İhanet

Bir şovalyenin hikayesiydi bu.Dökülen yapraklar ardından arkasına bakmadan ilerleyen.2012AL yılıydı.Yüce Baratheon hanesinin başında Robert Baratheon vardı.O zamanlar lord idi.Adını kimse bilmiyordu.Lord Baratheon deniliyordu.Gizemli bir kişilik.Aniden parlamış lordluk ünvanıyla şereflendirilmiş birisiydi.Robert’in av sonunda yaralanmasıyla başladı her şey.Acaba neden bir hayvana yenildi kosakaca Kral.Zehirlendi mi?Ne olmuştu.Bunu araştırmalıydı.Ama kısa bir süre içinde ne oldugunu anlamadan Ned Stark’ın kellesi şehir duvarlarında asılı gördü.Taht odasına girdi.İçeri girdiginde Barristan Selmy kılıcını yere atmış sinirlice uzaklaşıyordu.Sıra kendisine geldigini biliyordu Lord Baratheon.Robert’e sadık bir lord idi.Belli ki Cersei bu durumdan rahatsızdı.Her zaman rahatsız olmuştu.Ordan uzaklaştı Lord Baratheon.Bundan sonra lord degildi.Trax’iev denilmeye başlandı ona.Takma isim miydi?Kimse bilemiyordu.Joffrey’in ensest oldugunu biliyordu elbette.Bilmeyen yoktu Robert hariç.Ned biliyordu kellesi gitti,Stannis de biliyordu.Hak Stannis’indi.Stannis’in yanına gitti.Stannis o aralar Karasu Savaşına hazırlık yapıyordu.

Joffrey bir isyancıydı.Asıl hikaye şimdi başlıyordu :smiley: Bir yanda Joffrey(Crimson-Dust) ve isyancı yöneticiler,diğer yanda Kral Stannis(Bekir Cem) ve Davos(Sinister) vardı.Bu hak mücadelesinde Trax Hak olan Bekir Cem(Staniis) tarafındaydı.Karasuya yaklaşılmış savaş başlamıştı.Crimson-Dust(Joffrey) ve ekibinin -replerine karşı kendimizi savunuyorduk.Replerimiz tükenmiş.Crimson-Dust’un(Joffrey) -2000 repleriyle baş edemiyorduk.Genede ümitliydik.Ama tarafımızda gözüken Lord Snow(Greyjoy Lordu),kendi krallıgını kurmak ve kuzey kralı olmak için saflarımızdan ayrıldı.Geri çekildik.Bu savaşı kaybetmiştik.Ama Bekir Cem(Stannis) sadık adamlarıyla kalesine geri döndü.Sinister’e(Davos) döndü ne yapacagız diye bağırdı.Çok sinirliydi.Sinister(Davos) bak dedi.Yönetici paneline baktı Bekir Cem(Stannis).Görüyorum dedi.

Üyeleri gördü Bekir Cem(Stannis).Şunları duvarı yollayalım diye ekledi.Şimdilik susturacaklardı isyancıları ama sonra.Jon snow(isyancılardan biri),Crimson-Dust(Joffrey) tahttan indirildi kingslayer lakapı takıldı ve krallıktan sürüldü.Fakat intikam soğuk yenen yemekti.Crimson-Dust(Joffrey) alacaktı intikamını.Baratheonlar yeni bir nefes almıştı.Artık Bekir Cem(Stannis) dönemiydi.Daha tüm krallıgı alamamış isyancılar halen vardı.Bu arada kahramanımız Trax’iev sadakatinin karşılıgını fazlasıyla +rep ile gördü.Sonra kralın emri ile isyancıları sura götürdü.Sonra geri geldiginde Essos’tan gelen tehlikeyi ilk görenlerden oldu.

