Hollard Hanesi

Bağlılık: Darklyn Hanesi
Serideki Hollard: Sör Dontos Hollard

Geçmiş:
Hollard’lar Darklyn’lerin sancaktarlarıydı. Denys Darklyn , Kral II. Aerys’e karşı ayaklanınca Hollard lordu ve Denys Darklyn’in sağ kolu olan Symon Hollard Denys Darklyn’in tarafını tuttu. Denys Darklyn Kral II. Aerys’i ele geçirdi ve tutsak olarak elinde tuttu.

Kral Eli Lord Tywin Lannister’ın emriyle Kral’ın tutulduğu Dun Fort kalesine gizlice giren Kral Muhafızı Sör Barristan Selmy Kral’ı kaçırdı . Kral Denys Darklyn’in elinden kaçınca , Aerys Darklyn’lerin ve ona destek veren Hollard’ların kökünü kuruttu.

Ancak sadece Dontos Hollard isimli küçük bir çocuk sağ bırakıldı.

Seride Olanlar:
Sör Dontos Joffrey’in kral olması adına düzenlenen turnuvaya katılmış ancak dövüşememesi ve sarhoş olması sebebiyle Joffrey onun şarapla boğdurulmasını istemiştir. Ancak Sansa Stark olaya müdahale etmiş ve Sör Dontos Hollard soytarı olarak hayatta kalabilmiştir.

Bundan sonra Sansa’nın Kral Topraklarından kaçmasına yardım etmek istediğini Sansa’ya bildiren Dontos Sansa’nın onayını almış ve onun Florianı olacağını söylemiştir.

Sansa sonrasında Tyrion Lannister’la evlendirilmiş , Kral Joffrey’in düğününde öldürülmesi üzerine Kral Topraklarından Dontos’la birlikte kaçmıştır. Ancak sonrasında Dontos’u Petry Baelish’in tuttuğu anlaşılmış ve Sör Lothor Brune Dostos’u öldürerek ödemeyi yapmıştır.

ben şu darklyn’lerin armasını merak ediyom

tiksinçmiş :smiley:

Ne leş armaymış o öyle kavram kargaşası yaşamışlar