HBO 2019 tanıtım videosundan 8. Sezon görüntüleri

8-sezon

BD auf Twitter: "😱😱😱😱… " 4 saniyelik bir kısa kesit geldi.

Youtube : 38.saniyede

sophie çok güzel oynamış :slight_smile: o bakışlar… 4 saniye de bu kadar duyguyu geçirmek…
bu arada jon’un diz çökmesi çok matah bişeymiş gibi sansa’ya gururla bakması ayrı bişey tabii :joy:
dany’nin tatlı ama zoraki gülümsemesi,sansa’da ki gerginliği,pekte hoş karşılanmadığını fark etmiş sanki. -ya da bana mı öyle geldi,çok hızlı geçiyor sahne :thinking:

Hahahaha Sansa harika tepki vermiş

Kale senin mi de başkasına veriyorsun demeli orada Jon ama nerede.

:smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts:

Fular da pek yakismis Kraliçeme :grin: Yaklasirken sürekli Jon’a bakmasi da bir ayri güzel :heart_eyes:

Gerilim sahane ama, beklenildigi gibi :smile:

Edit : O degil de… Dany Winterfell’de… Dany Winterfell’de… Sunu söylemek bile acayip degil mi? :smile:

Sansa “Bak șu an aldın Winterfell’ı” der gibi bakıyor.

Eveeet insanlarin dikkatini ilk çeken sey geliyor… :grin:

Dany’nin beli mi kalinlasmis? Kiyafeti bel kisminda daha genis sanki.
Ve Sansa’nin da sanki dikkatini çekmis, gözleri oraya takiliyor.

… denmis.

Ne düsünüyorsunuz?

Düşünülecek bir şey yok ki kesin zaten artık.

Yani ama sanirim bu kadar çabuk, ilk bölümden apaçik ortada olmasini beklemiyordu kimse, ben de! Tabi tahmin, yorumlama dogruysa.

Geçen sezonda apaçık ortadaydı ama anlıyorum heyecanını ben de bir Theon görsem (hayal) belki bu kadar heyecanlanabilirdim.

Yaa olay tam o degil, yani anladin mi emin degilim :grin:
Elbette belliydi geçen sezondan beri ama bu hamilelik olayinin daha ilk bölümden belirgin olmasini, açiga çikmasini beklemiyordu kimse. Buradaki görüntü ise aksini gösteriyor, Dany basbayagi kilo almis gibi görünüyor, Sansa’nin konusmadan önce, ya da konusurken, her neyse gözünün sanki oraya takilmasi falan filan…
Herkes bu hamileligin daha sonra, Jon’un kendisiyle ilgili gerçegi ögrenmesinin ardindan sonra ortaya çikmasini bekliyordu, tahminler bu yöndeydi. Olay bu.
Ama dedigim gibi, sanki ilk bölümden bilinecek gibi bu görüntülerdeki Dany’nin kilolu görünmesi gerçekten de buna bagliysa… Ya da basitçe hava soguk diye kat kat giyinmistir… :smile:

Winterfell’e gelmeleri ne kadar sürmüş olabilir ki direk oraya gideceklerse hamile olduğu için değil soğuk olduğundandır.

Ben de öyle düsündüm basta ama… Ejderha Kayasindan Beyaz Limana kadar gemi yolculugu + Beyaz Limandan Winterfell’e koca orduyla yolculuk. Toplamda yklasik 1300 km mesafe var. Tabi ne kadar sürede asilir? Gemi yolculugu ne kadar sürer? Kalabalik kara yolculugu? Orasini bilemem ama mümkün olabilirmis galiba hamileligin Winterfell’e varmadan ortaya çikmasi, az biraz belirginlesmesi.

Olabilir yol 2 ay kadar sürer gibi toplam dizi ilk kez zaman kavramına uymayı tercih etmiş olabilir.

ben nedense altında farklı bir amaç arıyorum Sansanın lafında ya zaman kazanıyor yada jon a söylüyor ona söyler gibi ki jon un hakkını gasp edip ona vermez kuzey hele sansa bu kadar şey yaşamış güvenip güvenmeyeceğini blmediği bir kraliçedense jon u tahtta isteyecektir zatende hak onda
LF yide böyle gülerek kandırmıştı

1300 km dedim ama yanlis da olabilir bu arada, daha fazla olabilir.
Hmmm… Dizi aslinda az çok zaman kavramina uyuyor zaten :grin: Kusursuz degil, ama zannedildigi kadar yanlis, kötü de degil.

Bize göstermiyorlar sadece :smiley: 1300 km sadece Beyaz Liman Winterfell arası olabilir yoksa çok daha fazla o mesafe.

Sansa orada yengesiyle yeni tanışan görümce gibi geldi bana çoktan Dany alacağını aldı zaten Sansa hiçbir şey yapamaz sadece böyle ters ters konuşur.

Beyaz Liman - Winterfell arasi yaklasik 800 km diyorlar, yeni bir tablo buldum, orada yaziyor. Ama Ejderhakayasi’na mesafeler yazmiyor, o yüzden…

Bize aslinda “gösteriyorlar”. Net bir sekilde degil ama bir replik, bir durum ile aradan zaman geçtiginin mesajini veriyorlar.
Varys olayinda mesela… Dany’nin Daario ile konusmasinda, Daario gemilerin neredeyse hazir oldugunu söylüyor. Sonra gemileri de görüyoruz, çogunda Targaryen sancaklari, ejderha süslemesi. Zaman geçmis yani, Varys düsündügümüz gibi isinlanmamis aslinda. Ittifaki kurar kurmaz dönmüs Meeren’e anlasilan. Dizide de zaten kitaptakine benzer bir zaman karmasasi var. Bazi bölümler sadece birkaç günü anlatirken, bazilari aylari anlatiyor.
Veya 7.sezonun 4.bölümünde… Herkes Dany ve Dothraklar isinlandi mi dedi. Ki aslinda Jaime’ler epeydir yoldalardi. Karasu’nun oradalar, önden giden ve altin tasiyan arabalarin KL’ye vardigi haberi geliyor sahnede, ki ayrica yanlis hatirlamiyorsam Tarly yavas ilerledikleri için sikayet ediyordu… Ee öte yandan yaldir yaldir gelen Dany ve Dothraklar…

Kusursuz degil ama dedigim gibi, aslinda zannedildigi kadar kötü, mantiksiz da degil.

Gemi yolculuğunun ne kadar sürdüğünü yazmamış amca evirip çevirmiş lafı Cat’in povunda demek ki o da bilmiyor.
Kitapta ve dizinin ilk sezonlarında bu geçişlerin çok belirgin olmasına alışınca son 2 sezonda biraz kargaşa var gibi geldi yoksa dediğin gibi gösteriyorlar bir şekilde ama anlamak kolay olmuyor.