sarı ve siyahtır.)

Hayalet: Şişman Keşiş.
Seçmen Şapka’nın tanımı: Belki de düşersin Hufflepuff’a, Haksızlığı hemen kaldırıp rafa, Adalet uğruna savaş verirsin, Her yere mutluluk götürmek için.

Konum: Giriş yapılan portreye erişebilmek için Giriş Salonu’ndaki ana merdivenlerin sağındaki kapıdan geçmelisiniz. Her ne kadar İksir Sınıfı’yla aynı seviyede olsa da İksir Sınıfı’ndan olabildiğince farklıdır. Diğer Ortak Salonlarda görebildiğimiz gibi Hufflepuff Ortak Salonu da bina renkleriyle bezenmiştir. Gryffindor Kulesi’nde olduğu gibi Hufflepuff Ortak Salonu da sarı renkli askılarla donatılmıştır ve içeride birçok konforlu koltuk bulunmaktadır. Birçok tünel de bulunmaktadır.Hufflepuff çalışkanlığa, disipline, sadakâte ve arkadaşlık ilişkilerine değer veren binadır. Ambleminde porsuk bulunurken, renkleri kanarya sarısı ve gece siyahıdır. Bu binanın başkanı herboloji öğretmeni Pomona Sprout, hayaleti ise Şişman Keşiş’tir. Hufflepuff’un kurucusu Helga Hufflepuff’tır.

Ravenclaw

Başkan: Profesör Filius Flitwick
Kurucu: Rowena Ravenclaw

Arma: Gök mavisi, bir kartal ( Mavi alanın üstüne bir kartal, bu yüzden Ravenclaw renkleri mavi ve bronz)
Hayalet: Helena Ravenclaw, (Gri Leydi)
Seçmen Şapka’nın tanımı: Ravenclaw kısmetin belki, Oradakilerin hiç çıkmaz sesi, Mantıktır onlarca önemli olan, Öyle kurtulurlar tüm sorunlardan.

Konum: Ravenclaw Kulesi Şato’nun batı yanına konumlandırılmıştır. Giriş, beşinci katta, tepede sıkıca sarmalanmış bir merdivenden gidilen bir kapıdır. . Kapıda hiç kol ve anahtar girişi yoktur, ama konuşan, bronz, kartal şeklinde bir kapı tokmağı vardır Tokmak bir soru sorar, eğer doğru cevap verirsen, tokmak cevaptaki kişiyi över ve kapı sallanarak açılır. Ortak oda, diğer ortak odalar gibi Binanın renkleriyle dekore edilmiştir. (mavi ve bronz ipek duvar asmaları, ve yıldızlarla dekore edilmiş bir gece-mavisi halı). Ve duvarlar, zarif kemerli camlarla çevredeki dağların mükemmel görüntüsünü görmeyi sağlar. Kitaplıklar, masalar ve sandalyeler, ve girişin karşısında, yatakhanelere giden başka bir kapı vardır. Bu kapının yanında, Rowena Ravenclaw’ın diademini taktığı, beyaz mermer heykel bulunur.

Slytherin

Başkan: 1997’deki kaçışına kadar, Profesör Severus Snape, sonra Horace Slughorn. Horace slughorn’un emekliye ayrılması ve Severus Snape’in geri dönmesi nedeniyle yeniden Severus Snape.
Kurucu: Salazar Slytherin.

Arma: Gümüş bir yılan (Yeşil bir alanın üstünde gümüş bir yılan, bu yüzden Slytherin renkleri gümüş ve yeşil) Yılan kurucunun çatalağız olmasını ifade eder.
Hayalet: Kanlı Baron

Konum: Slytherin ortak salonu alçak tavanlı, yeşil lambalar ve sandalyeler ve heryerdeki kurukafalarla zindan gibi görünür. Gölün altına kurulmuştur .

Seçmen Şapkanın tanımı: Düşersin belki de Slytherin’e sen, Bir başkadır sanki oraya giden, Amaçları için neler yapmazlar Açıklasam bitmez sabaha kadar.

