Hem selamlar hem sorular

[undefined=undefined]herkese selamlar,

kiliclarin firtinasinin sonuna kadar turkce okuduktan sonra devamini da ingilizce getiriyorum. su anda Dance of the dragons’un ortalarindayim, bitirmemek icin yavas gidiyorum.

Acikcasi benim takildigim nokta, sanki isin icine sihir, skinchanging, diriltme girdikce; bir de iliskilerden dogan cocuklarin saklanmasi, diger cocuklarin da aslinda baskalarinin cocuklari oldugu ortaya cikmasi kafalari surekli karistiriyor. Ölen Syrio belki de olmedi, jaquen aslina kim?, bundan sonra herkes herkes olabilir, dolayisiyla bir de onlarin cocuklari herkes olabilir diye dusundukce ana stream hikayeden kopuyorum.

Sizde de boyle bir hissiyat olusuyor mu yoksa bir bende mi kafalar karistikca karisiyor :slight_smile:

ps forumlara bakinca kafalar ayri bir karisiyor, rhaegar’i hatun gibi yazanlar bile var, koptum :slight_smile:

herkese selamlar.

Hoş geldin. Hiçbir şey anlamadım sorulardan ama çocuk ortaya çıkması falan dediklerin genellkile kafamı karıştırmaz. Rhaegar’ı kız olarak yazanlar var derken?

hoşgeldin, iyi forumlar ve sorularını daha anlaşılır yazarsan :)üstelik spoiler içeriyorsa belirtirsen iyi olur

Hoşgeldin.İyi forumlar

Hoşgeldin,bilmiyorum martin ne yapıyor yakında hayaletler ve uçan domuzlar filan çıkartır :smiley:

kafa o kadar karismis, siz anlayin artik. dusunduklerimi aktaramamisim bile.
aslinda kisaca soylemek istedigim; hayata dondurmeli ve oldurmeli black magic ve skinchanging ile hikayenin geri kalaninin degiskenligi cok artmadi mi? sanki her an hersey olabilir hissiyati yaratmiyor mu sizde hic?

ps. rhageryani hatun gibi anlamis oldugunu dusundugum birinin bir entrysini okumustum burada, resmen lyanna stark erkek miydi lan dedirtti bana bir an da olsa :slight_smile:

[undefined=undefined]Bir de dalla ile mance’in çocuğu, yabanil prensi ile ilgili bir beklentiniz var midir?

Öncelikle hoş geldin :slight_smile: soruların cidden karmaşık olmuş ama sanırım demek istediğin şu. Bize başından beri şu şunun çocuğu ya da şu böyle biri diye gösterilen karakterlerin daha sonra aslında öyle olmadığını öğrenmememiz gibi mi? kafanı karıştıran bi yere kadar inandığın bir şeyin sonradan değişmesi mi? yanlış mı anlamışım bilmiyorum ama :slight_smile:

Benim kafam karışmadı şu ana kadar ama dediğinde haklısın, özellikle son kitapta öldü bildiklerimizin yaşıyor çıkması falan bi tuhaflaştırdı olayları :smiley: Şaşırmak güzel oluyor da bazen çok mu kasıntı oldu bu diye acabalar oluşmuyor değil kafamda. Artık serideki her karaktere ve olaya şüpheyle bakar oldum.

bende ölüleri diriltme olayını hiç tutmadım.

Hoşgeldin :slight_smile:
Açıkcası bende şu kehanet olaylarına falan uyuz oldum ama bu serinin numarasıda o kafa karıştırma olaylarıdır.Asıl amaç kafamızın karışması,merak etmemiz bunu tartışmamız,teoriler üretmemmiz sonra yazarın bizi ters köşeye yatırması ve bizimde aaa adama bak ne yazmış ama dememiz. :smiley:

Ya Rhaegar’ın civ civ gibi gösterilmesi resmen karalama kampanyası gibi. Lanet olsun adamın iki tane çocuğu var. Ayrıca yeni şeylerin eklenmesi beni hiçbir zaman hikayeden koparmamıştır fakat yeni şeyler eklendiğinde yeterince bilgi verilmemesi acayip uyuz eder beni.

