Illyrio nun Genç Griff e hediyesi

Yanlış hatırlamıyorsam Illyrio Tyrion a Aegon için hediyesi olduğunu söylüyordu sizce ne olabilir?

Blackfyre…

Eğer Jon’a verilen kılıç Blackfyre değilse.

Fatih Aegon un tacı kaybolmuştu diye hatırlıyorum belki odur diye düşünenler var

Onun ben Dayne hanesi Tarafındab Jon’a verileceği düşüncesindeyim

Blcakfyre.
Blackfyre daha büyük ve daha kuvvetli bir hediye olur. Aegonun iddiasını daha da kuvvetlendirir.
Ayrıca Jon’a verilen Uzunpençe Blackfyre değil bence.

Blackfyre direk akla geliyor Martin burada ters köşe yapabilir mi acaba

Zor daha radikal bir şey vermesi gerekir ki o da zor bir ihtimalm

Blackfyre kesinlikle başka bir ihtimal yok gibi.

Demir taht büyük ihtimal
ama ejderha yumurtası bulduysa bir yerlerden o da olabilir
belkide Tyriondı hediye dizide malum Jorah ın hediyesiydi Tyrion

Bende Blackfyre olduğunu düşünüyorum.
Targaryenlerin Buz’u gibi birşey. Çok kıymetli. Altın mürettebat Blackfyre organizasyonu, illyrio’da yüksek ihtimal Blackfyre olduğuna göre kılıç bunlarda olmalı.
Aegon geberip gittiğinde kılıçta mundar olacak ona üzülüyorum. Kılıcın sonu Buz’a benzemese bari.

Blacfyre ı vermelerini doğru mu olur bilmiyorum; Blackfyre her ne kadar targlarin simgesi olsada zamanla targlarin isyancı kolunun simgesi oldu. Aegon Targeryan olarak iddaasını açıkladı altın mürettebat ve Blacfyre kılıcı Aegon a karşı bir propoganda olarak kullanılabilir. Bence Fatih Aegonun tacı olsa hediye daha iyi olabilir.

Öncelikle “hediye” lafı duyulur duyulmaz hemen akla Blackfyre geldi ama millet şunu sorgulamadı; bu kılıç eğer gerçekten Altın Mürettabatın elinde ise ne diye Yargıç’a versin? Kendi elleri ile Aegon’a vermek varken, bu şişko, yalancı, üçkağıtçı olduğu her şekilde belli olan güvenilmez adama böyle antik, tabiri caiz ise var oluşlarını simgeleyen ata yadigarı kılıcı mı verecekler? Zaten Aegon onlara doğru da gidiyor yani :slight_smile:

Sorunuzun cevabı bende. Hemen cevap veriyorum. Aslında hediye sözünden sonrasını iyi okusaydınız gayet hediyenin ne olduğunu söylemiş, Yargıç. Gözünüzün önünde cevap.

“Sandıklardan birinde delikanlı için bir hediye var. Şekerli zencefil. Her zaman çok severdi.” Illyrio’nun sesi tuhaf bir şekilde hüzünlüydü. “Sizinle birlikte Ghoyan Drohe’ye kadar gelebileceğimi düşünmüştüm. Siz nehrin aşağısına doğru yolculuğa başlamadan önce son bir veda ziyafeti…”