Slytherin hırsa, kurnazlığa, liderliğe, becerilikliğe ve en önemlisi büyücülerin saf kan olmasına önem verir. Ama safkan olmaları onlara ayrı bir avantaj sağlamaz. Sadece övünürler. Ambleminde yılanı kullanan bina, renk olarak da yeşil ve gümüşü benimsemiştir. Kurucusu ise Salazar Slytherin’dir. Severus Snape ve Horace Slughorn Slytherin’in eski başkanlarıyken, Kanlı Baron binanın hayaletidir. Öğrencilerinin hepsi saf kandır. Slytherin ortak salonu ve yatakhanesi, Hogwarts Gölü’nün altındaki bir zindanda yer almaktadır. Sert taşlardan yapılmış uzun ortak oda yer altındadır ve tavandan sarkan yeşilimsi ışıklarla aydınlanırlar. Odada çoğu şey siyah deridir. Korkutucu heykellerle doludur.

Bu binada yetişen öğrencilerin hemen hemen hepsi karanlık büyülerle ilgilenir. Voldemort da Hogwarts’ta okuduğu sırada bu binaya seçilmiştir.

Dersler ve Öğretmenler

Biçim Değiştirme

Biçim değiştirme esasen bir nesnenin özelliklerini değiştirme sanatıdır. Dersin öğretmeni Profesör McGonagall olup, “Değiştirme Sihirleri” (bazı nesnelerin yalnızca bir parçasını değiştirmek, örneğin bir insana tavşan kulakları vermek); “Kaybolma Sihirleri” (bir nesneyi tamamen yok olmasını sağlamak ve “Yanılsama Sihirleri” (boş havadan dışarı nesneler yaratmak) gibi konular dahil kuram tabanlı bir derstir. Cansız bir nesneyi canlı bir nesneye dönüştürmeyi mümkün kılar. Felsefe Taşında McGonagall bir kediye dönüşmüştü.

Karanlık Sanatlara Karşı Savunma

Genellikle K.S.K.S. şeklinde kısaltılır. Bu ders diğer büyücüler tarafından yapılan büyüleri, tılsımları, lanetleri ve uğursuzlukları engellemeyi, Karanlık Sanatlara karşı koymayı, Karanlık yaratıklardan ve kötü büyülerden korunmayı sağlayan savunma yöntemlerini öğretir.

Dersin profesörü hep değişir. Lord Voldemort bu dersin öğretmeni olmak istemiş, ama işi alamayınca derse uğursuzluk büyüsü koymuştur. Quirrell, Gilderoy Lockhart, John Remus Lupin ve Alastor Moody’in başına gelenlerden sonra okul müdürü Albus Dumbledore derse yeni bir profesör bulmakta epey zorluk çekmiştir. Sihir Bakanlığı’ndan olan Dolores Umbridge ise ilk senesinin sonunda Yasak Orman’da at adam sürüsünün saldırısına uğrayarak dersin uğursuzluğu konusundaki bitmez tükenmek bilmeyen söylentileri körüklemiştir.6.sınıfta İksir hocası Prof. Snape bu dersin sorumlusu olmuştur.Dumledore’un neden böyle bir karar aldığı son kitapta ortaya çıkmıştır. Bu Snape’in Zaferi şeklinde Melez Prens’te anlatılır.Snape’in Dumbledore’ı öldürmesinden sonra kaçması dersi yine başsız bırakmıştır.

  1. Sınıfta ise bu derse Ölüm Yiyen Amycus Carrow girmektedir. Hogwarts Savaşı sırasında Lord Voldemort ölünce ders üzerindeki uğursuzluk kalkmıştır.

Aritmansi

Sadece birkaç öğrenci bu dersi alır. Neden derseniz, aritmansi çok sıkıcı ve karmaşık bir ders olarak okulda ün salmıştır. Genellikle zeki öğrenciler derse girip Profesör Vector’ün sıkıcı konuşmalarını dinlemeyi göze alırlar. Hermione de bunlardan biridir.

Sihirli Yaratıkların Bakımı

Dumbledore sihirli yaratıkların bakımı dersi için Hagrid’e görev vermiştir. Hagrid olmadığı zaman Profesör Grubbly-Plank bu işi yapar. Hagrid bütün sihirli yaratıkların zararsız ve mükemmel olduğu görüşündedir. Harry, Ron ve Hermione Hagrid’i kırmak istemedikleri için Hagrid’in bu düşüncesine katılırlar. Hogwarts bekçisi yaratıklara karşı büyük bir sevgi beslemektedir ve bu dersin profesörlüğünü almakta pek gecikmemiştir. Patlar Uçlu Kelekerler, Hipogrif ya da Testraller olsun, Hagrid yaratıkların özelliklerini sıkıcı sıkıcı anlatmak yerine genellikle uygulamalı olarak göstermeyi tercih eder.