Foruma hoş geldin.

yorumlar icin tskler. gecen zaman zarfi icinde dance of dragons’un da son ceyregine ulastim!! su fikre sahibim:

1. ya herseye en detayinda kafa yorup, forumlari, oyunlari vs takip edip, herkesin 6ceddine kadar ogreneceksin, buyudur, kehanettir ne varsa kafadan girip iliklerine kadar hissedeceksin.
  2. yada geldigi gibi herseyi kabul edip, fazla kafa yormayip, her olayi kendi icinde anlayacaksin ve vaaay be tyrion da boyleymis bak seen! diyeceksin ve keyif alacaksin.

ben sanirim 2ye daha yakin olmayi tercih ettim,1.yol icin cok vakit ve boyle seyler icin ozel ytnk gerekiyor sanki :slight_smile:

tum kitaplara bakinca en has 2 adamimin tyrion ve serceparmak olduguna kanaat getirdim, bu bana not olsun.(son 2 kitapta kaypaklik yaparsam da kapak olsun.)

Hoşgeldin.

Gölge olayı beni çok bozdu :smiley:
Kehanetlere bayılıyorum ama tek yollu yapılmıyor yani, ateşe baksanda, yeşil rüya görsende oluyor hatta bazı karekterlerin hiç büyüyle alakası yokken kehanetimsi rüyalar görebiliyorlar.
Varglar çoook hoş.
Beni bozan diriltme değil öldü gibi gösterip iki sayfa sonra ölmediklerini öğrenmek bir de artık alıştık adamın karekterleri çatır çatır harcamalarına o yüzden şahsen ben direkt yutuyorum öldüklerini.

Hoşgeldin iyi forumlar, açıkcası benim de kafam karışıyor öldü denilen bir targaryen çocuğu büyüyüp Westeros’a geliyor…Syrio öldü yazar açıkladı bunu.Jaqen,Jaqen işte onda bir karmaşıklık yok :smiley:

Ekstra tartışma için bilgisine güvenebileceğin birilerine ya da bu foruma bağlı kalarak takılabilirsin. Daha önce hangi fantastik serileri okudun bilmiyorum ama bu türün tadı en çok devamını beklediğin o eser (örneğin Kış Rüzgarı) gelmeden düşüncelere karışıp "acaba"lara dalmaktır. Oyunları ise takip etmene lüzum yok hatta önermem de zira pek tutulmadılar.

En has adamlarını seçerken kurgunun entrika yönünü baskın tutmuşsun sanırım söylediğin karakterler savaşçılıklarından ziyade zekalarını kullanarak iş bitirenler çünkü. Mesajı attığın tarih itibarıyla son kitabı bitirmiş olabilrsin ama sen yine de Varys’e bi dikkat et 3.kitabın sonundan itibaren G.Martin çok iyi sakladı son kurşununu. :wink:

guzel nokatalara deginmissin robert. adamlar konusunda da haklisin, ozellikle tyrion’ın zekasını ve rahatlığını çoık tutuyorum. spoilerindaki karakterle ilgili noktana da katiliyorum, en has! ozelligi bile gercek olmayabilir, altindan bambaska bir karakter cikabilir.

Valla en uzun yaşayacakların başında geliyor gibi. Çünkü dikkat edilirse özellikle 4.kitapta ve daha öncesinde Littlefinger, özellikle 3.kitapta ve daha öncesinde Varys “taht oyunları” işte böyle oynanıra getirip herkesi piyon misali kullandıklarını belirtmişlerdi. Son kitapta da Tyrion birkaç sahnede cyvasse daki uzmanlığı misali aslında hepimiz “taht oyunları” oynuyoruza getiriyor. Bunlar önemli noktalar. Her zaman fantastik ögeler işe yaramaz çünkü. Hiç beklemediğin anda güvendiğin adamın karnına hançeri saplaması gibi…

Hoşgelin iyi forumlar.