Hart of Dixie

Sonbahar sezonunun başlarında Rachel Bilson‘ın yeni dizisinin Ghost Angeles olacağı, dizinin yapımcılığını The O.C.’de beraber çalıştıkları aynı zamanda Chuck ve Gossip Girl’ün de yaratıcısı olan Josh Schwartz‘ın yapacağı duyurulmuştu. Fakat NBC‘nin yeni patronu Bob Greenblatt’in ilk icraatlarından biri bu diziyi başlamadan bitirmek olunca, Schwartz ve Bilson tamamen farklı bir projeyle The CW kanalına taşındılar.
Schwartz, Hart of Dixie‘de The O.C. ve Gossip Girl’ü ortak yürüttükleri yapımcı Stephanie Savage ile çalışacak. New Yorklu genç bir doktorun, küçük güney kasabalarından birinde çalışmaya başlamasını konu alacak komedi/drama karışımı bir dizi diyebiliriz Hart of Dixie için. Diziyi yine Schwartz’ın ekibinden Leila Gerstein yazacak. Rachel Bilson ise bu genç doktoru canlandıracak oyuncu.
Oyuncusundan yönetim kadrosuna, herkes yıllardır beraber çalışıyor. Hatta çalıştıkları kanal bile aynı. Dizinin konsepti de The CW için uygun gözüküyor.Durum böyleyken eğlenceli ve uzun yıllar izlenesi bir dizi beklememiz yanlış olmayacak.:smile:

Yönetmen
Jason Ensler

Yapım
2011/ABD

Tür
Dram

Senaryo
Leila Gerstein

Görüntü Yönetmeni
Robert Gantz

Oyuncular
Rachel Bilson, Jaime King, Scott Porter, Nancy Travis, Cress Williams, Ann Mahoney, Bethany Geaber, Carrie Malabre, Mckaley Miller, Richard Bagoly, Robin Mullins, William Hutchings, Wilson Bethel

IMDb puanı:7.7

Karakterler
Zoe Hart

Wade Kinsella

George Tucker

Lemon Breeland

Lavon Hayes