İki Soru

Selamün Aleyküm.Şimdi aklıma iki şey takıldı.Şimdi her hane bulundugu konuma göre armaları var.İşte tullyler nehirleri oldugu için balık filan.Peki baratheon ne alaka?

İkinci olarak şimdi kış gelince uzun yıllar gitmiyormuş peki essosta durum ne oraya kış geliyor mu? Gelmiyorsa niye oraları işgal etme girşiminde bulunmuyor.Fatih Aegon oraları işgal etmeyi denedimi? Starklar kışla büyüdüler ve kış onları etkiliyor mu?

Teşekkürler herkese.

Kıştan kastedilen şey mevsim, soğuk havalar değil. Baratheonların geyiğine gelirsek, kuzeyde de ulukurtlar yok ona bakarsan. Ulukurtları bulduklarında çok şaşırıyorlar, bunlar duvarın bu tarafında ne arıyor falan diye konuşuyorlar. Ayrıca Baratheonların yaşadığı coğrafi bölgede geyikler bulunuyor olabilir.

1. sini bilmiyorum
  2. sorun hakkında essos’un batı ve kuzey kesimleri Braavos falan azda olsa etkilenebilir ama geri kalanı çokta etkilenmez diye düşünüyorum Aegon Valyria kıyametinden sonra Westerosa gelenlerin soyundan daha sonra Westerosu feth edince Essosa falan gerek duymamıştır. Starkları ise etkiliyor tabi ki ama alışık oldukları için güneyliler kadar fazla değil.
  1. Her hane bulunduğu konuma göre almıyor. Bazıları çok alakasız armalar da alabiliyor.
    2)Essos’a da kış geliyor ve zaten Azor Ahai doğulu bir kahraman.
    3)Aegon neden Essos’u fethetmedi bunu bilmiyorum ama onun dedelerini Esssos’u fethetmeleri için davet ettiler. Ancak onlar reddetti.
    4)Kesin birşey söyleyemem ama Targaryenlerin ateşe dayanıklılığı olduğu gibi belki de Starkların soğuğa dayanıklılığı vardır.

Essostakiler neredeyse çıplak ve sığınacak kaleleri filan yok.Ama westeros da güneyde evlerine girebilirler ve odun filan yakarlar ayrıca dericilik filan gelişmik sıkıca giyinirler essosta ise pek o kadar gelişmemiş

Çobanlar barakalarında , lordlar kalelerinde donar kış gelince :slight_smile:

Kuzeyde 300yıldır Ulukurtlar yoktu.Stark Hanedanı kuruldugunda vardı.Hatta Starklar kanları ulukurt kanıyla mühürlediler

Kanıyla mühürlediler derken ?

bunun kesin olduğunu bilmiyorum?. Hatta inanmıyorum :smiley:

ayrıca Baratheonlar ne alaka denmiş. Aslına bakarsanız Geyik sembolü baratheonlarla ilgili değildir. O sembol ve sözler taaaa Fırtına Kralları dönemine dayanır.

1.Soru bölgelerinde geyikler olduğu için olabilir
2.Soru Essos’la Westeras aynı iklimi yaşamıyorlar diye biliyorum,Starkların etkilenmediğini nereden çıkardınız?Eğer etkilenmeseydiler neden bu kadar korkuyorlar?Daha Westoras krallıklarını zor yönetiyorlar bide Essos’u ele geçirmek gereksiz,Starklar kışla büyüdü fakat gerçek kış gelince yapabilecekleri çok şeyleri yok…

Aynen önce bir Westeros’u halletsinler sonra Essos’a bakarlar…

düzeltme yapıyorum ikiden fazla soru var

Sanırım yeterli bir açıklama olmuş gayet iyi.