Howland reed

#1

Howland Reed ;

Howland Reed, bozsu Kalesi Lordudur ve Boğaz’ın çamur adalarının üstünde hakimiyet kurmuştur. Reed’in çocukları Meera, on altı yaşında bir kız çocuğu, ve Jojen, on üç yaşında bir erkek çocuğudur. Howland Reed, Lord Eddard Stark’ın en yakın arkadaşlarından biridir.

Geçmişi:

Howland Reed’in Starklarla ilk tanışması Harrenhal Turnuvası sırasında zorba beyler tarafından kuşatıldığında Lyanna Stark tarafından korunduğunda olmuştur. Gerçek kimliği bilinmiyor olsa da, Gülen Ağaç ismindeki gizemli bir şövalye onun onurunu savunmak için meydan okumuştur. Howland Reed Robert’ın isyanı sırasında Eddard Stark’ın yanında savaşmıştır ve Eddard’ın kaçırılan kız kardeşi Lyanna Stark’ın Neşe Kalesi’ne iadesinde Eddard’a eşlik etmiştir.Sadece o ve Eddard kurtulmuştur ve Eddard bir seferinde Howland Reed’in onun hayatını Sör Arthur Dayne’den kurtardığını iddia etmiştir. Çatışmaların sonunda Howland Reed Boğaz’dan ayrılmamıştır. Howland Reed, Eddard’ın ölümüyle kulede gerçekleşen gizemli olaylara tanıklık etmiş olan tek kişidir.

#2

Birader biraz daha dikkatli çevirsen tam olacak. Çok ciddi yanlışlar var çeviride. Eddard Neşe Kulesi’nde ölmüyor Lyanna ölüyor ve Lyanna Neşe Kulesi’ne teslim edilmiyor.

#3

Grisu Kalesi ?

Bozsu Gözcüsü olacak o.

#4

yok kardeş mlümyüle diyo idam edildi ya neşe kulesinden kurtulan arasında eddard ve howland var diyor

pardon bozsu olacak hemen düzeltiorum

#5

ya lütfen konuyu açarken büyük harf ile yapma tamamını. Çok kötü duruyor

#6

bazı kişilerde neden büyük harf yapmıyosun diye kızıyor :slight_smile:

#7

Büyük harf forum adabında bağırmak manasına gelir. Hatta büyük harfle yazmak saygısızlık olarak görülür ezelden beri. :smiley:
Şahsım adına konuşmam gerekirse, bana sadece çirkinliği ifade ediyor. Hoş durmuyor yani büyük harf.

#8

Geroldın orada Eddard Starkın ölümüyle Jon’un annesi hakkındaki gerçegi bilen tek kişinin Howland oldugunu anlatamk istemiş

#9

Hocam sende vur derken öldürdün, ilk harflerini büyük yap. “Howland Reed” şeklinde yani.

#10

Yaptığımız onca uyarıya rağmen hala böyle konu açan bilinç beni şaşırtıyor.

Konu kilit.