Hikayemi nasıl bitireyim?

arkadaşlar ben yıllardır bir hikaye yazıyorum.hikayede john dobrowski denen bir adam var.bu adam normalde beş para etmez ayak takımı bir aileden gelip saraya giriyor.baya bi makam sahibi oluyor.ardından prensese aşık oluyor.ama evlenemiyorlar.bu kendi askerlerini toplayıp imparatorlukta isyan başlatıyor.savaşı kazanıyor kral oluyor ama prensesi kral öldürüyor.en sonunda yaratıklar bassın mı nasıl yapayım sonunu?

hayır hikayenin konusu gayet mantıklı giderken canavarlar nereden peyda oldu acep???

ya ben şöyle düşünmüştüm 3. kitabın sonunda işte john dobrowski her yeri feth etmiş.önemli adamları elçiler falan gelip buna haber veriyor misal
ankarayı aldık
istanbul bizimdir
konyayı feth ettik falan en sonunda bir adam geliyor kafası falan yarılmış ölmeden önce kralım yeni bir kıta bulduk diyor ve 3.kitap bitiyor.
4.kitapta yeni kıtayı anlatmayı düşünüyorum.höger adlı bir karakterin gözünden ve bu yeni kıtada da yaratıklar falan.hani onlarla bir son?

bilemiyorum.
okurken kitabı romantik drama zannettim ama fantastik bir kurguya çevirmek istersen daha geniş bir senaryoya ihtiyacın olabilir.okuyucuya canavarların nasıl,ne zaman ve nereden geldiğini anlatan mitolojik hikayeler veya tarihsel olaylar katabilirsin kitaba.

evet katmıştım zaten. tanrılar yaratmıştım.3 tane tanrı varmış bir zamanlar.zugamun,elaxis ve shaga. elaxis bir kız ve hepsini yenmiş falan.shaga da karanlık güçleriyle yer altına çekilmiş ve shagayı takip eden bernades krallığı var.john dobrowski,bernadesi feth edince yaratıklar gelse mi bilemedim :smiley:

evet,o zaman daha mantıklı olur.

yarattığın evrene meteor düşürt kökten çözüm asdasasd

Herkesi bir şekilde öldür. Aynen meteor güzel olur. :smiley:

bence kitabı okuyucuya göre değil kendin nasıl istiyorsan öyle bitir.

Sen nasıl istiyorsan öyle bitsin bencede.

Yazdıklarını okurken çok mantıklı ve güzel bir hikaye geldi ama sonunda canavar deyince bir şaşırdım, olmamış oraya sanki. Bu hikayenin kitlesi genelde fantastik okuyucusu değildir diye düşünüyorum (herkes okur, fantastik sevmeyenlerde okur). O nedenle iyi bir başlangıç, iyi bir devam sonra okuyucu neye uğradığını şaşırmasın.

Ben genelde kötülerin kazandığı yada ne bileyim bir şeylerin feda edilerek kazanıldığı sonları severim. Bana kalsa; o prensesin bir gizli sevdalısı olsa ve bir mesaj getirdim diye yeni kralımızın salonuna gelse. Sonra kafasını dağıtsa, onuda assalar ve… Sonrasına bir şey bulamadım ama bilge bir kişi iki, üç söz etse ve kitap bitse fena olmaz. Mesajını verirsin orada işte :slight_smile: