HBO'nun bu defa sosyal medya hesapları hacklendi


#1

[font=Georgia]Gün geçmiyor ki HBO’dan yeni bir hack haberi gelmesin. Bu defa firmanın resmi Twitter ve Facebook hesapları hacklendi. Hackerlar güvenlik ile ilgili HBO’ya küçük bir not bıraktı.

[font=Arial, Helvetica, Verdana]HBO’nun başı hackerlarla büyük dertte. Her gün yeni bir hack haberi aldığımız HBO’nun önce 1.5 TB’lık verisi çalındı, senaryolar sızdırıldı, dizilerden bölümler sızdırıldı ve henüz yayına girmemiş diziler paylaşıldı. Son olarak HBO’nun sosyal medya hesapları hacklendi.

[font=Arial, Helvetica, Verdana]Kendilerini OurMine adıyla tanıtan hacker grubu HBO’nun Twitter hesabını ve resmi Game of Thrones Facebook sayfasını ele geçirdi. OurMine bu hesaplardan paylaşımlarda bulundu.

[font=Arial, Helvetica, Verdana][font=Arial, Helvetica, Verdana]Hacker grubu, HBO’nun hesaplarında şu metni paylaştı:

[font=Arial, Helvetica, Verdana]Selam. OurMine burada. Güvenliği test ediyoruz. HBO ekibi, güvenliğinizi güçlendirmek için bizimle iletişime geçin – ourmine.org

[font=Arial, Helvetica, Verdana]

[color=#ff6600][font=Arial, Helvetica, Verdana]Para Karşılığı Güvenlik Koruması Sağlıyorlar

[font=Arial, Helvetica, Verdana]OurMine’ı gri şapkalı hacker grubu olarak tanımlayabiliriz.Genellikle ünlülerin sosyal medya hesaplarına sızıyor ve “Sadece sizin güvenliğini test ediyoruz. Lütfen güvenliğini güçlendirmek için ourmine.org’u ziyaret edin.” şeklinde kısa bir not bırakıyor. Daha sonra da para karşılığında ünlülerin sosyal medya hesaplarını koruyor.

[font=Arial, Helvetica, Verdana]
[font=Arial, Helvetica, Verdana][font=Arial, Helvetica, Verdana]OurMine daha önce Mark Zuckerberg, Spotify CEO’su Daniel EK, Google CEO’su Sundar Pichai ve Netflix’in resmi Twitter hesaplarını hackleyerek gündeme gelmişti.

[font=Arial, Helvetica, Verdana][font=Arial, Helvetica, Verdana]Kaynak : https://www.engadget.com/2017/08/17/hbo-hack-social-media/?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber


#2

You know nothing HBO

Ya bari bütün hack olaylarını üzerine alıp bilerek sızdırdık falan deseler. Baya baya milletin diline düştüler, zor kurtarırlar prestiji.


#3

Bence bilerek yapıyorlar koskoca HBO bu kadar kolay hacklenemez. Her bölüm rekor kırıyor herifler


#4


#5

Parayı bulan hacker HBO ya dalıyor.Lobi işi bunlar görün bakın.


#6

HBO’yla dertleri ne hala çözebilmiş değilim. HBO Spain’le HBO India’nın “yanlışlıkla” sızdırmış olabileceğini hiçbirimiz yemedik. Bir insan nasıl yanlışlıkla bölüm sızdırır ya? Bir hacker grubu 1,5 terabayt çalıyor, diğer grup sosyal medya hesabına giriyor ki bilgisayardan biraz anlıyorsanız sosyal medyayı hacklemek basit bir işlem. Bana en mantıklı gelen HBO’nun rakip kanallarından biri buna kaynak oluyor. Aynı sene herkesin HBO’yla kafayı bozması tesadüf olamaz çünkü.


#7

ourmine are back demişler… güzel iş çıkarıyorlar ama burda bi emek söz konusu. reytinglerde düşüş yok ama, yine de bölümlerin sızdırılması yerine sosyal medya hesaplarını hacklemeleri daha kabul edilebilirdi. aynı reklamı yine yaparlardı, yine istedikleri paraya kavuşurlardı. ilgi toplamak için bu kadar şerefsizlik yapmaya gerek yok sonuçta lmao