HBO Yöneticileri: George R.R. Martin Yazmaya Devam Ettikçe Game of Thrones Bitmez!

#1

Geçtiğimiz günlerde HBO yöneticileri kanalın devam eden ve yeni başlayacak dizileriyle ilgili birkaç açıklama yaptı. Son gözdeleri Game of Thrones hakkında da konuşuldu elbette ve genel olarak bizleri sevindirecek bir gelişme çıktı ortaya.

İlk olarak HBO’nun diğer dramaları gibi Game of Thrones’un sezonunun neden 12 bölümden oluşmadığı sorulmuş yöneticilere. Onlar da “Eğer 12 bölüm yapılabilecek olsa, yaparlardı. Dizinin yaratıcıları 10 bölümde çok daha kaliteli bir yapım ortaya çıkardıklarını düşünüyor” demişler. Diğer soru ise; her ne kadar HBO kolay kolay dizi iptal eden bir kanal olmasa da, Game of Thrones’un ne kadar bir ömrü olabileceğine dâirmiş. Yöneticiler bu sefer de, dizinin uyarlandığı A Song of Ice and Fire kitap serisinin yazarı ve dizinin de yazar kadrosunda bulunan ‘George R. R. Martin yazmaya devam ettikçe Game of Thrones sürecektir’ şeklinde bir açıklamada bulunmuş.
Ayrıca şakayla karışık dizinin 20 sezon devam etmesini istediklerini belirtseler de, genel kanı Game of Thrones‘un 5-7 sezon arası süreceği yönünde. Şöyle bir bakınca yedi sezon gayet mantıklı geliyor aslında. Çünkü geçen ay beşinci kitabı çıkan A Song of Ice and Fire serisi yedi kitaptan oluşacak. Ama tabii yıllarca bire bir ilerlemek çok uzak bir ihtimal. Mesela ikinci sezonda üçüncü kitaptan bazı olayların işleneceği konuşuluyor. Nitekim dizi her yıl aralıksız devam etse bile beş veya altıncı sezona geldiğimizde muhtemelen serinin altıncı kitabı yeni çıkmış, yedinci kitap için de önümüzde daha birkaç sene olur tahminen. Dolayısıyla eğer kitaplarla paralel ilerlemek istiyorlarsa ne yapıp edip diziyi 8-10 sezon sürdürmeliler. 5-7 sezon civarında olacaksa da mecburen dizinin sonu, beş veya altıncı kitaba denk gelecek.

Tabii bunların hepsi tamamen tahmini şimdilik. 3-4 sene sonra konuşmamız gereken konular. Özetle şunu diyebiliriz ki; Game of Thrones -çok büyük bir aksilik yaşanmadıkça- uzun yıllar devam edecek.

Blog Kaynak

#2

inşallah yarısında bitirmezler ve cıvıtmazlar böyle devam ederse bende izlemeye devam ederim

#3

Eğer seri 7 kitap olacaksa, sanmıyorum en fazla 7 sezon olacağını. Ben 3. kitabın iki sezona dağılacağını duymuştum, 8 sürer bence.