Kehanet

Uçuk kaçık biri olan Profesör Trelawney tarafından Kuzey Kulesi’nde ve At Adam Firenze tarafından ilk kattaki mistik olarak tasarlanmış bir sınıfta öğretilen derstir. Bu derste sihirli kürelere, çay, kahve ve el fallarına bakarak gelecek hakkında kehanetler yapılır. Çoğu kişi tarafından gereksiz ve saçma bir ders olarak bilinse de günümüzde gerçek kehanetler vardır.

Bitkibilim

Profesör Sprout’un seralarda yapılan dersidir. Asa kullanımı gerektirmese de derslerden kurtulup, sihirli bitkilerle uğraşmak bazı öğrencilerin hoşuna giden bir aktivitedir. Neville Longbottom bu derse karşı çok ilgili olmakla beraber, üstün yeteneğe sahiptir bu derste.Daha sonra bu dersin öğretmeni olur.

Sihir Tarihi

Bir hayalet olan Profesör Binns tarafından öğretilir. Büyücü dünyasının, ünlü büyücü ve cadıların geçmişi anlatılır. Çok az öğrenci bu sıkıcı dersten zevk alır.(bkz.Hermonie Granger)

Muggle Bilimleri

Bu ders tamamen Muggle’larla ilgilidir. Büyücülere Muggle’ların yaşam tarzları ve alışkanlıkları hakkında bilgi verilir. Voldemort, görevinden istifa etmiş olduğu sanılan (kaybolduğu için böyle düşünülmüş olabilir) Muggle Bilimleri öğretmeni Charity Burbage’ı, Avada Kedavra laneti ile Malfoyların malikanesinde öldürmüştür. Cansız bedenini de hortuluk’u olan yılanı Nagini’ye akşam yemeği olarak sunmuştur. Draco Malfoy evinde olan bu olaydan çok etkilenmiştir.

İksir

Karışık olmasından ve yoğun çalışma gerektirmesinden dolayı çoğu kişi tarafından önemli bir ders olarak görülür. Profesör Snape de dersi pek kolay yapıyor sayılmaz. Öğrenciler Snape gelip onları eleştirene kadar masalarında oturur, kazanlarında malzemeleri karıştırıp, kaynatıp iksirler yapmaya çalışırlar. Ders Hogwarts binasının hapisane kısmında gösterilir. Melez Prens kitabından bu yana iksir öğretmenliğini Horace Slughorn üstlenmiştir.

Astronomi

Astronomi dersine Profesör Sinistra girer. Ders Hogwarts’ın en uzun kulesi olan astronomi kulesinde gerçekleşir. Öğrenciler astronomi dersinde gezegenleri ve yıldızları gözlemlerler. Ayrıca 6. filmin sonunda Dumbledore Severus Snape tarafından avada kedavra laneti ile bu kuleden aşağı düşmüştür.

Tılsım

Tılsım karışık büyüleri, lanetleri, kapsayan bir derstir. Kısa boylu sevimli biri olan Profesör Filius Flitwick tarafından öğretilir. Öğrenciler objeleri uçurmak, çağırmak gibi şeyleri öğrenirler.

Uçuş Dersleri

Uçuş Dersleri, öğrencilerin süpürgeleriyle uçmayı öğrendikleri derstir. Dersin öğretmeni olan Madam Hooch ayrıca Hogwarts’ta Quidditch hakemidir. Harry, ilk bölümde bu derste Malfoy, Neville’nin Hatırlatıcısını aldığı için Harry onu uçarak kovalamıştır. Malfoy’un attığı Hatırlacıyı 15 metre pike yaparak yakalayan Harry’i gören Profesör McGonagall onu 1. sınıfta olmasına rağmen Gryffindor Quidditch takımına almıştır.

ÜYELER

canan.o
Crescent Moon
Ramsay Bolton
The Wendigo

Her birini en az 5 kez izlemişimdir…

Ölüm yadigarlarında sapıttı film.

