Her Gönül de Bir Aslan Yatar / King Joffrey

karakterler

Hepiniz bu sahnede halaya durdunuz değil mi ?

O çırpınırken,şişeleri tokuşturup " Geberr!..Oğlu" dediniz değil mi ?

Peki hiç arka plandaki dramı düşündünüz mü ? Joffrey’in yaşını ? Mla,Dvara bağlama sebebini ?
Düşünmediniz değil mi ? Ona vurmak kolay geldi,sizde öyle yaptınız.Sansa çocuktu…Arya çocuktu…Ama Joffrey degildi ! Ne oldu da bu kibar,efendi,düzgün çocuk degisti ?

Biliyorum bu saaten sonra fikirlerinizi degistirmek mumkun degil.“İste hendek,iste deve.ister atla, ister düş.” modundasınız.Ama ben yinede Joffrey’in hazin hikayesini anlatacam.Görmek istemediklerinizi gözünüze sokucam.Algılarınıza reset atıcam.Bunu yapmam lazım.Aksi halde uyuyamam.

Efendim,Ensest ürünü meyvalarda,fiziksel ve zihinsel anlamda çürük çıkma olasılığı normal meyvalara oranla %1000 daha fazladır.Bu rakamı unutmayın ! Yani Tommen ile Myrcella da problem olmaması Joffrey de olmayacağı anlamına gelmez.Belli ki vardı.Peki bunu tetikleyen kimdi ? Starkların azgın Kurt’u Arya !

Joffrey o mel’un olaydan önce gayet kibar,efendi bir çocuktu.Sansa yı el üstünde tutuyordu.O günde öyle yapmıştı.Birazda alkol almıştı.burası önemli bunu da unutmayın ! Mustakbal es adayını (Sansa) ve baldızını gezdirecek,Onlara sarkılar soyleyecekti.Peki ne oldu ? Starkların asi kızı Arya,alt tabakadan bir cocukla takılmayı tercih etti.Sansa bunu gizledi,Jof’a söylemedi.iki sevgili gezintiye cıktı.Joff centilmendi,içtigi ickiden Sansa ya da ikram etti ama o da neee ? Bir sess !

Joffrey ilk baslarda kötü kokulu çocugun baldızını rahatsız ettigini zannetti.Onlara dogru gittiginden Arya’nın darbe yedigini gördü.“Gücün ona mı yetiyor dombili.Baldızı mı rahatsız etmeye utanmıyor musun ?” dedi.Çocuk karşısındakinin “Prens” oldugunu unutmus “Sörr!” deyip duruyordu.Sınıf bilincinden yoksun oldugu gibi,saygıdan da bi haberdi ! Joffrey’in ona ders vermesi gerekti,Nisanlısının ve baldızının yanında küçük düşmüştü.Kasabın ogluna laf geciremeyen biri Kral olsa ne yazardı ki? Elalem duysa ne olurdu ?

Joffrey tamamiyle korkutmak amaclı kılıcını cekip,Suratına dayadı ve uyardı “Seni bir daha buralarda görürsem,kılıcı dayayacagım yer mbadn olur!” dedi ama kılıcın gramajını hesap edemedi ! Cocugun suratında küçük bir kesik bıraktı,Her erkegin tras esnasında yasadıgı kesiklerden.yani ortada buyutecek bir sey yoktu.Joffrey onu öldürmek istese direkt öldürürdü,kimse de hesap sormazdı.ama niyeti bu degildi.Derken “Hain” hic beklemedigi yerden çıktı ! Korumaya çalıstıgı baldızı ona nisanlısının yanında vurmustu.Bu nankörlüktü! Bu kendini bilmezlikti ! Bu ihanetti ! Joffrey yerin dibine girse daha iyiydi ! bu da yetmezmis gibi kurt’u tarafından saldıraya ugradı,dislendi ! Kılıcı nehre atıldı,asagılandı ! Joff ölse daha iyiydi.Utanmıştı,yerin dibine girip girip çıkmıştı Ve bunların tamamı herkes tarafından duyuldu ! Siz bunun ne demek oldugunu biliyor musunuz ? Amcası Renly bile onunla maytap gecti.Herkes ona bıyık altından gülüyordu.Onun psikolojisini hic dusundunuz mu ?

