Hayırseverliğin bedeli :)

Esenyurt’ta elinde piknik tüpü ile sağ tarafına doğru yamulmuş bir teyze görüpte yardım ettiğim içim başıma gelenler;

-teyzem yanına gidip yardım etmek istediğimi söyleyince önce tuhaf tuhaf baktı sonra neden yardım ediyorsun diye sordu başladım derdimi anlatmaya

-teyzemin endişesini gören yakındaki esnaf arkadaşlar hemen başımıza üşüşüp’ hayırdır teyze’ deyip olaya müdahil oldular gördüğüm tacizci muamelesinden sonra teyzem sağolsun pişkin pişkin arabama bindi bende yarı pişman direksiyona geçtim

-daha 100m gitmeden arka koltukta teyzeyi gören masum taksici beni korsan taksici sanıp ’ %%&/&(/&/&+=)(/ KORSAN TAKSİCİSİ ’ diye bütün övgülerini sıraladı

bir yardım edelim dedik hırsız sapık korsan taksici muamelesi gördük bu ne iş…

Sonra da git şimdi bir daha yardım et. :slight_smile:

Haha birdaha iyilik yapma :smiley:

İşte böyle böyle iyilikten soğutuyorlar insanları.ayıp ayıp.
Ha bu arada o teyze de bel fıtığı olur inşallah.

Sonuçta doğru olan bir şey yaptın. Bunun rahatlığıyla keyfine bak ve doğru bildiğin şeyi yapmaya devam et derim ben. Bu olay zaten hayatta 1-2 kez karşına çıkabilecek bir zincirleme reaksiyon :confused:

Ayrıca o insanları da suçlamamak gerek. Nerden bilebilirsin, belki teyzenin başına daha önce öyle bir olay gelmiştir? O adamlar da senin dediğin gibi teyzenin endişesine gelmişler. Korsan taksicilikte gerçekten varolan bir şey olduğundan ve taksicileri direkman etkilediğinden taksici abimiz stresli geçen günün ardından sende patlamıştır.

Diye düşünüyorum :confused: E tabi tam tersi de olabilir ama direkman o insanlara kötü adam olarak bakmak, bu adam teyzeyi taciz ediyor demekten farksızdır.

komik :smiley:
şey gibi… çölde kutup ayısına denk gelmek gibi :s

bence de doğru olanı yapmışsın hani iyilik yapamayacak duruma geldik. en çok her şeyi üstüne alınan kadından nefret ediyorm

nasıl bir toplum yaratıldıysa ıyılkten bıle bir şey arar olduk ama olsun @Skagos iyilik yap denize at demişler

Geçmesi için kapıyı tutunca bozulan kızdan iyidir yine de

esenyurtta başına daha kötüsü gelmediği için şükret bence :smiley:

Sen kendini biliyorsun en azından ama sadece teyzenin bir tuhaf bakışının bu noktaya gelmesi de ayrı ilginç. İyilik yaptığını biliyor musun biliyorsun. Çıkarın var mı yok. O zaman bazı şeyleri görmemezlikten gelmek ya da o anki psikolojik durumlarına vermek lazım. Yine olsa yine yap. Eminim binde bir rastlanır bir durumdan sadece biridir.

Forumun kufurle ilgili dusuncesini bilmiyorum ama spoiler icinde kufur var.

Teyzecim siksem sikilmezsin diyerek çeker giderdim valla.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

heh işte onun gibi bişey :smiley:

gıcık kadın.ölmüşte sırf gıcıklık olsun diye hortlamış herhalde XDDD

Nine şaşırmıştır tabii.
Yardımsever insanlar daha zor bulunuyor bu günlerde.
Neyse ki senin ve benim gibi insanlar hala hayatta.

kadın ya seni evine götürüp,gazozuna ilaç atıp seni bayıltsaydı.gözünü buzlarla dolu bir küvette açardın mazallah.böbreksiz olarak :frowning:

İnsanlarda ki güvensizlik bu devirde çok fazla, bu tepkiler ondan kaynaklı.
Yeni toplum yapısı böyle galiba. Yardım etmek istesen bile art niyet arıyorlar, bu da toplumda egemen olan düşünce yapısını ortaya çıkartıyor :confused:

Arkadaşların dediği gibi sen doğru olanı yaptın, vicdanın rahattır en azından. :slight_smile:

ya birsey sorabilirmiyim cok ozur diliyerek guslun varmiydi?

yorumlar güzel,duyarsız bir toplum olmuş çıkmışız açıkcası.çok iyi niyetli ve insanlara çok acıyan biriydim ama askerlik ve esenyurtta karşılaştığım insan manzaralarından sonra anladımki masum bakışların ve boyun bükmelerinin ardındaki o cahilliğin verdiği önyargılı davranışlar ve ellerine geçecek en ufak bir para,imkanla tam da ’ acıma yetime,garibe döner …’ durumunu alıyor.özellikle askerlik yapanların ne demek istediğimi anlayacağına eminim

hacı sen esenyurtta yaşıyorsun ve bu kadarıyla kurtarmışsan kendini şanslı saymalısın… :smiley:

aslında esenyurtla alakası yok ortada o kadar çok kötü olay ve örnek varki artık insanlar kendilerini güvende hissetmiyor.
yıllar önce Bursa da okurken evim kükürtlüdeydi ki bursanın en elit yerlerinden birisidir orda da teyzemin biri( evet gene :slight_smile: ) koca poposunu her seferinde çantasına vura vura yürüyerek arkadaşıyla sohpet ediyordu ve sonunda çantasının içindeki telefonu son bir popo darbesiyle düşürdü ve bende hemen telefonu alıp kadına uzattım–ya da uzatamadım bilmiyorum çünkü büyük bir baş ağrısı içinde olduğum yerde kaldım-- gözümün kararması geçtiğinde başımda elinde çantayla 2. darbeyi vurmaya hazırlanan koca popolu teyze ve onu tutmaya çalışan diğer koca popolu teyze vardı Allah tan yanındaki teyze telefonun düştüğünü ve benimde yardım amaçlı olarak o telefonu tuttuğumu farketmişki ciddi bi durumdan kurtuldum.haftalar sonra o kadının yan apartmandaki komşum olduğunu farkettim saolsun böreksiz yemeksiz bırakmadı affettirdi kendisini :slight_smile: