HBO 2019 tanıtım videosundan 8. Sezon görüntüleri

8-sezon

Bu oluyormuş:D

Ahahahaha olsun bence de :rofl:

Bence de olsun. O kadar kolay yelkenleri suya indirmesin.

Çocuk altın saçlı yeşil gözlü oluyor. Yine Lannister ama bu defa kısa olan.

Kısa olan sen misin? Zeki olan sanıyordum seni.

Dany’nin Beyaz giymesi bir Stark gelini olduğu anlamına geliyor

Sansa’nın bakışları :+1:

Son olarak şu Sansa’yı evlendirin artık

Şimdiye kadar gördüğüm en iyi got capsi :joy::joy::joy::joy::joy:

dizide bile jondan başkasını yakıştıramıyoruz ona :smiley:

Bir dakika

Ben videoda Sansa’ın lafını duymamışım(ortam müsait değildi)

Winterfall sizindir diyormuş Dany’e

@Robb-Stark @BasbugStannis ve diğerleri, ben olayı yanlış anlamışım kardişlerim. Jon Snow’a gömdünüz zannetmişim alslfl

Neyse Ned Stark’ın kemikleri sızladı falan demişsiniz de Sansa’nın bu lafı Robert kışyarına vardığnda Ned’in Robert’e dediğinin aynısı. en son baktığımda Ned Stark Kuzeyin Bağımsızlığını kazanmak için savaşan biri değildi. Hadi Robb Stark deseniz biraz anlaşılır gene. Kitaptaki Jon iyi ama dizideki Jon Robb’a göre daha fazla sönük. Ancak Ned Stark da az önce bahsettiğim gibi Robert’e diz çökmüştü ve Robert vardığında aynı lafları söylemişti. Şimdi derdiniz nedir şişman abaza ve esasında Targ piçinden türeyen, Durrandon zamanlarında Kuzeye girmeye yaklaşamamış haneden gelen birisine diz çökmek çok mu iyi yani :joy:.

Ned o zamanki duruma göre tercih yapru. Jon da yapılabilecek en mantıklı tercihi yaptı. Haa bütün bunlara rağmen geyik aşkı sönmezse, böyle de vizyonsuzsa sızlarsa sızladsın.

Ekşi sözlük’e baktım da,Sansa’yı gömen gömene ;

• Sansa’nin yalamadigi kralice kalmadı bu sefer de khalesi’ye hanimim cekiyor.

• Sansa’nın bakışı bakış değil. kezban modunu açmış yine. o değil jon snow kardeşimin de başını yakacak.

• Sansa yine babasının kemiklerini sızlattı… o ağacın altında ananla babanın hatırası var… gerizekalı sansa!

Milletin gücü Sansa’ya yetiyor.Jon,diz çökünce “Helall! Alkışş…Alkışş…” .Sansa hörmet gösterince “Tuhhh Allah belanı versin…Nerde sopam ? sopamı getirin…” Yok yani yanında Jon var.ona bir şey demiyorlar Sansa’yı gömüyorlar.Kimler izliyor lann bu dizi yi ?

işte kız saygı gösterse suç,saygı göstermese ayrı suç. :smile: gerçekten çok değişikler.asıl hala dany ye khaleesi diyen var.o daha sinir bozucu :smile:

Abi zaten Sansa Winterfall’in sahibi değil ki versin? Orasının sahibi Jon. Vadi lorflarına güvenip gaza gelse isyan çıkarsa bu sefer Akgezenler kapıya dayanmışken bölücülük yapan mal olur.

Ekşi’deki entryler benim de sinirimi bozdu. Sansa Winterfell’i ciddi ciddi Dany’ye vermiş gibi konuşan, tepki gösterenler var. Sansa’ya saydırmıșlar falan, yok Ned’in kemikleri sızlarmıș… Yaa bu kadar mı ne izlediğinden haberi olmaz insanın?
Jon Kuzey’in Kralı olarak Dany’ye diz çökmüş, Sansa’nın bundan haberi var, ve Jon’un kararını desteklemekten başka çaresi yok o noktada, hoşuna gitmese de yapılacak tek ve en mantıklı şey bu. Ve nasıl ki Ned Robert’i karşıladığında “Winterfell sizindir” dediyse, Sansa da Dany’yi aynı sözle karşılıyor. Bu kadar!
Kıza bunun için “aptal” ve burada yazamayacağım birçok şey söylemişler, şaka gibi. Ned’in kemikleri sızlarmıș… He canım he, sızlar. Ned gurur duysun Sansa ile bence. Şimdiki Sansa’daki akıl olsaydı Ned’de, kelleyi kaybetmezdi. Birde ne güzel bakın, Ned’in zamanında öldürülmesine engel olmaya çalıştığı Dany Winterfell’e gelmiş ordusuyla, Starklarla el el’e vermiş, birlikte diyarı kurtarmak için savaşacaklar… Buna mı kemikleri sızlayacak Ned’in?

ben hala o sahnenin gösterildiği gibi olmadığını düşünüyorum
Sansa LF yi de hiç beklemediği anda vurmuştu
“burada seni yargılamak için toplandık” sanki Arya ya diyor gibi, mahkum gibi gelende Arya ama ondan sonra “Lord Bealish” demişti ki bu sahnenin böyle olması bana G o T tarzı olarakta gelmiyor bence ya zaman kazanıyor orada yada aynen LF nin yargılanmasında yaptığını yapacak
ne olacak orada öyle dedikten sonra bir kere Jon un taht hakkından vazgeçekler ve kuzeyde güllük gülistanlık durum sanmıyorum ve beklemiyorum böyle birşey
Sansaya kızmalarını anlıyorum dizideki Sansa öyle bir yerdeki her duruma müsait Jon ve diğer karakterler her durumda seviliyor

Mana arıyorlar.kaşın kara,gözün ela.kimseyi bulamadın mı ? Vurr Sansa’ya ! :grin:

Bende aynı şeyi söylüyorum.Oranın Müdürü,Patronu,Şefi Jon.Jon,fiziken diz cokemese de (yatalaktı) ruhen diz çöktü.Sonra fizikende çöktü ama konumuz bu değil.Sansa’nın yaptığı merhaba demek gibi bir şey.usulden.Adetten.belli ki Jon söylemiş.adam yanında.yani tepki gosterilecek biri varsa Jon ki, bu da saçma .çünkü ortada tepki gösterilecek bir durum yok.Savaş kapıda.Jon’un Dany ile ittifak kurmaktan başka şansı yoktu.iki tarafta birbirine muhtaçtı.Akıllıca bir is yaptılar.Sonra gönül ba gıda kurdular daha güzel oldu.Hal,ahval,durum böyleyken bu neyin tatavası anlamadım.buna kızdım.Sansa’nın bölücülük yapacağını düşünmüyorum.en fazla trip atar.o kadar.

Sakın ol Kraliçem.Ekşi sözlük iyice lağım çukuruna dönmus.ipini koparan orda.ağzı olan konuşuyor.Daha ağır yorumlar vardı paylaşmadım.ilk bastakinide yumussattım.Birilerinin kemikleri sızlıyorsa,o da Atalarımızdır.Bugunleri görselerdi biz bunlar için mi savaştık,can verdik derlerdi.öyle leşş bir nesil var.

Sansa bu saaten sonra bir şey yapmaz.ne buna fırsat var (savaş) ne de bir sebep. ayrıca kafasını bulandıracak,destek verecek kimsede yok.Lf olayı farklıydı.Sansa,Bran ile konusmustu.Tezgahı önceden hazırlamıştı.Bence Arya’nın da haberi vardı çünkü hic şaşırmadı. (Ablam,size bir soru sordu Lord baelish ?) Sözün özü ; Armutla,Elmayı karıstırmamak lazım.Sansa’nın bir şey yaptığı yok ona biz roller biçiyoruz.Kraliçe olmak istiyor,şöyle yapacak diyoruz.Jon’u sevmiyor, böyle yapacak diyoruz.Bence biraz haksızlık yapıyoruz.Evet ihtirasları var ama kötü biri değil.

Yav aslında Ekşi çok dikkate alınacak bir mecra değil her zaman GoT konusunda.

Bu tarz serilerin belli bir izleyici kitlesi olur. Ama GoT’u her tipten insan izliyor. Amerikan dizilerinden başka bir şey bilmeyen ergenlerden tut da dandik Türk dizilerini ağlayarak izleyen teyzelere kadar(gerçi son kısma ne kadar ulaştı bilmiyoeım ama mesaj alındı bence slsld)

Dany’nin Jon’un halası olduğunu anlamayanlar bile var

Benim bir arkadaşım kitapları okuduğu halde Dany’nin Jon’un halası olduğunu anlamadı yani Rhaegar’ın kim olduğunu anlamamış o kadar okuyup.

Benim görmek istediğim sahne Sansa’nın cümleyi söylerken Jon’a dönüp reverans yapması. Ancak böyle olursa sezon finalinde serçeparmağın ölüm sahnesinde yaptığıyla aynı olur. Bir kral hareket yalnızca bir kere yapılmalı bence :joy:
Öte yandan kesinlikle Jon’a teslim etmeli. Çünkü Jon’dan teslim aldı. Jon kuzey kralı olarak Winterfell’i Sansa’ya teslim etti Sansa bu görevi layığıyla yerine getirdi bu sadece Jon’un değil Robb’un Ned’in hatta tüm kuzeyin emaneti. Ve bu emaneti aldığı kişiye teslim etmek onun görevi.

Ama Jon teknik olarak başkasına diz çöktü. Aslında Jon’a reverans yapması kral hareket olur. Ama pratikte Jon’un kararına karşı çıkmak olur.

Şundan dolayı dedim evlatları abisi ve babasının katili olan adamın kızına diz çöktüler ya o yüzden. Robb konusuna hiç girmeyelim. Adam öldü bir daha esamesi okunmadı.