Yakın arkadaşı SerBeowulf essostan gelen Khal Drogo(KhalDrogo)'ya yataklık yapacaktı.İlk Trax’ieve gelmişlerdi.Kralın tahtı hakketmedigini isyan etmek gerektigini söyledi,hatta fazla bile kaldıgını düşünüyordu.Trax duyduklarına inanamıyordu.Yakın arkadaşı SerBeowulf(isyancı Lord) bunu nasıl yapardı.Daha kralın şehrine gelmemişti bile.Trax isyanı dinledi.Hiç belli etmeden sorular sormaya başlıyordu.Neden,niçin kim kral olacak diye.Cevaplar tuzağa düşürücüydü.Be mi kral olayım sen mi yoksa khal mı diye.Bu arada KhalDrago’dan da mektuplar alıyordu.Oda Trax’ievin 7 krallık üzerindeki etkisini biliyordu.Trax ikisinede sorular soruyordu.Khala sordugu sorular geç cevap gelsede SerBeowulf(İsyancı Lord)'un cevaplarının doğrulugunun tespitine yarıyordu.Sabretmeliydi.Kralın şehrine vardıgında Bekir Cem(Stannis)'in yanına uğradı direk isyan var diyemezdi.Krallığın uğrayacagı saldırılarda ne kadar sağlamdık,ne yapardık.Bekir Cem(Stannis) soruları yanıtlıyor kendinden emin konuşuyordu.Bu arada Trax SerBeowulf(isyancı Lord) ile bağlantısını kesmiyor krallıgı nerden ve nasıl fethedilecegi gibi sorular soruyordu.İsyan ekibi iyice büyümüş.Bekir Cem(Stannis)'in lordu Rhaegar Targaryen(Lord) kulagına gelmiş davet edilmişti.Trax sadece Bekir Cem(Stannis)'e ona sadık oldugunu söylüyor onu meraka sürüklüyordu.

Devamı—> Rhaegar Targaryen(Lord) dayanamamış ve her şeyi açıklamıştı.İsyan başarısız olmuştu.Bu iş isyancıların işine gelmişti.Kayıp vermemişler iş belli olmuş.Hazırlıklar yarıda kesilmişti.İsyancılar işin içinden kurtulmuşlardı.Ama daha büyük bir ordu daha büyük bir komplo ile geleceklerdi.Bu sefer daha güçlü olacaklardı.Onlar bir ders çıkardı.Bekir Cem(Stannis).Pek umursamamıştı ama bu başına bela olacak sorun açacaktı…

Devamı gelecek.

Okumadım ama güzelmiş :stuck_out_tongue:

Forumdaki olaylarla ilgili oku merak etme bir yerden sonra sürükleyici :smiley:

bekir cem panele bakınca ne gördü?

ahahaha ben hala kim olduğumu bilmiyorum. :smiley:

Ben neden yokum onu anlamadım? İsyanın en önemli simalarından biri bendim :frowning:

bir daha isyan başlatalım yöneticilre karşı :smiley: bu sefer Dothraki desteğide arkanızda olucak ne dersiniz?

Begendiniz yani :smiley: Gelsinmi 2. kısım

Sonra ye - repleri otur :smiley:

boşverin isyanı kralınıza bağlı kalın len xD

Farklı bir tarz… Öyle çok teferruata girmeden eğlenceli bir durum yaratıyor olabilirsin. Bence devam et.
+Rep

Devamını yazdık 2.bölümde bitti.Son bölümde gelecek yakında

Stannis ölüyor mu bari sonunda?

Öldürmez bu Stannisi ölümsüz yapar :smiley:

Şu ana kadar olanlar gerçek forum hayatına dayandırılarak yapıldı :smiley: 3.bölümde öyle olabilir belki :smiley:

2.bölümde güzel olmuş yazmaya devam et :slight_smile:

3.bölüm 1.kısım yazılmıştır…

forumdaki isyanlar he :smiley: güzell

Sen yaparsın bilmezmiyim :smiley:

Onurlu olanın ve toplumsal kurallara uyanın Westeros’ta hayatta kalamayacağını biliyordu.
Ve bana göre bir dostun hayatını kurtarmak için onur, şeref, gurur… Her biri ayaklar altına alınabilir.