Sen ;

• El bebek,gül bebek büyü.
  • Soylu bir ailenin,soylu bir çocugu olarak yetis.
  • Evin en büyük çocuğu ol.
  • Kraldan sonraki ilk varis yani Kral adayı ol.

ve başına bunlar gelsin !

Bu olay Joffrey’i derinden üzdü.Küçük düşmüştü.Ailem dedikleri onu sırtından vurmustu. Yaşı küçüktü ! Genlerindeki Ensest özrü,ortaya çıkmıştı ! Karekteri ve kişiliği bu olaydan sonra değişti ! buna ragmen metanetini korudu.Leydi’nin ôldürülmesini o istemedi,Kasabın oglunun ölüm fermanını o vermedi,babası yani Robert istedi,o verdi ! Cersei de bir anne olarak kocasına destekledi.Butun bunlara ragmen Arya halen üste çıkmaya çalışıyordu ! Sansa şaşkındı,Ned iki arada bir derede kalmıştı.Arya’nın düşüncesizligi,serkeşleği nelere mal olmustu yarebbiiii ! Bunlara ragmen hepiniz Arya yı haklı buldunuz.Jof’u gömdünüz.Pis kokulu çocugu savundunuz.

Ben simdi Bilal’i döversem başıma ne gelecegini bilmiyor muyum ? siz bilmiyor musunuz ? Ne silivrisi ?? Kan alırlar kamilll…Kannn ! Haa Joffrey haa Bilal arada hic bir fark yok.Got daki kanı da Sandor aldı.Arya bunca yaptığı sey yetmezmis gibi birde bundan dolayı ona kin güttü.ölüme terk etti ! Hem sucluydu hem gucluydu.neyse konuyu dagitmayayım,aklıma geldikce kendimi kaybediyorum.Af buyrun…Demem o ki ; Bu olayda 1 numaralı suçlu Arya olsa da kasabın oglu da en az onun kadar sucluydu.Haddini ve sınıfını bileceksin arkadas.Bimezsen basina bunlar gelir.2 + 2 = 4 eder.Portakal,orda kal.bu kadar basit.

Bu Joffrey’in Starklar dan yedigi ilk ve son darbe olmadı.Devamı da geldi.Ned,Koltuguna goz koydu.Robb ona savas actı.neler yasadı neler.bunlar yetmezmis gibi.Dayısı,Aslında amcası (Tyrion) onu surekli asagıladı.Dedesi ona posta koydu.En cok guvendigi adam (Sandor) “Fuck The King” cekip ona sırtını döndü.Baelish’i onu doldurdu,yönlendirdi.Sırtına yaşından ve beyninden büyük sorumluluklar yuklendi vs…Say saya bildigin kadar.

Simdi toparlayalım ;

• Problemli bir iliskinin meyvası
  • O mel’un olay
  • Starkların ihaneti
  • Amcası gillerin ona savas acması
  • Dugun gunun de zevcisi tarafından zehirlenmesi

Nerden baksan tutarsızlık,nerden baksan ahmakca…Joffrey cok bile dayanmis.Kim onun yerinde olsa sehri atese verirdi. İşte siz bu cocugun olumune sevindiniz.sise tokusturup,halaya durdunuz.arkasından beddua ettiniz. ben ise balkona çıkıp Lannister bayragı astım.1 hafta boyunca yas tuttum.Çok üzüldüm çokk.Bildiginiz gibi degil.zaten bilmiyorsunuz,nerden bileceksiniz ki ? Siz ancak Ramsay’i gömün,Joffrey’i gömün,Cersei yi gömün,Tywin’i gömün…Onunuze servis edileni yiyin.Ben almıyorum, afiyet olsun.