O da birşey mi en az 100 defa izledim :tongue:
Çok sevdiğim bir seridir kitaplarını okumadım ama onları da okumayı düşünüyorum :slight_smile:

5ler takılmış orda düzeltiyim :smiley:

Çocuk kitabıymış peh. Hayatımın serisi… Film repliklerini ezberledim artık, kitapları yuttum.
wealeyisourking x33

heheh :smiley:
5 kere mi iyimiş ben canım sıkıldıkça Harry Potter izliyorum gerisini sen düşün :stuck_out_tongue: ben en fazla bütün seriyi 4 defa izlemişimdir ki filmleri tekrar tekrar izlemeyi sevmem :smiley:

Snape hayranı birisi olarak, onun geçmişini her izlediğimde üzülürüm kötü olurum ya, onun o ‘‘Always’’ deyişi bitirir beni.

açıkcası bana saçma geliyor bu seri sürekli iyiler kazanıyor…

Üyelere benide ekleyebilirsin.

Nedense ben Dumbledore’dan nefret ediyorum -,-

Aynen. dumbeldor bunağın teki.

Filmdeki isimler ve anlamları

• Alastor (İskoç) - Alexander’dan geliyor.

• Albus (İngilizce) - Yaşlı; akıllı koruyucu.

• Alicia (İngilizce) - Alice isminin bilinen bir şeklidir, “doğru sözlü” anlamına geliyor.

• Amos [Diggory] (İbranice) - Sıkıntılı, dertli. İncil’de: Eski bir vasiyet Peygamberi.

• Angelina (Rusça) - Angela isminin kısa bir şeklidir, “melek; haberci” anlamlarına geliyor.

• Arabella [Figg] (Latince) - Güzel kurban taşı.

• Armando [Dippet] (İspanyolca) - Armand isminin başka bir şeklidir, “soylu asker” anlamına geliyor.

• Arthur (İrlandaca) - Soylu; yüksek tepe. (İskoçca) - ayı. (İngilizce) - sallamak. (İzlanda) - yol yandaşı.

• Bellatrix (Latince) - Güzel, kutsal, mutlu; neşe getiren.

• Bill (Almanca) - William isminin kısa bir şeklidir, “azimli koruyucu” anlamına geliyor.

• Cedric (İngilizce) - Kabile reisiyle savaş.

• Charlie (Almanca) - Charles isminin bilinen bir şeklidir, “çiftçi; kuvvetli ve yiğit” anlamlarına geliyor.

• Cho (Korece) - Güzel.

• Colin (Yunanca) - Nicholas isminin kısa bir şeklidir. Nicholas, “yavru aslan” ya da “budala çocuk” anlamındadır.

• Cornelius (Yunanca) - Karaniya ağacı. (Latince) - Boynuz -renkli.

• Dean (Fransızca) - Klavuz, lider, reis. (İngilizce) - Vadi.

• Dennis (Yunanca) - Mitoloji’de şarap tanrısı Dionysius’un yandaşıdır.

• Dobby (İngilizce) - Robert isminin bilinen bir başka şeklidir.

• Dolores (İspanyolca) - Kederli. Hristiyan inancına göre: Santa Maria de los Dolores - kederlerin Kutsal Meryem’i - (Bakire Meryem için kullanılan bir isimdir.)

• Ernie [Prang] (İngilizce) - Ernest isminin bilinen bir başka şeklidir.

• Fleur (Fransızca) - Çiçek.

• Fred (Fransızca) - Frederick isminin kısa şeklidir, “barışçıl hükümdar” anlamına geliyor.

• George (Yunanca) - Çiftçi.

• Gilderoy (İrlandaca) - Kral’ın sadakati.

• Ginny (İngilizce) - Genevieve isminin kısa şeklidir, “insanların kadını” anlamına geliyor.

• Gregory [Goyle] (Latince) - Kuvvetli bekçi.

• Hannah (İbranice) - Cana yakın.

• Harry (İngilizce) - Harold isminin bilinen başka bir şeklidir. Harold, orduyu yöneten kişi anlamına geliyor.

• Hedwig (Cermen) - Savaşmak.

• Hermione (Yunanca) - Dünyevi.

• Ignatius [Percy’nin göbek adı] (Latince) - Öfkeli, heyecanlı.

• James (İbranice) - Yerini alan kimse, vekil.

• Justin (Latince) - Doğru, dürüst.

• Katie (İngilizce) - Kate isminin bilinen başka bir şekli, “saf, masum” anlamına geliyor.

• Lavender (bitki bilim) - Tatlı bir bitkiyi koklamak.

• Lee (İngilizce) - Boğa çayırı, koyun alanı. (Çince) - Erik, şiirsel.

• Lily (Latince, Arapça) - Lilith ve Lillian isimlerinin bilinen başka bir şekli. (İbranice) - Zambak; masum, lekesiz.

