Hayali Karakter Oluşturma [ FORUM OYUNU ]

[b]Merhaba arkadaşlar bu oyunumuzda asoiaf dünyasında istediğiniz gibi bir karakter oluşturabilirsiniz isteyenler üstteki kişinin oluşturduğu karakteri puanlayabilirler.
Ben başlıyorum örnek olarak.

Karakter : Orys II Baratheon

Annesi : Cersei Lannister
Babası : Robert Baratheon

Robert Baratheon’un tek gerçek meşru oğlu.

Simsiyah saçları ve buz mavisi gözleri vardır babasına çok benzer özellikle savaş ve kılıç - çekiç kullanmada yeteneklidir. Babası gibi savaşırken kılıç yerine çekiç kullanmayı tercih eder. Cesur , onurlu ve babası gibi yakışıklı birisidir. Abisi Joffrey’in aksine zulümden zevk almaz ve tahtta gözü yoktur. Çekici babası tarafından 13. isim gününde hediye edilmiş çok özel bir çekiçtir. Tutacak kısmının duvarın ötesindeki devlerin kemiklerinden yapıldığı iddia edilir. Diğer tüm çekiçlerden fazla parlar , hafif ama sağlamdır. Babası tarafından diğer çocuklarının hepsinden fazla sevilmektedir. Babasının ölümü sonucunda kendi içine kapanık bir çocuk olmuştur. Lord Eddard Stark onu kendisi eğitmek istiyordu ama Kral Joffrey tarafından idam edilince bu hayal suya düşmüş oldu. Orys Eddard Stark’ın idamı sırasında Abisine ve annesine son derece şiddetli şekilde karşı çıkmış hatta çekici ile abisinin kaşını yarmıştır. Bu olanlardan sonra 5 Kralın Savaşı sırasında kaçarak amcası Renly’in yanına gitmek istemiş ama başaramamıştır. Westerosun lordlarının ortak görüşüne göre Joffrey’in Orys’ten önce doğmuş olması tanrıların halka zulmüydü.[/b]

Karakter:Erax Greyjoy
Annesi: Srax Greyjoy
Babası:Mrax Greyjoy

Mütavazi bir hayatı vardı.Bir ailesiyle plaj keyfi yaparken köpekbalıgı saldırısıyla ailesini kaybetti.Sonra adını Trax olarak değişti ve dünyadaki tüm köpekbalıklarını öldürmeden durmayacagına sözverdi.Sonra acımasızca köpekbalıklarını yakalatıp onlarla oyun oynadı.Hepsini öldürdükten sonra acımasızlar cemiyetini kurdu ve tüm westerosla oyun oynadı.Hepsini yendi.Sonra demir tahta 3 tekerlek taktırdı.

Karakter:Khal Draga
Babası:Knasis
Annesi:Eries
Kültürü:Dothraki

Çok soğuk ve sisli bir havada doğmuştu Draga.Annesi onu doğururken ölmüştü.Çok iyi kılıç kullanan,çevik ve güçlü biriydi.Bir Khal’ın kansüvarisiyken khal’ın ölümüyle tüm rakiplerini yenerek Khal olmuştu.Zor bir hayatı ve yöneticek 20.000’den fazla askeri vardı.Sürekli savaş içinde olduğu için evlenememiş ve haliyle bir varisi olmamıştı.Çocukluğu eğlenceli ve güzel geçmiştir.Babası onu zorlamadan eğitmiş ve daha önce hiç bir babanın yapmadığı bir şey yaparak savaşı ona bir oyunmuş gibi öğretmişti.Ama büyüdüğünde kardeşi ona düşman olmuş ve onunla savaşmıştır.İstemeyerekte olsa kardeşini öldürmüştü.Yaşadığı zaman boyunca Essostaki 7 khalasarı yıkıp büyük bir khalasar oluşturmuştur.Fakat ölümü trajik ve korkunçtu.Tam 12 kansüvarisinin kendisine ihanet etmesi sonucu katledilmiş ve bedeni parçalara bölünerek diyardaki tüm khalasarlara gönderilmiştir.Ölümüyle khalasarı dağılmış ve soyu sona ermiştir…

Not(Trax’iev biraz saçma ve komik yazmış puanım 4 :D)

Wikide Orys Baratheon Aegon I in piç kardeşi ve Baratheon hanesinin ilk kurucusu olarak görünüyor zaten,eğer isminin ikincisi ise Orys II diyebilirsin

Biliyordum zaten ondan esinlenerek bu ismi vermiştim ama Orys II yazmak aklıma gelmemişti düzelttim , teşekkürler.

Cekicle ilgili detaylar hos olmus. Ama bence hikayeye bu kadar yakin karakterler yerine ayni evrende ama bizim karakterlerre kesismeyen yeni karakterler yaratmak daaa keyifli ve inandirici olur. Mesela biz Robertin ogullarinin sacina gozune cekicine cok alistik.(gendryden bahsediyorum ya da edric storm gerci onun cekici yok). Orijinallik ve inandiricilik acisindan daha iyi olur uzak katakterler. Ben bir Khal dusunuyorum yazicam bir ara. Khal Mahqaros karakterin adi ve Kızıl Kuzu’nun hikayesini de yazabilirim heralde. Kızıl Kuzu ise bir Lhazareen ama halkını savaşmaya ikna ediyor falan. Bir ara yazacagim iki karakteri ve karsilasmalarini