Hayalet (Ulukurt)

Ghost

Hayalet Jon Snow’un albino ulukurtudur. Adını renginden ve sessiz hareket etmesinden almıştır. Sahibi gibi aileden dışlanmıştır.

Görünüşü
Beyaz tüylü ve kırmızı gözlüdür. Jon Hayalet’in kırmızı gözlerini aynı Ormanın Çocukları’nın Büvet Ağaçlarına oydukları gözlere benzetir. Kardeşlerine göre daha iridir.

[b]Son Olaylar

Taht Oyunları[/b]
Kardeşleri gibi annesinin ölüsünün yanında bulundu. Robb öncelikle iki dişi üç erkek kurt yavrusu buldu, Jon beş Stark çocuğuna beş kurt diyerek kendisine yavru istemedi, tam giderken bir tane daha, karların arasında kalmış beyaz bir kurt gördü Jon. Theon bu yavruyu fazla yaşamaz diyerek öldürmek istedi ama Jon önleyerek yavruyu sahiplendi. Jon’la birlikte Sur’a gitti. Hayalet mükemmel bir zekaya sahiptir, sıklıkla Jon’un yararına birçok iş yapmıştır. Jon Gece Gözcüleri’ni terk edince Hayalet Jon’a ihanet etmiş ve arkadaşlarını uyandırmıştır.

Kralların Çarpışması
İlk İnsanların Yumruğu’nda ejderha camı silah zulasını bularak Jon’a göstermiştir. Jon bazen uykusunda kurt olduğunu görür ama başlangıçta bir anlam veremez. Ygritte Jon’a warg gücünü açıklar ve Hayalet’le kurduğu bağlantıdan bahseder. Hayalet genellikle Jon’un yanında kalır ve bazen yanında savaşır.


Kılıçların Fırtınası

Jon Hayalet’i Kara Kale’ye bilgi götürmesi için gönderir. Uzun bir süre ortalıkta gözükmez. Kara Kale Savaşı sonrası Stannis Baratheon Jon’a bir Stark olmayı ve Kışyarı’nı önerir. Bu sırada da Samwell Jon’u Lord Kumandan yapma planlarına başlamıştır. Tam Jon’un teklifi kabul etmeyi düşündüğü sırada Hayalet geri döner ve Jon Hayalet’in kardeşlerinden ne kadar farklı olduğunu, ve kendisinin de bir piç olduğunu hatırlar ve teklifi reddeder.

Ejderhalarla Dans

Jon Hayalet’in bedenindeyken hayatta olan kardeşleriyle bağlantıya geçti. Nymeria sürüsündeki kurtlarla birlikte aya sarkı söylüyordu ve Tüylü köpek Skagos’da bir tek boynuzla dövüşüyordu. Yaz’ın hayatta olduğunu düşünüyordu ama Sur’un Arkadında olduğu için onunla temasa geçemiyordu.
Kızıl düğün’de Boz Rüzgar’ın ihaneti sezdiği gibi Hayalet de Gözcülerin ihanetini sezdi ve saldırdı. Ancak Jon bu davranışın Kara Kale’ye getirilen derideğiştirenden kaynaklandığını düşündü. Bowen Marsh ve arkadaşlarının ihanetinde sahibine yardım edememiştir. Hayaletin akıbeti bilinmiyor.

karda yürüycen izini belli etmiycen deyimini kendine felsefe edinmiş stark ulukurtlarından en sevdiğimdir :slight_smile:

En sevdiğim ulukurt. :slight_smile:

Albino olduğundan kurtların arasında en güçlüsü ama ömürleri daha az oluyormuş.

kardeşleri bundan daha iri olmayacakmı hatta doğduğunda en ufak ve en güçsüz doğuyor(albino olduğu için) …

doğuşta evet. ama sonra daha iri hale geliyor ama yaşamları kısa diye bilinir.

albinoların kısa yaşadığını biliyorum ama daha sonradan en iri ulukurt olduğu gözümden kaçmış teşekkürler…

Hepsini seviyorum bu kurtların :slight_smile:
Sur’un ötesine gidince Jon bunla iletişime geçemiyor :open_mouth:
Çünkü Sur böyle nasıl desem, iki dünyayı birbirinden ayırıyor :frowning:

Kürkleri iyidir bunların…

Leydi’nin cesedini Kışyarı’na götürme kararı muhafızları şaşırtmıştır ve Lord Stark’ın cevabı şöyledir:
Lannister kadını onun kürküne asla sahip olamayacak

bilmem anlatabildim mi :smiley:

En karizmatik ulukurttur.