• Lucius (Latince) - Işık; ışık getiren.

• Luna (Latince) - Ay.

• Lupe [Lupin’e yakın] - Kurt.

• Macnair (İskoç) - Varisin oğlu.

• Marietta [Edgecombe] (İtalyanca) - Mane isminin bilinen başka bir şekli.

• Marjorie [Dursley] (Yunanca) - İnci.

• Michael [Corner] (İbranice) - Tanrı’ya benzeyen kimse.

• Minerva (Latince) - Akıllı. Mitolojide akıl tanrıçası.

• Molly (İrlandaca) - Mary (Meryem Ana) isminin bilinen başka bir şekli.

• Myrtle (Yunanca) - Karanlık yeşil çalı.

• Narcissa [Malfoy] - Nergis. Narcissus isminin bilinen başka bir şeklidir, mitolojik gençlikte; kendi yansımasına âşık olan kimse.

• Neville (Fransızca) - Yeni kasaba.

• Nicholas [Flamel] (Yunanca) - Muzaffer insanlar. Hristiyan inancına göre; çocukların koruyucu azizi.

• Nymphadora (Latince) - Peri, genç ve güzel kız, armağan.

• Oliver (Latince) - Zeytin ağacı. (İskandinav) - İyi yürekli; şefkatli.

• Olympe [Maxime] (Yunanca) - Cennet gibi.

• Padma (Hindu) - Nilüfer cinsi çiçek.

• Pansy (Yunanca) - Çiçek; güzel kokulu. (Fransızca) - Düşünceli, endişeli.

• Parvati (Hindu) - Dağların kızı.

• Penelope [Clearwater] (Yunanca) - Dokumacı. - Mitoloji’de Odysseus’ın akıllı karısı, bir Yunan kahramanıdır.

• Percy (Fransızca) - Percival isminin bilinen başka bir şeklidir, “vadi delen; ruhsal gizemin tülünü aralayan” anlamlarına geliyor.

• Peter (Yunanca, Latince) - Küçük sallantı.

• Petunia (Yerli Amerikan Dili) - Çiçek.

• Rita [Skeeter] (Sanskrit) - Cesur, namuslu, güvenilir. (!)

• Remus (Latince) - Süratli, çabuk kızan, anlayışlı.

• Ronald (İbranice) - Reginald isminin kısa şeklidir. (İngilizce) - Kral’ın danışmanı; Reynold isminin bir değişik şeklidir.

• Rudolphus (Almanca) - Ünlü kurt.

• Seamus (İrlandaca) - James isminin değişik bir şeklidir. (James “vekil” anlamına geliyor.)

• Severus (Fransızca) - Sert, haşin, katı, keskin.

• Sirius (Yunanca) - Kıvılcım saçmak ya da bir şey yakmak.

• Susan (İbranice) - Zambak.

• Sybil (Yunanca) - Kâhin, peygamber. Mitolojiye göre Sibyl’ler Tanrıların mesajlarını ileten kâhinlerdi.

• Terry [Boot] (İngilizce) - Terrance isminin bilinen başka bir şeklidir, düzeltmek anlamına geliyor.

• Tom [Riddle, Inkeeper] (İngilizce) - Thomas isminin kısa şeklidir. İkiz anlamına geliyor.

• Vernon (Latince) - Bahar gibi; gençlere özgü.

• Viktor (Latince) - Kazanan, fatih.

• Vincent [Crabbe] (Latince) - Kazanan, fatih.

• Zacharias [Smith] (Almanca) - Zachariah isminin değişik şeklidir.“Tanrı hatırlattı” anlamına geliyor.

Alıntıdır…

Heyy Dumbludore’a laf yok!
Bunak dediğiniz adam bütün büyücüleri cebinden çıkarır.

yeteneğine saygım var zaten, sonlarda bir gıcık oldum nedense :frowning:

Bu arada beni de üyeler arasına ekleyebilirsin :slight_smile:

beni de ekle :smiley:

ne,duymamış olayım.nıt,nıt nıtttttt :sad:

Ekledim :smile:

Filmde yanlış yansıtılıyor,kitapları okumamış isen böyle bir kanıya varmış olabilirsin.

Ayrıca 3 tane yardımcı kitaplarda var;

Ozan Beedle’nın Hikayeleri,
Çağlar Boyu Quidditch,
Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?

Evet okumadım ondan olabilir