Sözlerime son vermeden önce sizleri sorgulamaya,Empati kurmaya davet ediyorum.Onunuze koydukları herseyi yemeyin.Joffreyler kolay kolay yetismiyor arkadaslar.Onlari uzmeyelim,sahip cikalim.Haklarını verelim.Yanagimiza tokat attiklarinda,diger yanagimizi donelim hatta mumkunse tekme atmalarınıda isteyelim ! Kısacası saygıda kusur etmeyelim.Diyeceklerim bu kadar.Cumleten iyi aksamlar.

0 Likes

çok şükür bugunde başkası adına utandık.

Çocuk spesifik özürlüydü başına gelen her şeyin sorumlusu cersie’dir.Oğlunun ne mal olduğunu herkesten iyi biliyodu. Robert ned’e demişti ‘inanamıyorum bu benım oğlum ( daha kılıç tutmayı bilmiyor ben onun yaşında cekiç savuruyodum Anlamında) olduğuna’ demişti.
,bu yüzden bari yetişkin olana dek belki biraz olgunlaşır. O yüzden sen yönet şehri.’
Ama bizim çilekeş kadınımız cersie nabtı? mektubu çocugun bakmasına müsade etmeden tahta geçirdi.
tahta geçtikten sonra başına gelen her şey onun ve annesinin suçu.
(nedin kafasını uçurması gerizekalı olduğunu tescillemişti.)

arya, nymeria olayında haklısın orda centilmenlik yapmak istemişti kitapta da ordan sonra bozdu zaten.

0 Likes

evet asıl her şeyin özü ensest. Biir de karaktersiz dede anne olunca böyle bir şeytanın öz oğlu olacak bir yaratık ortaya çıkıyor. Bu çocuk ölmemeliydi öldüğüne üzülmüştüm. Bu çocuk ölmemeli ve tahta kral Stannis geçince kamu spotu gibi bir kafes içinde İbret-i alem westeros Hlkı için tek tek dolaştırılmalıydı. Westeros hlkı nankör. Bunca yıl deli targlara ses çıkarmamış,umursamamış korkaklar. Ama bu çocuk dolaştırılsa durumun ciddiyetini kavrayabilirlerdi. Neyse hala icraat için geç değil umarım en kısa zamanda jon ve dany targ ikilisinin deli kral kılıklı sevimli bir bebeğini kamu spotumuzda başrol görebiliriz
Pembe panther ramsayden farklı bu hasta çocuğa böyle bir bakışla bakılabilir :ok_hand::ok_hand:
Westerosta ensestle mücadele, aile içi evliliklerin zararına yönelik konuşmalar yapılmalı sorun bu. Halk bilinçlenmeli. Bu konuda problemleri olduğu çok açık

2 Likes

bu amca en son Stark sancağı asmıyor muydu ne ara Lannester fanı oldu :rofl:

0 Likes

eğer kabul ederse Odin affederse onu valhallasına alabilir…

0 Likes

Utanmayalım efendim,Utanmayalım…okuyalım! Anladamadıysak tekrar okuyalım! Tekrar okuyalım ! Senin bahsettigin seyin cevabını daha evvel ki baslıklarımda cevapladım bir daha tekrarlamaya niyetli degilim.Dikkatli bakarsan bunda da görürsün.Bu baslıgın temelini Arya ile yasadıgı olay olusturuyor,onda haklı bulduysan utanılacak bir sey yok demektir yine de utanmak istiyorsan sen bilirsin.Teklif var,ısrar yok.Herkes diledigi gibi takılmakta özgúrdür.

Benim actığım butun baslıklar Kamu spotu mahiyetindedir.Özetle şunları derim;

• Ağac yasken egilir.

• Terbiye aileden gelir.

• Egitim sarttır.

• Ensest saglıga zararlıdır.

• Karekterleri degerlendirmeden evvel yasadıkları evrenin hayat sartlarına ve o an icinde bulundukları duruma,konuma dikkat edelim.

• Sağlıklı bir sonuca ulasmak istiyorsak,sebepleri göz ardı etmeyelim.

• Olaylar ve karekterler fanboy gözlugu ile okunmaz.Okunursa ondan çocuk olmaz.

• Önünüze konulan herseyi yemeyin,Sorgulayı ögrenin.

• Ön yargılarınızı itin,farklı pencereden bakmayı adet edinin.

