Hizdahr zo Loraq

Hizdahr zo Loraq Meereen’deki bir Ghiscari soylusuydu. Kendisi son derece zengindir.
Uzun boylu ve kusursuz bir kehribar rengi , narin cild’e sahiptir. Kanat şeklidne Kırmızı - siyah bir Ghiscari saçı vardır ama sonradan birinin isteği üzerine traş etmiştir.
A Dance With Dragons kitabından spoiler.

Awoiaf’a göre kendisi A Dance With Dragons kitabında Daenerys ile evlenecek olan abimizmiş.

bu kadar kısa çevirecekseniz hiç çevirmeyin.
ayrıca teşekkürler güzel olmuş gibi mesajlar yazmamaya özen gösterin lütfen

Dünya benim olsada şu ismim oldukça kendimden utanırım.

Fiziksel özelliklerinide ekledim elimden geldiği kadar iyi ve özenli çevirmeye çalışıyorum. Ki awoiaf’tada kendisi hakkında çok ayrıntılı bilgiler yok sadece kitaplarda yaptıkları yazılmış.

o zaman onları da çevir veya hiç çevirme

Neden bu kadar taktınız anlamadım.
Ben ingilizce öğretmeni veya başka bir şey değilim ki 3-4 paragraflık ingilizce bir şeyi çevirmeye kalkayım ki insanları yanlış yönlendirmemek adına yapamayacağım şeylere kalkışmam yanlış olurdu. Forum zenginleşsin diye elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

bu tür çevirilerle forum zenginleşmiyo, daha karışık hale geliyo.

Neden ?

Neden ?
[/quote]

neden mi?
10 saniye gözüken karakterleri yazıyosunuz, önemli olsa yazılanlar iki cümle yazıyosunuz. yönetecilerinde benimle aynı fikirde olduğunu tahmin ediyorum

neden mi?
10 saniye gözüken karakterleri yazıyosunuz, önemli olsa yazılanlar iki cümle yazıyosunuz. yönetecilerinde benimle aynı fikirde olduğunu tahmin ediyorum
[/quote]

10 Saniye gözükür mü bilemiyorum ama benim açımdan ileriki kitaplardaki önemli karakterlerden biri olacağı belli olmuyor mu spoilerden ?
İki cümle yazıyorsunuz derken dediğim gibi zaten o kadar bilgi var kişiliği ve görünüşü hakkında.
Eğer herkes böyle düşünüyorsa kaldırılabilir konu.

Tekrar çevirebiliriz ilerleyen zamanlarda sorun değil.

Eğer resimdeki gibiyse Dany aşık olmakta haklıymış.

Dayanamadım açtım, spoilerımı yedim kafam rahat. Bu arada kuzenime benziyor saçları siyah olsa tam olucak.

The Harpy denen mafya adamı/kadınının saldırılarını kesmek için evlendiler yani politik bir evlilik gibi.Dany,Daario Naharis ile iş pişirdi

Adam ne yapsın awoiafta bu kadar bilgi verilmiş.Karakterin büyüğü küçüğü olmaz eğer bu forumda Karakterler bölümü varsa arkadaş istediği konuyu açabilir.