Ramsay,Tywin,Cersei,Jaime vs.Butunu aynı.Cocukluk donemlerinden baslarım.Ailelerini irdelerim.Yasadıkları olaylara ve O olayların onların ustunde yarattı etkiden bahsederim.Yaptıkları " Kötü" seylerin arka planına bakıp bir tez üretirim.Sebep/Sonuc uzerinde dururum.Olayları onların bakış acisiyla degerlendiririm Vs.Bununda digerlerinden farkı yok.

Yalnız Targaryenlara özel bir nefretin oldugunu goruyorum.Hadi Ramsay ile Joffrey’i anlıyorum.Onlar Yoldaş Stannis ile savastı.Lannisterlere de hak verdim diyelim,Targler size ne etti ? Adamların saltanatını yıktınız.Coluk cocuk demeden katlettiniz.Bir kadın yüzünden binlerce kadını öldürdünüz.Köyleri yakıp yıktınız.Namus dediniz,Namusu kirlenmemis kadın bırakmadınız.Tecavüzler gani.Talan edilmedik yer bırakmadınız.eee daha ne istiyorsunuz ? Bu nefret niye ? Mesele sadece Ensest mi ? hic sanmıyorum.Bence Targlere haksızlık yapıyorsunuz.Bırakın onlarda gülsün.Bak Gendry de onların yanında.kalbi temiz adamın hali baska oluyor tabii.

O amca ben oluyorum.Evimde bayrak koleksiyonu var.bir gün Stark bayragı acıyorum bir gün Lannister…Yarında Greyjoy bayragı acmayı dusunuyorum.nasip.kısmet.bakalim.

1 Like

Allah affetsin buna çok güldüm. Joffrey’i severim çünkü kitaba bir neşe katıyor ve olayların ilerleyişi açısından oldukça önemli ama konuyu tek bir alıntıyla bitiriyorum.

“Sanırım yok.” Kral, elini masada gezdirdi. “Joffrey… Hatırlıyorum da bir mutfak kedisi
vardı… aşçılar onu artıklarla, balık kafalarıyla besliyordu. İçlerinden biri Joffrey’ye kedinin
karnında yavrular olduğu söyledi, onun bir yavru isteyebileceğini düşünmüştü. Joffrey bunun
doğru olup olmadığını görmek için zavallı hayvanın karnını yardı. Yavruları bulduğunda onları
babasına göstermeye gitti. Robert çocuğa öyle sert vurdu ki onu öldürdüğünü sandım.” Kral,
tacını çıkarıp masaya koydu. “Cüce ya da sülük; bu katil diyara iyi hizmet etti. Şimdi beni
çağırmak zorundalar.” “Çağırmayacaklar,” dedi Melisandre. “Joffrey’nin bir erkek kardeşi var.”

0 Likes

Demek profil resmime bakıp beni patimdem vurmaya çalışıyorsun haa ? Kedi örneği ! Seniii…Senii…Senii…Uslanmaz Starkçı Senii…Ama hakkını vereyim iyi denemeydi.bunun cevabını yazdım.Burdan bakabilirsin ;

Serinin en nefret edilen karekterlerinden birinden bahsedicem ve bosluk bırakacam haa? Forumdaki Stark populasyonunu bilmiyor muyum sence ? Nelere takılacaklarını hesap etmedim mi sanıyorsun ? Ettim.Sorularınızın cevaplarınıda yazdım.İstediginiz yerden alintilayin vizz gelir tiriss gider.Joffrey’in tumden kırması Arya & Nymeria olayıyla basladi.icindeki ozurlu ortaya cikti.Bak burda ne demisim ;

Sözün özü ; İyi denemeydi ama ıska gectin :grin:

1 Like

Daha büyük araştırmalarla seni yeniden devirmeye çalışacağım :crazy_face:

0 Likes

Evlat olsa sevilmez demiyorum, babası zaten sevmiyor :smiley: hem üvey babası, hem de öz babası :smiley:

3 Likes

targlar bir numaralı düşmanımızdır ilelebet. Kinimizi diri tutarız

0 Likes